VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mateřídouška vybuduje nový stacionář

Sokolovsko – Denní stacionář Mateřídouška bude fungovat i v Sokolově. Díky dotaci, kterou denní centrum obdrželo, se budova jídelny a družiny na bývalé 4. základní škole zrekonstruuje právě na stacionář. Budovu získala Mateřídouška už dřív bezplatným převodem od města Sokolov.

8.7.2017
SDÍLEJ:

Denní stacionář Mateřídouška vznikne v Sokolově v budově družiny a jídelny bývalé 4. základní školy.Foto: Deník / Žippaiová Lucie

„Uspěli jsme v IROP,” sdělila ředitelka Denního centra Mateřídouška v Chodově Věra Bráborcová. „Projekt byl schválený a nyní se připravuje výběrové řízení na dodavatele stavby,” přiblížila. Pokud všechno půjde podle plánu, na podzim by se mohli pustit do stavby a v průběhu příštího roku otevřít.

Denní centrum Mateřídouška provozuje dvě služby. Denní stacionář v Chodově a sociálně terapeutické dílny v Chodově a Sokolově. „Sokolov teď tedy bude mít rovněž stacionář i s úlevovou péčí,” poznamenala ředitelka. V prostorách stacionáře budou i kanceláře Rané péče Cheb, s níž Mateřídouška spolupracuje.

Otevření stacionáře v Sokolově už je pro denní centrum nutností. Do toho chodovského dojíždí totiž řada klientů ze Sokolova a blízkého okolí, a navíc počet už dlouho překračuje kapacitu zařízení. „Přemístíme sem sokolovské klienty a budeme mít zase i místo pro nově příchozí,” kvituje s povděkem Bráborcová.

Chod stacionáře v Sokolově bude stejný jako v Chodově. „Budeme vycházet ze zkušenosti a vše samozřejmě přizpůsobovat individuálně jednotlivým klientům,” popsala ředitelka Bráborcová. V Sokolově se navíc budou ve větší míře soustředit klienti s poruchou autistického spektra, kteří potřebují jiný přístup. Několik jich už na místo čeká. „Dole ve stacionáři počítáme s dílničkami, které budou sloužit právě těmto klientům s těžším handicapem. Budou určené pro mládež a dospělé, kteří nemohou pro svůj handicap navštěvovat sociálně terapeutické dílny,” vysvětlila. Oficiálně bude v Sokolově navíc i úlevová péče a v projektu se nakonec počítá i s transportním systémem Roomer. „To je úplně skvělé, to se málokdy podaří. Ulehčuje to práci vychovatelům a je to komfortní i pro klienty,” ocenila ředitelka.

Další úkol, který ředitelku Bráborcovou teď čeká, je dát dohromady tým zaměstnanců. Zpočátku bude potřebovat zhruba tři vychovatelky. „Jedna sokolovská pracuje už teď v Chodově, další dvě kvalifikované vychovatelky sháním. Inzeráty jsme umístili jak na naše stránky, tak na facebookový profil Mateřídoušky,” upřesnila.

V srpnu 2015 se Mateřídouška stala vlastníkem budovy školní jídelny s družinou na bývalé 4. základní škole, kterou dostala od města darem. V červenci 2016 byla podána žádost o evropskou dotaci, v září pak získali potřebná stavební povolení a uzavřeli úvěrovou smlouvu na předfinancování stavební rekonstrukce stacionáře.

Autor: Lucie Žippaiová

8.7.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Biketrial v Březové u Sokolova
4

Do Březové míří špička Biketrialu

Ilustrační foto

Když muž usnul, obrala ho zlodějka o 40 tisíc korun

Památkáři: Nástěnné malby a fresky lze zachránit i z demolovaných domů,

Karlovarský kraj – Nutnost demolice zchátralých budov v obcích a městech nemusí vždy znamenat ztrátu hodnotných architektonických či uměleckých prvků, které se v těchto domech nacházejí. Platí to dokonce i o nástěnných malbách a freskách. Poukázal na to Národní památkový ústav v Lokti.

AUTOMIX.CZ

Filtry pevných částic pro nafťáky zlevňují. Alespoň u některých značek

Filtr pevných částic je jedním z největších strašáků u moderních dieselových ojetin. Mnoho řidičů má pocit, že když se jedná „pouze o věc ekologie“ mohou filtr bez obav vyndat, nicméně faktem je, že jeho přítomnost v autě má dost velké opodstatnění. Je tedy velmi dobrou zprávou, že se cena nových filtrů vyvíjí příznivým trendem.

V pátek startuje Sokolovská čurda

Sokolov – Od pátku 22. do neděle 24. září se uskuteční v Sokolově v Městském divadle již 15. ročník celostátní nesoutěžní přehlídky divadelních amatérských souborů Sokolovská čurda.

Seriál Běžíme na hrad jde do finále

Loket – Poslední zastávkou seriálu Běžíme na hrad se stane i v letošním roce majestátní hrad Loket. Finálový závod v Lokti, který se běží v sobotu, patří mezi perly celého seriálu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení