VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nádob na odpad přibylo, některé půjdou do země

Kraslice – V ulicích Kraslic a odlehlejších částech města přibyly sběrné nádoby na odpad za téměř čtyři miliony korun. Podařilo se tak zrealizovat projekt zaměřený na zastaralá a ´bolavá´ místa odpadového hospodářství. Na pořízení nových nádob se přitom podařilo získat dotaci ve výši 85 procent.

8.9.2017
SDÍLEJ:

DÍKY PROJEKTU nakoupily Technické služby Kraslice nové nádoby na odpad. Kontejnery přibyly i na sběrném dvoře v Lipové ulici, který prochází postupně modernizací. Nyní je tam například nová váha.Foto: Deník / Drozdík Jiří

„Díky projektu nakoupily technické služby chybějící nádoby na tříděné odpady v periferních městských částech Kraslic s komplikovanou dostupností, a to zejména v zimních měsících. Obnovili a doplnili jsme také velkoobjemové kontejnery sběrného dvora,“ řekl ředitel Technických služeb města Kraslice Robert Vopička.

Díky projektu začnou technické služby vyřazovat staré kontejnery s ramenovými nosiči a přejdou na moderní systém hákového mechanismu. „Nově budou využívány moderní a v současné době velmi populární přívěsné hákové nosiče kontejnerů za kolové traktory, určené pro komunální sféru, čímž dojde k jejich celoročnímu využití a postupně i celkovému zúžení mobilního parku o zastaralá nákladní vozidla z 80. a 90. let minulého století, která vykazují podstatně vyšší provozní náklady. Naopak přívěsné hákové nosiče přinášejí téměř neomezenou flexibilitu v podobě možnosti jejich příležitostného připojení a široké škály komunálních nástaveb,“ poukázal Vopička.

Díky dotaci se v Kraslicích vůbec poprvé objeví podzemní kontejnery na nejvíce exponovaných místech. „Ta již v důsledku velkého počtu přistavených nadzemních nádob působí velmi nevzhledně a často svádí k odkládání jiných druhů odpadů, než na které jsou určena. V případě podzemních kontejnerů se v Kraslicích jedná o pilotní projekt, jehož záměrem bylo rovnoměrně rozdělit podzemní kontejnery hned do tří stanovišť. Instalujeme je v ulici Kpt. Jaroše na sídlišti Sever, v centru města v ulici Hradební a v plánu bylo na Předměstí v ulici ČSA. Bohužel na Předměstí se nám z důvodu velmi husté podzemní infrastruktury a složité dostupnosti pro svozovou mechanizaci prozatím nepodařilo nalézt vhodné místo, a tudíž byla vybrána náhradní lokalita, kdy bude nahrazeno nadzemní stanoviště umístěné v souběhu ulic Tyršova a Havlíčkova,“ pokračoval Vopička.

„Občané Předměstí, zejména obyvatelé panelových domů v ulici ČSA, ale určitě nepřijdou zkrátka. Naším cílem je odstranit nádoby ze zděných přístřešků v průčelí domů a vybudovat samostatná a dostupná stanoviště vždy pro určitý počet vchodů a na všechny druhy odpadů,“ dodal.

Autor: Jiří Drozdík

8.9.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Hokejisté karlovarské Energie (v zeleném) smázli Benátky rozdílem třídy.
27

FOTO: Zleva doprava, šancí milion a gólů moře

Kolonáda

Místo hlavního architekta je podle opozice trafika

Opilec napadl záchranáře, jednoho poranil

Dalovice - Opilý muž napadl v Dalovicích u Karlových Varů posádku záchranné zdravotnické služby, která přijela k zásahu.

K záchraně Císařských lázní má pomoci sbírka vyhlášená krajem

Karlovy Vary - Kolem půl miliardy korun je podle odhadu zapotřebí na záchranu Císařských lázní v Karlových Varech, které patří mezi nejvyhledávanější cíle návštěvníků města.

Opravy v Hornickém domě musejí prozatím počkat

Sokolov – Avizovaná oprava malého sálu Hornického domu za 2 miliony korun se prozatím odkládá. Do této zakázky se sice přihlásili tři zhotovitelé, ale ani jeden z nich nesplnil stanovené podmínky. Sokolov, pod nějž Hornický dům spadá, se však nevzdává. Vypisuje nové výběrové řízení a do začátku plesové sezony chce mít hotovo.

Muž přeskočil plot a uštědřil sousedovi několik ran

Sokolov – Napadením vyvrcholily v Sokolově sousedské spory dvojice mužů. Jednomu z nich přetekly nervy, přeskočil plot a souseda fyzicky napadl.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení