VYBRAT REGION
Zavřít mapu

První ročník strojní fakulty přivítá 80 studentů

Sokolov - Osm desítek uchazečů o studium zajistilo vznik odloučeného pracoviště Strojní fakulty Západočeské univerzity na sokolovské Integrované střední škole technické a ekonomické

4.6.2014 1
SDÍLEJ:

REKTORKA ZČU Ilona Mauritzová podepisuje smlouvu.Foto: Štěpánka Tupá

Desetiletá snaha tak vyvrcholila podpisem smlouvy o zajištění výuky bakalářských studijních programů a současně i o partnerství univerzity s Karlovarským krajem.

V Sokolově se tak od září rozběhne kombinovaná (dálková) forma studia. „Výuka bude probíhat blokově v pátky a soboty. Kantoři budou z Plzně dojíždět," uvedl děkan strojní fakulty Jiří Staněk. V prostorách ISŠTE bude probíhat výuka prvního ročníku, v dalších ročnících už budou muset studenti dojíždět do Plzně. „Bakalářské práce už by ale bylo možné realizovat přímo ve spolupráci se zaměstnavateli. Věřím, že studentům v tomto ohledu vyjdou vstříc," poznamenal hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný. Podle něj je to jeden ze způsobů, jak zajistit, aby vysokoškoláci z kraje neodcházeli. Právě Karlovarský kraj na sebe převzal náklady na dojíždění kantorů i jejich pobyt v Sokolově. Kompletní zázemí včetně materiálů k výuce poskytne ISŠTE. „Nakoupili jsme veškerou odbornou literaturu, k dispozici je moderně vybavená knihovna s počítači, zajistíme i promítací techniku," potvrdil ředitel školy Pavel Janus.

Číslo reálně přijatých studentů se může ještě změnit. „Chystáme v srpnu ještě druhé kolo přijímacího řízení. Definitivní počet studentů ale bude znám až po zápisu. Někteří z nich si dávají více přihlášek a zvolí nakonec jinou školu," vysvětloval Jiří Staněk. Přesto je to poprvé, co počet přihlášených překročil hranici padesáti, což bylo nutné, aby se pracoviště vůbec otevřelo. Podle Staňka velmi pomohla důsledná propagace nejen ze strany Karlovarského kraje. „Aby se zásoby zájemců o studium nevyčerpaly, padla zde také myšlenka, že by se v Sokolově vždy po jednom roce střídalo otevření prvního ročníku fakulty strojní s fakultou elektrotechnickou," prozradil Pavel Janus.

Obě smlouvy podepsala v pondělí v Sokolově s představiteli školy a kraje rektorka ZČU Ilona Mauritzová.

Autor: Štěpánka Tupá

4.6.2014 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, je ve finále prestižní soutěže.

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Ilustrační foto

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

Krásenskými slavnostmi se rozloučí s létem

Krásno – Ať se nám to líbí, nebo ne, léto i prázdniny pomalu spějí ke svému závěru. A řada měst a obcí chystá řádné rozloučení.

Zábava hlupáků aneb vandalové řádí. Škody jsou ve statisících

Karlovarský kraj - Posprejované vagony, zničené lavičky, ulámané části soch nebo poškozené stromy. S nálety vandalů se musí potýkat města v Karlovarském kraji. Ataky se nevyhýbají ani menším obcím. Škody jdou přitom do statisíců.

Závodníci zdolají Chodovskou vlečku, výtěžek poputuje k nemocné Natálce

Chodov – O posledním srpnovém víkendu se bude konat 2. ročník běžeckého závodu Chodovská vlečka.

Motivací mají být stipendia od kraje

Karlovy Vary - Motivační a prospěchová stipendia za druhé pololetí uplynulého školního roku získají od Karlovarského kraje studenti z jedenácti středních škol v regionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení