VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Špatně parkující vozidla ztrpčují život škole

Sokolov - Bezohlední řidiči si prý přes dvě značky, upozorňující na zákaz vjezdu a vyhrazené parkování, zajedou těsně za stojící vozidlo školy, které poté nemá šanci vyjet

18.5.2010 1
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

Studenti kličkující mezi auty, zaměstnanci školy, kteří nemohou odjet z vyhrazeného parkoviště, žáci, kteří se nemohou dostat do dílen nebo haly, protože jim před schody stojí další špatně parkující řidič. To jsou každodenní jevy, které zažívají učitelé spolu se studenty Integrované střední školy technické a ekonomické v Sokolově.

„Naše škola má vedle sportovní haly vyhrazené parkování. Řidiče na to upozorňuje dopravní značka, kterou jistě znají, avšak nerespektují,“ rozčiluje se ředitel školy Pavel Janus. Jak dále poznamenal, je nucen volat třikrát až čtyřikrát týdně policisty. Bezohlední řidiči si prý přes dvě značky, upozorňující na zákaz vjezdu a vyhrazené parkování, zajedou těsně za stojící vozidlo školy, které poté nemá šanci vyjet. „A vůbec nejlepší je, když blokují svým automobilem vchod do budovy,“ pokračuje Janus. To jsou problémy, které škola řeší na nově vybudovaném parkovišti. To stávající mezi sportovní halou a budovou školy je však přeplněné a řidiči se snaží zaparkovat, kde se dá. Žáci se pak složitě proplétají mezi auty, a můžou tak snadno přehlédnout vozidlo, které bude v pohybu.

„Vím, že to není v těchto místech s parkováním jednoduché. Ale snažím se na problém upozorňovat, než dojde k nějakému úrazu,“ konstatoval Janus. Studenti problém také vnímají. „Měl by zde být pruh, který by zakazoval řidičům parkovat přímo naproti přechodu pro chodce. Lépe by se potom dalo projít do sportovní haly,“ řekl jeden z nich. Policisté potvrzují, že na místo vyjíždějí a přestupky řeší. „O problému víme. Strážníci mohou na místě udělit blokovou pokutu do dvou tisíc korun,“ uvedl velitel městské policie Petr Kubis. Pokud řidič nesouhlasí, věc se postupuje na městský úřad ke správnímu řízení. Zde může být sankce mnohonásobně vyšší. Velitel policistů dále tvrdí, že strážníci musejí být na výše zmíněném parkovišti obezřetní. Škola vydává řidičům povolení, které je prý určené na konkrétní parkovací místo. Pokud tedy vůz stojí jen o místo vedle, už se dopouští přestupku.

Další, koho by se mohl problém dotknout, jsou některé cestovní kanceláře. „Odjíždíme z prostranství před sportovní halou. Jedeme poprvé za týden, tak uvidíme,“ potvrdila zaměstnankyně cestovky FK Sokolov.

Autor: Roman Cichocki

18.5.2010 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ve velkém sále Pluhova domu v půdních prostorách se konají koncerty. Zahráli tu i Roháči svůj vánočák.

Pluhův dům poznáte od sklepa až po půdu

Auto lehlo u Hruškové popelem.
2

Auto lehlo u Hruškové popelem

DOTYK.CZ

Lžete a zase lžete, pronesla Valachová a pak se rozplakala

/ANKETA/- Zasedání parlamentních výborů nebývá nijak dramatické. Až na výjimky. Tou bylo středeční jednání senátního školského výboru, který posuzoval návrh novely zákona o pedagogických pracovnících, jehož hlavní součástí je kariérní řád.

Selfie v kolejích. I tak končí mladé životy

Sokolov - Speciální vlak, ve kterém se budou promítat drsné záběry smrtelných střetů v kolejích.

Češi smázli Severní Iry ve třech setech a v suchém tričku

Karlovy Vary - Volejbalová reprezentace mužů naznačila svoji sílu.

Žáci se na vlastní kůži ocitli v soudním procesu

Chodov – Že učivo práva nemusí být nutně jen nezáživným biflováním se jednotlivých pojmů, o tom se přesvědčili žáci GaSOŠ v Chodově.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies