VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Senioři se těší na nové brožury i sebeobranu

Sokolov -Městský úřad v Sokolově nechal vytisknout tisícovku informačních brožur pro seniory

13.1.2012
SDÍLEJ:

V dubnu policisté zahájí kurzy sebeobrany pro veřejnostFoto: Roman Cichocki

Vedení sokolovské radnice je mile překvapeno návštěvností svého webového portálu Bezpečné město. Statistiky hovoří o tom, že v minulém roce ho navštívilo přes 31 tisíc zájemců. Ozývají se však hlasy, zejména z řad seniorů, že i oni by chtěli přístup k informacím. Většina z nich totiž nemá internet. Sokolovská radnice proto nechala vytisknout tisícovku informačních brožur kde jsou takzvaně překlopeny informace z webového portálu.

„V rámci projektu Bezpečné město byly vytištěny informační brožury, které jednoduše a přehledně informují občany města o organizacích a kompetentních osobách, které se bezpečností ve městě zabývají a vzájemně spolupracují,“ řekl radní města pro oblast bezpečnosti Jan Kropáček. Tisk brožur byl z převážné části uhrazen z dotačního titulu karlovarského kraje, který poslal 100 tisíc korun. Sokolov přidal dalších pětadvacet tisíc.

„Strážníkům a příslušným zastupitelům byly v rámci dotačního titulu rovněž vyhotoveny vizitky, které budou v případě potřeby sloužit jako další možný komunikační kanál mezi občanem a bezpečnostními složkami města,“ dodal Kropáček. Distribuce brožur začala včera na obvyklých místech. Senioři, kteří o ni mají zájem si ji mohou vyzvednout například v infocentru, na městské policii, na recepci městského úřadu, dále na odboru sociálních věcí a zdravotnictví či na obvodním oddělení policie ČR Sokolov město. Brožura je v barevném provedení. Obsahuje například ukázky stejnokrojů a služebních průkazů městských i státních policistů. Nechybí důležitá telefonní čísla, mapky s rozdělením města na okrsky, základní seznam organizací či vymezení pravomocí policie.

Senioři si brožuru pochvalují, přispěje prý k pocitu většího bezpečí. Těší se také na oblíbené kurzy sebeobrany. Svědčí o tom i fakt, že jedné z účastnic předchozí sebeobrany bylo šestaosmdesát let. „Večer jsem se bála vycházet, tak jsem se přišla podívat na kurzy,“ řekla na jednom z říjnových kurzů Bernardýna Velčická . „Sebeobrana začne od měsíce dubna a potrvá do konce roku,“ vzkazuje zájemcům preventistka městské policie Hana Procházková.

Autor: Roman Cichocki

13.1.2012
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, je ve finále prestižní soutěže.

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Ilustrační foto

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

Krásenskými slavnostmi se rozloučí s létem

Krásno – Ať se nám to líbí, nebo ne, léto i prázdniny pomalu spějí ke svému závěru. A řada měst a obcí chystá řádné rozloučení.

Zábava hlupáků aneb vandalové řádí. Škody jsou ve statisících

Karlovarský kraj - Posprejované vagony, zničené lavičky, ulámané části soch nebo poškozené stromy. S nálety vandalů se musí potýkat města v Karlovarském kraji. Ataky se nevyhýbají ani menším obcím. Škody jdou přitom do statisíců.

Závodníci zdolají Chodovskou vlečku, výtěžek poputuje k nemocné Natálce

Chodov – O posledním srpnovém víkendu se bude konat 2. ročník běžeckého závodu Chodovská vlečka.

Motivací mají být stipendia od kraje

Karlovy Vary - Motivační a prospěchová stipendia za druhé pololetí uplynulého školního roku získají od Karlovarského kraje studenti z jedenácti středních škol v regionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení