VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sokolov zpřísnil pravidla pro bydlení v městských bytech

Sokolov - Prodlužování nájemní smlouvy v městských bytech v Sokolově už nebude automatické. Své k tomu řekne nejen příslušný odbor, který má byty na starosti, ale i městská policie nebo sociální odbor. Je zde dokonce již první případ, kdy město nájemní smlouvu neprodloužilo.

14.6.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník / Pech Karel

„Prodloužení nájemních smluv v městských bytech bude zpřísněné. Ke každé žádosti si necháme zpracovat názor městské policie a sociálního odboru. Bude nás zajímat, zda dotyčný nájemník ruší noční klid nebo v dané lokalitě porušuje dopravní předpisy například špatným parkováním anebo má nedoplatky na nájemném,“ říká starosta Sokolova Jan Picka.

Podle starosty už úředníci zkracovali některým nájemníkům smlouvu na 6 měsíců. V jednom případě ji dokonce neprodloužili. Změny jsou prý razantní, ale potřebné. Město chce dát i na opakované stížnosti ostatních nájemníků.
„Je to více práce pro daný odbor i radu města. Chceme však nájemníkům dát najevo, že bydlení v městských bytech nebude automatické. A bydlet v něm je jakási výsada. Nájemné v nich je, si myslím, velice přijatelné a pak město také chce, aby občané v nich bydlící se podle toho chovali,“ říká Picka.

V jednom případě už nájemníkovi smlouvu neprodloužili a v dalších byla dvouletá nájemní smlouva zkrácená na půl roku. „Myslím si, že půl roku je dostatečná výstraha pro všechny, kterých se to týká. Není to pro ně příjemné, ale chceme si tyto lidi pohlídat. Dost dlouho také město tolerovalo placení nájmu po stanovené lhůtě. I to bude důvodem pro zkrácení nájemní smlouvy,“ říká Picka.

Sokolov vlastní zhruba 1600 bytů. Z toho jich je 300 takzvaných s pečovatelskou službou. O bydlení v městských bytech je zájem. Na poslední radě města jich Sokolov přidělil 11, ale poptávka byla mnohem vyšší. Žádat o sokolovský byt mohou i lidé z okolních měst. Mění se však struktura žadatelů a vedení radnice musí pečlivě vybírat. Nechce totiž po několika měsících řešit neplacení nájemného ze strany uživatele bytu a složitý proces s jeho vystěhováním.

Autor: Roman Cichocki

14.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Kino v Chodově promítne festivalový film

Jízda řidiče dodávky skončila u Jindřichovic ve stromě.

Jízda řidiče dodávky skončila u Jindřichovic ve stromě

DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Obvodní soud pro Prahu 8 rozhodl po třech letech ve sporu mezi televizí Prima a vedoucím vydání jejích Diváckých zpráv Jiřím Fröhlichem. Ten se soudil o neplatnost okamžitého zrušení svého pracovního poměru. Soudkyně obvodního soudu dala Fröhlichovi za pravdu. Rozsudek zatím nenabyl platnost, obě strany se mohou odvolat.

FOTO: Demolice bývalých kasáren má zelenou

Sokolov – Rozpadající se budovy bývalé roty sokolovského vojenského útvaru půjdou k zemi. Město již vybralo firmu, která demolici za 900 tisíc korun provede. Poté město přivede na místo inženýrské sítě a pozemky prodá jako stavební parcely.

Festival opustí Karlovy Vary, filmový hit bude k vidění i v jiných městech

Karlovy Vary – Přiblížit 52. ročník Mezinárodního filmového festivalu co nejvíce lidem z regionu, kteří se do Karlových Varů nevypraví, a umožnit jim vidět i některý z filmových hitů, je letošním záměrem Karlovarského kraje.

Našel peněženku a nechal si ji, muži hrozí až dva roky

Chodov – Na konci května nalezl 21 letý muž z Chodova v nočních hodinách v místním sále herny ležet na lavičce peněženku, ve které byla finanční hotovost necelých 6 tisíc korun, doklady a platební karta.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies