VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mateřinka a škola jsou přímo na radnici

Jindřichovice - Další díl seriálu U Vás na návštěvě

19.4.2009
SDÍLEJ:

Starostka obce Jindřichovice Anna PolívkováFoto: DENÍK/ Jiří Drozdík

Malotřídku, ale i mateřinku má obec Jindřichovice. Sídlí v budově, kde je zároveň i obecní úřad. „Jsme jako velká rodina,“ říká starostka Anna Polívková. Škola měla štěstí, že si ji pod svá křídla vzala 1. základní škola v Havlíčkově ulici v Kraslicích. Jinak by přestala existovat.

„Máme tu jednu třídu mateřinky a jednu třídu základní školy, která slučuje první až čtvrtý ročník. Děti tu žijí a pracují společně. Dalo by se říci, že to, jak se říká, nemá chybu,“ říká učitelka školy Daniela Kaiserová.

Ve škole mají děti k dispozici výpočetní i audiovizuální techniku. Mohou užívat bez omezení internet a výukové programy. Každých čtrnáct dní jezdí do školy v Kraslicích do bazénu. Slaví společně svátky a narozeniny. Jezdí na keramiku do Sokolova. Škola pořádá i nespočet kulturních akcí. Během školního roku je jich nejméně osm. „Na to, že má školní rok deset měsíců, to není málo. Své místo zde neodmyslitelně mají Drakyáda, Vánoce, Karneval, Den matek a další,“ pokračuje kantorka.

Může být podle ní výhodou, že mateřinka i škola jsou propojené. „Všichni se totiž dobře známe. Obsah slov individuální přístup je beze zbytku naplněn,“ sdělila Daniela Kaiserová.

Pravdou podle jejích slov je, že účast rodičů a přátel školy na akcích je obrovská. „Rodiče se zapojují do příprav. Pomáhají nám naše představy uskutečnit. Jsou skvělí. Přesto se nám každý rok stává, že přihlásí své děti na „velkou školu“ dříve, než musí. Než ukončí čtvrtou třídu. Možná mají pocit, že jejich dítě nebude později rovnocenným partnerem dětem z velkých škol. Možná si myslí, že nebude dobře připraveno a nebude umět to, co umí ostatní. Možná je to prostě jen proto, že sousedův syn tam jezdí také. Přitom můžeme s čistým svědomím říct, že jedničkář u nás zůstává jedničkářem i po přestupu na jinou školu, úroveň jeho vědomostí a znalostí je srovnatelná s ostatními,“ uvedla s tím, že větší problémy vidí spíše v každodenním dojíždění, ve třídách s vysokým počtem dětí, v nedostatku času věnovat se každému individuálně podle jeho potřeb.

I tak se ale přinejmenším letos těší škola i mateřinka z hojného počtu dětí. „Je plno,“ doplnila starostka.

Autor: Jiří Drozdík

19.4.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Mariánskolázeňští fotbalisté odjížděli do Plzně na hřiště Petřína s cílem urvat alespoň bodík. To se ale nepovedlo.
7

Vítězství si venku připsali jen borci karlovarské Slavie

„Jsem vždy velmi poctěn, když mohu poděkovat za čin vedoucí k záchraně lidského života, v tomto případě poskytnutí nezbytné pomoci a útěchy malým dětem. Kytička pro paní Pejsarovou je pouze symbolickým poděkováním, ale o to více si tohoto činu vážím, nebo

Starosta ocenil obětavou sousedku

Konec prázdnin si děti v Oloví užijí při Pohádkovém lese

Oloví – S letošními prázdninami se děti v Oloví rozloučí zdoláním Pohádkového lesa.

FOTO: Živý stolní fotbal vyhráli Pivaři

Kraslice – Vítězem druhého ročníku turnaje v živém stolním fotbale, který se konal o víkendu na zahradě kulturního domu v Kraslicích, se stal tým Pivařů.

Nehod výrazně přibylo, jejich obětí naštěstí ne

Karlovarský kraj - Bezmála o dvě stovky dopravních nehod více než vloni vyšetřovali policisté v Karlovarském kraji od ledna do července. Nárůstu počtu bouraček naštěstí neodpovídal počet usmrcených lidí.

Miliony pomáhají modernizovat výuku

Karlovarský kraj – Rušno bylo přes prázdniny ve školách v Karlovarském kraji.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení