VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sdružení nechce odliv financí z našeho kraje

Sokolov – S peticemi se v poslední době v Sokolově zřejmě roztrhl pytel.

19.3.2011
SDÍLEJ:

Na úkor státu se obohatili manželé z Litvínova na Mostecku. Oba v písemné žádosti o sociální dávky na městském úřadě jaksi pozapomněli uvést, že vlastní automobil. Díky této "chybě" jim pak měsíčně úřednice vyplácely 13 tisíc korun, na které neměli nárok.Foto: DENÍK/Jiří Sejkora

Další, pod kterou se mohou občané na recepci městského úřadu podepsat, iniciovala Asociace nevládních neziskových aktivit Karlovarského kraje. Nesouhlasí v ní s odlivem daní z prodeje emisních povolenek z Karlovarského kraje.

Nově zavedené zdanění emisních povolenek v rámci novely zákona o obnovitelných zdrojích prý znamená enormní odliv finančních prostředků z karlovarského regionu do státního rozpočtu. „Obracíme se na vládu ČR a zejména ministra financí Miloslava Kalouska se žádostí o přehodnocení stanoviska ve věci zpětného a dalšího zdanění emisních povolenek a o zvýšenou pozornost budoucnosti Karlovarského kraje a jeho perspektivnímu rozvoji,“ řekl člen rady ANNA KK Jiří Korbel. Jak dodal, vláda by měla případně hledat jiný způsob, jak finanční prostředky do regionu vrátit. Karlovarský kraj jako jediný ze všech krajů ČR nezískal prostředky z Nadačního investičního fondu. Neziskový sektor v kraji je prý tudíž extrémně závislý na podpoře ekonomicky silných regionálních subjektů.

„Dívala jsem se v pátek na internet a bylo tam asi pět podpisů. Podle mého názoru lidé chodí spíše na recepci městského úřadu,“ řekla studentka Nikola.

Autor: Roman Cichocki

19.3.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ve velkém sále Pluhova domu v půdních prostorách se konají koncerty. Zahráli tu i Roháči svůj vánočák.

Pluhův dům poznáte od sklepa až po půdu

Auto lehlo u Hruškové popelem.
2

Auto lehlo u Hruškové popelem

DOTYK.CZ

Lžete a zase lžete, pronesla Valachová a pak se rozplakala

/ANKETA/- Zasedání parlamentních výborů nebývá nijak dramatické. Až na výjimky. Tou bylo středeční jednání senátního školského výboru, který posuzoval návrh novely zákona o pedagogických pracovnících, jehož hlavní součástí je kariérní řád.

Selfie v kolejích. I tak končí mladé životy

Sokolov - Speciální vlak, ve kterém se budou promítat drsné záběry smrtelných střetů v kolejích.

Češi smázli Severní Iry ve třech setech a v suchém tričku

Karlovy Vary - Volejbalová reprezentace mužů naznačila svoji sílu.

Žáci se na vlastní kůži ocitli v soudním procesu

Chodov – Že učivo práva nemusí být nutně jen nezáživným biflováním se jednotlivých pojmů, o tom se přesvědčili žáci GaSOŠ v Chodově.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies