VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Studenti pracují při SOČ na zefektivnění výroby

Kraslice – Studenti jediné městské střední školy v Karlovarském kraji v Kraslicích na Sokolovsku pracují na zefektivnění výroby tamních podniků.

13.4.2017
SDÍLEJ:

Student kraslické střední školy Petr Hofman pracoval na optimalizaci procesu obrábění v podniku PBS Rotava.Foto: Deník / Drozdík Jiří

A to v rámci středoškolské odborné činnosti (SOČ). Pracovali na úkolech, které daný podnik potřeboval konkrétně řešit. Jde například o zefektivnění výroby. Budoucí strojní mechanici, elektrotechnici, informatici či stavbaři pak vše obhajovali před odbornou porotou. Obhajoba je přitom čeká i v dalších kolech na krajské, případně republikové úrovni nebo pak také při závěrečné maturitní zkoušce.

Studenti jednotlivé práce tvořili přímo v podnicích na Sokolovsku při své odborné praxi po dobu tři čtvrtě roku. „Naši studenti po dohodě s podniky spolupracovali na úkolech, které příslušný podnik potřeboval řešit, ať již to byla práce na CNC strojích a jejich programování, tak přímo při výrobě. Tato spolupráce byla oboustranná,“ přiblížila Helena Míčková, která je garantem SOČ na SŠ, ZŠ a MŠ Kraslice. „Firmy díky tomu získávají mladé techniky, a to i po následném studiu na vysokých školách. Studenti se také dostávají do praxe v dalších podnicích v ČR, ale i v zahraničí, nejčastěji v Německu.“

Těší ji, že řada studentů chce dále studovat vysokou školu. To je případ i Petra Hofmana, který v Kraslicích studuje strojírenství. „Praxi vykonávám ve firmě PBS Rotava, která do světa vyváží protipovodňové systémy. Pracoval jsem na zefektivnění výroby,“ prozradil Hofman. Ten je rád, že se městu podařilo zachránit městskou školu. „Je to hrozná výhoda, nemuset dojíždět. O to více je času na studium a šetří se i rodinný rozpočet,“ doplnil. Hned šest prací ze školní přehlídky středoškolské odborné činnosti technických oborů se podívá do krajského kola, které se bude konat v Chebu.

Autor: Jiří Drozdík

13.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Císařské lázně.

K záchraně Císařských lázní má pomoci sbírka vyhlášená krajem

Hornický dům Sokolov
9

Opravy v Hornickém domě musejí prozatím počkat

Muž přeskočil plot a uštědřil sousedovi několik ran

Sokolov – Napadením vyvrcholily v Sokolově sousedské spory dvojice mužů. Jednomu z nich přetekly nervy, přeskočil plot a souseda fyzicky napadl.

Do Březové míří špička Biketrialu

Březová - Je to ideální sport pro mladé a odvážné kluky a holky

Když muž usnul, obrala ho zlodějka o 40 tisíc korun

Sokolov – Návštěvu ženy si devětačtyřicetiletý muž ze Sokolova jistě představoval jinak.

Památkáři: Nástěnné malby a fresky lze zachránit i z demolovaných domů,

Karlovarský kraj – Nutnost demolice zchátralých budov v obcích a městech nemusí vždy znamenat ztrátu hodnotných architektonických či uměleckých prvků, které se v těchto domech nacházejí. Platí to dokonce i o nástěnných malbách a freskách. Poukázal na to Národní památkový ústav v Lokti.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení