VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Klienti léčebny se dočkají zimní zahrady s terasou

Dolní Rychnov - Přestavbou za 23 milionů korun se rozšíří i dosavadní provoz léčebny

10.6.2010
SDÍLEJ:

fotografie ukazuje, jak bude léčebna vypadat po dokončení stavebních prací. Foto: Repro SD

Léčebna pro dlouhodobě nemocné v Dolním Rychnově zahájila přestavbu budovy, která přinese novou zimní zahradu s terasou, salonek pro aktivizační terapii, relaxační místnost zvanou snoezelen a také tělocvičnu pro rehabilitační léčbu. Rozšířením budovy se též zvětší a zmodernizuje kuchyň a prádelna.
„Smyslem přestavby je zvyšování kvality služeb, ke kterému jsme se zavázali a je naším posláním. Za nejdůležitější kromě zvětšení provozů kuchyně a prádelny považuji vznik zimní zahrady s terasou a salonku. Můžeme tak rozšířit socioterapii, která je pro následnou léčbu velmi důležitá,“ uvedla ředitelka soukromé léčebny Magdaléna Scholzová. Dosud se tato terapie odehrávala na chodbách léčebny či v jídelně.

Zimní zahrada přinese pacientům a také klientům přidruženého domova pro seniory i další možnosti. Kromě obyčejné relaxace i například přístup k počítači s internetem. Zimní zahrada má sloužit i pro odpočinek zaměstnanců v době přestávek či pro pořádání školení a seminářů.
Vzniknou i nové prostory pro rehabilitaci pacientů. Zvětšením přízemí vznikne tělocvična, vybavená novými i stávajícími přístroji pro rehabilitační cvičení. Přibude tu například i elektroléčba.

Další novotou má být místnost zvaná snoezelen. Pro svůj uklidňující účinek je určena hlavně klientům trpícím Alzheimerovou chorobou nebo stařeckou demencí. Novinka, pocházející z Holandska, jim nabídne odpočinek ve vodním lůžku, umocněný relaxační hudbou, aromaterapií či světly připomínajícími hvězdnou oblohu.

Přestavbou se rozšíří i dosavadní provoz léčebny. Zásadní pro zkvalitnění provozu bude zvětšení kuchyně a prádelny. Obě pracoviště budou vybavena nejnovější technologií. „Kapacita kuchyně i prádelny už nevyhovovala současným potřebám,“ vysvětlila Scholzová.
Na podzim by kuchyň měla nabídnout klientům výběr dvou druhů pokrmů k obědu. Dům ošetřovatelské péče, jak se léčebna nazývá, se stará o 83 pacientů, sousedící domov pro seniory, nazývaný Vila Maria, je určen 42 klientům. Společnost DOP – HC celkem zaměstnává 130 lidí.
Přestavbu v celkové hodnotě 23 milionů korun bude léčebna financovat částečně z vlastních zdrojů, částečně z úvěru. Vysoké náklady však pobyt klientům nepodraží. „Ceny za pobyt a služby nezvýšíme,“ ujistila ředitelka.

Antonín Kunc

10.6.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Řidič od nehody ujel, policie hledá svědky kolize v Sokolově.

Řidič od nehody ujel, policie hledá svědky kolize v Sokolově

Plynová pistole.

Trojici lidí vulgárně nadával, s pistolí v ruce křičel, že je zabije

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Pusťte si televizi. Rodí tam Plzeňanky

Unikátní pohled do nejintimnějších okamžiků každé ženy, který se natáčel v plzeňské fakultní nemocnici, právě startuje. 

Vysněné dětské postele

Dětský pokoj potřebuje pořádnou postel. Ale obyčejné postele jsou plné nesplněných dětských snů. Zkuste splnit nějaké ty sny i vysněnou postelí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení