I tak si ale při zdolávání 150 metrů plávání, čtrnáctikilometrové jízdě na kole a závěrečném čtyřkilometrovém běhu užili legraci. To třeba, když na trati potkali partičku závodníků převlečených za batolata.

Některým závodníkům zatrnulo už před startem. Na Přebuzi totiž ráno ukazovala rtuť teploměru pouhé tři stupně. Odpoledne už ale bylo slunečno. „To ale nepomohlo tomu, že voda při plavání byla pořádně studená. Odhaduji tak 16 stupňů," usmíval se Jakub Kurtin z Kraslic, fotbalista, který skončil nakonec na třetím místě. „Závod to byl náročný," doplnil. Absolutním vítězem se přitom stal Michal Dvořák z Kraslic, který se do závodu naplno opřel. Pořádnou zkouškou pak prošli závodníci z opačné strany výsledkové listiny. Poslední závodníci totiž proběhli cílem za 2 hodiny a 42 minut.

Na start se přitom postavilo na 110 lidí, včetně dětí a osmičlenných týmů.