VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Sokolově vyhrála těsně ČSSD. S kým půjde do koalice?

Sokolov - Do zastupitelstva zasedne šest uskupení. Počet jejich křesel je zajímavě odstupňovaný: 7,6,5,4,3,2 a získat nadpolovičních 14 křesel bude zajímavé

11.10.2014
SDÍLEJ:

Jan Picka si vzal na pomoc své dětiFoto: Roman Cichocki

V největším městě našeho okresu, v Sokolově, bude povolební vyjednávání velmi zajímavé. Vítězná sociální demokracie získala v 27 členném zastupitelstvu sedm křesel. Její lídr Jan Picka obdržel také nejvíc hlasů ze všech kandidátů do zastupitelstva, a to 1789. Stalo se tak již podruhé. V předešlých komunálních volbách před čtyřmi lety měl také nejvíc hlasů ze všech. Lídrem byl tehdy Zdeněk Berka, který poté usedl do křesla starosty. Na Berku voliči nezapomněli ani letos a opět ho poslali mezi zastupitele. Berka již nechtěl kandidovat na starostu kvůli kumulování funkcí. Je totiž zároveň senátorem. Ještě větším skokanem je ředitel muzea Michael Rund. Ze 14 pozice skončil na třetí a usedne též do zastupitelstva města.

Na druhém místo mezi stranami vystřelili voliči hnutí Ano 2011 se šesti mandáty. Nejvíce preferenčních hlasů ve svém hnutí (1241) získal velitel městské policie Petr Kubis, jen o dva méně dali voliči lídrovi Renatě Oulehlové.

Současní dva místostarostové Karel Jakobec a Ladislav Sedláček šli do voleb jako členové ODS, ale kandidovali pod Hnutím pro město Sokolov 2014. A jak uspěli? Na prvních dvou místech je žádný skokan nepřekonal. Lídr Karel Jakobec dostal 1358 hlasů a jejich hnutí pak pětici křesel v zastupitelstvu.

Následují komunisté se čtyřmi křesly a vítěznou Evou Valentovou, která přeskočila lídra kandidátky Vladimíra Zimu o devět hlasů. Hezky posloupně se dostáváme ke třem postům v zastupitelstvu u Radnice středu a končíme u dvou křesel Nezávislých. U obou uskupení přeskočili lídry na kandidátce dva lékaři. V prvním případě Luboš Vaněk, ve druhém Ivan Pázral.

Zpět k vítěznému Janu Pickovi, který bude usilovat o křeslo starosty. Zajímalo nás jak okomentuje právě proběhlé volby a zda čekal podobný výsledek. „Já jsem se nepasoval do role jasného favorita, ale doufal jsem, že takzvaně na bedně to bude. Tedy do třetího místa. S kým půjdeme do koalice? To zatím nevím. Ihned po volbách jsme o tom začali jednat a stále jednáme. Chci ale mluvit s každým, kdo se do zastupitelstva dostal. Víc takzvaně otevřít radnici. Chceme také jedno křeslo v radě města nabídnout i opozici. Popřípadě místo v kontrolním výboru. Jde o to, aby byli takzvaně v obraze a netvrdili poté, že šlo mimo ně to či ono," řekl Picka.

Deník také zajímalo, jaké priority bude mít vítěz voleb. „Chceme rozšířit parkoviště ve městě. Také chceme dosáhnout na dotační tituly. Plánuji též časté cesty do Prahy nebo za hejtmanem, kde chci prosazovat zájmy města. Bylo by hezké získat finance na zakopání nevzhledného parovodu, který se táhne městem. A prvořadým úkolem, který musí zajímat všech 27 zastupitelů, je řešení nezaměstnanosti v našem regionu," dodal Picka.

Autor: Roman Cichocki

Místo události:
11.10.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, je ve finále prestižní soutěže.

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Ilustrační foto

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

Krásenskými slavnostmi se rozloučí s létem

Krásno – Ať se nám to líbí, nebo ne, léto i prázdniny pomalu spějí ke svému závěru. A řada měst a obcí chystá řádné rozloučení.

Zábava hlupáků aneb vandalové řádí. Škody jsou ve statisících

Karlovarský kraj - Posprejované vagony, zničené lavičky, ulámané části soch nebo poškozené stromy. S nálety vandalů se musí potýkat města v Karlovarském kraji. Ataky se nevyhýbají ani menším obcím. Škody jdou přitom do statisíců.

Závodníci zdolají Chodovskou vlečku, výtěžek poputuje k nemocné Natálce

Chodov – O posledním srpnovém víkendu se bude konat 2. ročník běžeckého závodu Chodovská vlečka.

Motivací mají být stipendia od kraje

Karlovy Vary - Motivační a prospěchová stipendia za druhé pololetí uplynulého školního roku získají od Karlovarského kraje studenti z jedenácti středních škol v regionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení