Není sporu o tom, že když si chcete užít zážitek z hladké a komfortní jízdy, budete se spíše rozkoukávat po vozech s automatem. Odpadnou vám starosti s cukáním při rozjíždění, automatická převodovka mívá delší životnost a vůz se navíc jednoznačně snadněji ovládá. A pak je třeba ještě podotknout, že i nejzarytější milovník manuálního řazení by si na automat hravě zvyknul.

„Pokud se bojíte, že na vůz s automatem finančně nedosáhnete, mohu vás uklidnit, že touto převodovkou disponují i vozidla s cenovkou do 300 tisíc korun. Na našem webu TipCars.com si aktuálně budete moci vybrat v této cenové hladině z více než 3500 inzerátů vozů s automatem a výběr ve značkách je opravdu rozmanitý. Můžete sáhnout po Škodovce, Volkswagenu, BMW, Fordu, Hyundaii a dalších, stačí se jen rozhodnout,“ říká Marek Knieža, ředitel inzertního auto-moto webu TipCars.com.

V dalším díle seriálu jsme pro vás vytipovali pět vozů s automatickou převodovkou a cenou pod 300 tisíc korun. Více se o nich dozvíte níže, prohlédnout si je můžete v naší fotogalerii.

BMW 2.0 318d

close BMW 2.0 318d. info Zdroj: Se svolením Autoinvest zoom_in BMW 2.0 318d.

Náš první tip je na vůz BMW 2.0 318d 318d, který se prodává za 298 999 Kč (možnost odpočtu DPH). V provozu je od června 2017 a najeto má 220 tisíc kilometrů. Auto má dieselový motor o objemu 1995 ccm s výkonem 110 kW (149 PS).

Ve výbavě najdete například automatickou převodovku, osm airbagů, tempomat, multifunkční volant, vyhřívaná sedadla, automatickou dvouzónovou klimatizaci, přední i zadní světla LED, zadní parkovací senzory, palubní počítač, satelitní navigaci, startování tlačítkem, tónovaná skla či střešní nosič.

Škoda Octavia 1.6 TDI

close Škoda Octavia 1.6 TDI. info Zdroj: Se svolením AAA Auto zoom_in Škoda Octavia 1.6 TDI.

Náš druhý tip je na vůz Škoda Octavia 1.6 TDI, který se prodává za 300 000 Kč. V provozu je od roku 2018 a najeto má 168 tisíc kilometrů. Auto má dieselový motor o objemu 1600 ccm s výkonem 85 kW (115 PS).

Ve výbavě najdete například automatickou převodovku, vyhřívané přední sklo, automatickou klimatizaci, palubní počítač, vyhřívaná sedadla, startování tlačítkem či střešní nosič.

Hyundai i40 1.7CRDi

close Hyundai i40 1.7CRDi. info Zdroj: Se svolením CCC Cars zoom_in Hyundai i40 1.7CRDi.

Náš třetí tip je na vůz Hyundai i40 1.7CRDi, který se prodává za 209 000 Kč. V provozu je od dubna 2012 a najeto má 180 tisíc kilometrů. Auto má dieselový motor o objemu 1685 ccm s výkonem 100 kW (136 PS).

Ve výbavě najdete například automatickou převodovku, tempomat, šest airbagů, zadní parkovací senzory, multifunkční volant, automatickou klimatizaci, xenonové světlomety, palubní počítač, satelitní navigaci, tónovaná skla či vyhřívaná sedadla.

Ford Mondeo 1.6 EcoBoost

close Ford Mondeo 1.6 EcoBoost. info Zdroj: Se svolením AAA Auto zoom_in Ford Mondeo 1.6 EcoBoost.

Náš čtvrtý tip je na vůz Ford Mondeo 1.6 EcoBoost, který se prodává za 250 000 Kč. V provozu je od roku 2015 a najeto má 175 tisíc kilometrů. Auto má benzinový motor o objemu 1600 ccm s výkonem 118 kW (160 PS).

Ve výbavě najdete například automatickou převodovku, vyhřívané přední sklo, automatickou klimatizaci, palubní počítač, vyhřívaná sedadla či startování tlačítkem.

Volkswagen Passat 2.0 TDI

Náš pátý tip je na vůz Volkswagen Passat 2.0 TDI, který se prodává za 280 000 Kč. V provozu je od roku 2014 a najeto má 178 tisíc kilometrů. Auto má dieselový motor o objemu 2000 ccm s výkonem 110 kW (149 PS).

Ve výbavě najdete například automatickou převodovku, šest airbagů, vyhřívaná sedadla, potahy z kůže, parkovací asistent, automatickou klimatizaci, palubní počítač, startování tlačítkem či střešní nosič.

Kompletní nabídku těchto vozů najdete ZDE.

Na co si dát pozor při koupi ojetého auta? A jak ojeté auto rychle prodat?

  • Na tyto a další zajímavé otázky odpovídal šéf inzertního auto-moto webu TipCars Marek Knieža. 
  • Podívejte se ve videocastu Deník s nadhledem na jeho rady a doporučení.
Deník s nadhledem | Video: Vitovská Ivana

Proč je výhodné hledat auto na webu TipCars.com?

  • Výhodou je samotný systém vyhledávání, který je postaven tak, ať je co nejvíce komfortní pro každého uživatele.
  • „Sledovali jsme, co lidé na našich stránkách nejvíce zadávají a hledají, a tyto jejich nejčastější požadavky jsme jim nabídli ve zjednodušené předvolbě. Víme, že se hlavně hledá značka, model, cena do určité výše, rok výroby, motor či převodovka. Méně už dneska lidé řeší stav kilometrů, protože v tomto údaji se dříve v inzerátech dost lhalo,“ vysvětluje ředitel TipCars.com Marek Knieža.
  • Inzertní auto-moto web TipCars.com umí každému najít auto i podle dalších detailů a přání, třeba s vyhřívanými sedadly, s automatickou převodovkou nebo s tažným zařízením. Můžete si vybrat i více aut a pak je navzájem srovnávat na takzvaném „parkovišti“. A pokud zrovna nenajdete vůz podle vašich představ, založíte si na webu „hlídacího psa“, který za vás pohlídá nové inzeráty a upozorní vás na ně.
  • Podrobnější informace k mnoha modelům starších aut i jejich hodnocení odborníkem můžete najít i ve speciální rubrice Poradna TipCars, kterou najdete ZDE.

TipCars.com patří do skupiny Vltava Labe Media, která vydává i regionální Deník.