VYBRAT REGION
Zavřít mapu

IVANA KALINOVÁ

Ivana Kalinová / Karlovarský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Senior taxi pomáhají nově v dalších městech, odvezou na nákup i k lékaři

Karlovarský kraj – Senior busů či expresů přibude ve městech v Karlovarském kraji. Po vzoru Sokolova, který s touto službou seniorům před lety přišel, se nově přidají v Mariánských Lázních, v Kraslicích nebo Karlových Varech.

Kraj: Školství v regionu nelikvidujeme

Karlovarský kraj – Krajský radní pro školství Jaroslav Bradáč (nez.) odmítá kritiku Středoškolské unie, která se ostře vymezila k rušení lyceí v kraji a změnám v oborové struktuře krajských středních škol.

Ministryně obrany váhala a posléze rozhodla. Vojáci v kraji studovat budou

Karlovarský kraj – Nejprve to byla zaručená zpráva, později ale přišly pochybnosti. A nad pobočku Vojenské střední školy a Vyšší odborné školy Ministerstva obrany, která má vzniknout v Sokolově, se začaly vznášet stíny. Protože Ministerstvo obrany po výměně šéfů, kdy resort převzala Karla Šlechtová, tomuto projektu příliš nakloněno nebylo.

BMW podepsalo. Spolupráce s krajem a těžaři může začít

Karlovarský kraj – Smlouva o spolupráci mezi Karlovarským krajem, automobilovým koncernem BMW AG a společností Sokolovská uhelná se podle hejtmanky Jany Vildumetzové stala historickým mezníkem v rozvoji regionu.

Smlouva s BMW je na krajském stole

Karlovarský kraj - Krajské zastupitelstvo se bude na svém zasedání 25. ledna věnovat schválení smlouvy o spolupráci mezi společností BMW, Sokolovskou uhelnou, právním nástupcem, a Karlovarským krajem.

Vánoční města se neobejdou bez stromu

Karlovarský kraj – S blížícím se adventem se začínají města v kraji odívat do slavnostního hávu. A v málokteré obci chybí strom, který se bude co nevidět zdobit.

Praktickým lékařům hejtmanství pomůže. Dotací na technologie

Karlovarský kraj - Elektronické recepty se staly doslova noční můrou pro praktické lékaře. Především ti starší venkovští lékaři v meších obcích v regionu zavedení e-receptů kritizují a v krajním případě jsou rozhodnuti ordinace zavřít.

Ministr Ťok: Karlovarská dálnice D6 bude bez poplatku

Karlovarský kraj - Ministerstvo dopravy ukončilo připomínkové řízení k vyhlášce, která určuje znepoplatněné úseky dálniční sítě. Ve hře byla i karlovarská D6. Zeptali jsme se ministra dopravy Dana Ťoka, jak to dopadlo? Dobře! Na karlovarské části dálnice D6 budeme jezdit bez poplatku!

FOTO: Jediné bliknutí vozu a tajní policisté skoro stříleli

Plzeň -  V podstatě by šlo o banální situaci, s níž se setkal každý řidič, který se dopustil dopravního přestupku. Zastaví jej policie, legitimuje ho, uloží trest a tím je celá záležitost vyřešena. To, co si ale prožil dvaapadesátiletý řidič z Karlovarska na trase z centra Plzně na Lochotín a dále na Karlovy Vary, spíše připomíná sekvenci z akčního filmu, v níž se pronásledovaný obává o svůj život.

Je zima. Teplárny zatopily pod kotly

Karlovarský kraj - Letošní počasí je nepředvídatelné. Zatímco koncem prázdnin nás mořily tropy a teplota stoupala do závratných výšek, září se představilo v naprosto jiné kondici.

Na kance myslivci čekají i 70 hodin

Karlovarský kraj – Chytří, nebezpeční, přemnožení a záludní. Tím vším kanci rozčilují myslivce, kteří je intenzivně loví po celý rok. Než skolí jeden kus, čekají i sedmdesát hodin.

Za štempl od psychiatra záchytka zdarma

Karlovarský kraj - Motivační program pro zachycené pacienty protialkoholní záchytné stanice zdravotnické záchranné služby. To je vznešený název pro alkoholiky, kteří při splnění jediné povinnosti, a to je donést do patnácti dnů potvrzení o vyšetření psychiatrem, budou mít nocleh v tomto zařízení zcela zdarma.

Proti korupci: Cena odvahy pro Jiřího Kotka

Praha, Karlovarský kraj - Je nekompromisní, kritický, umanutý a prostořeký. Své politické rivaly znervózňuje, štve a rozčiluje. Karlovarský zastupitel Jiří Kotek (ALTERNATIVA) je prostě enfant terrible města a leckdy i persona non grata.

EET v praxi: Smíření, zdržení a zdražení

Karlovarský kraj – A je to tady. Od včerejší půlnoci vstoupila do ostrého režimu obávaná elektronická evidence tržeb (EET).Ta se v první fázi týká všech podnikatelů v pohostinství a v ubytovacích a stravovacích službách. A jak tuto novou povinnost majitelé hospod, barů, kaváren a hotelů zvládli? Někteří hospodští jsou v Karlovarském kraji s EET smíření, jiní si nevědí rady, další protestují a natruc na několik hodin včera zavřeli hospody.

Sníh nezaskočil, naopak, na horách jásají

Karlovarský kraj - Za poslední roky moc sněhu v první části zimy v našem kraji nebylo. Pokud byl, tak jen na chvíli. Nejinak tomu bude podle odborníků i letos, i přesto ale na horách doufají ve větší nadílku. Silničáři jsou pak na letošní zimu více posíleni. Dokupovalo se a opravovalo vybavení a vozy.

Podle politiků zbraň na zastupitelstvo nepatří

Karlovarský kraj - Nechtěl to, ale rozhodně si ze zastupitelstva řádně vystřelil. Karlovarský radní a jednatel KV Areny Vladimír Kvasnička, který přišel na jednání zastupitelstva ozbrojen, se hysterii, která se po odhalení jeho zbraně strhla, diví.

Osud kraje mají v rukou voliči, rozhoduje se i o Senátu

Karlovarský kraj - Už zítra večer bude jasné, kdo se stane vítězem letošních krajských voleb. To rozhodnou voliči, pro něž se volební místnosti otevřely dnes úderem čtrnácté hodiny, a lidé mohou volit až do dnešnídva advacáté hodiny. Volby skončí zítra ve čtrnáct hodin, kdy se volební místnosti uzavřou.

Počet žáků mírně klesá

Karlovarský kraj – Počty žáků na základních a středních školách v Karlovarském kraji stále klesají. Tento trend je sice mírný, ale potvrzují jej statistiky z minulých let.

Vřídlo rozpálilo zastupitele doběla

Karlovy Vary - Co a jak udělat v budoucnu s Vřídlem? Zbourat kolonádu, vyhlásit architektonickou soutěž na její novou konstrukci či kdo může za její havarijní stav? To vše bylo v úterý předmětem diskuze karlovarských zastupitelů.

AKTUALIZOVÁNO

Kraj přijal už 450 žádostí na "kotlíkové" dotace

Karlovy Vary – Že bude zájem o takzvané kotlíkové dotace, to se čekalo. Ale že bude tak velký… To předčilo veškeré očekávání. První žadatel přijel ke krajskému úřadu už v úterý v šest hodin ráno. Tedy celý den před přijímáním žádostí o dotace. Dnes v 9:20 přijala podatelna krajského úřadu 450 žádost.

Muzea se kraji prodražují

Karlovarský kraj – Přestože není žádná koruna vložená do kultury vyhozená, muzea, která jsou příspěvkovými organizacemi kraje, se mu řádně prodražují. Podle Petra Zahradníčka (TOP 09), krajského náměstka pro kulturu, se opravy za půl milionu korun nyní provádějí kvůli havarijnímu stavu v sokolovském muzeu.

Na divočáky si připravte papíry

Karlovarský kraj - O krajské dotace na odstřel prasat budou moci města a obce žádat od letošního 1. dubna

Kotlíkové dotace provází informační zmatek

Karlovarský kraj - Lidé požadují o dotacích podrobnější informace

Zelená pro záchranáře. Mohou přes hranice

Karlovarský kraj - Pro záchranáře se prakticky smazává hraniční linie mezi Českem a Saskem. Ještě před zimní lyžařskou sezonou začne platit připravené ujednání mezi Svobodným státem Sasko a Karlovarským, Ústeckým a Libereckým krajem.

Pomohou města klubům v nouzi?

Karlovarský kraj - Sportovcům chybí finance od těžařů ze Sokolovské uhelné. Sokolov poslal hokeji 2 miliony, ale celkový výpadek peněz neutáhne

Holuby máme na oknech, balkonech i v bytě, stěžují si lidé

Karlovarský kraj - V Sokolově zvažovali chování dravců, kteří by holuby lovili

AKTUALIZOVÁNO

Sokolovská uhelná pozastavila dotace sportu, jde o 100 milionů

Sokolov – Sokolovská uhelná pozastavila podporu sportu. Kluby v regionu tak přijdou zhruba o 100 milionů korun, které těžařská firma ročně na sport dávala.

Neodváděl tržby z herních zařízení

Sokolovsko – Sokolovští kriminalisté zahájili trestní stíhání 26 letého cizince, kterého obvinili ze spáchání pokračujícího přečinu zpronevěry v Chodově.

Nemocnice zvyšuje platy

Karlovarský kraj - Zaveden je i příplatek za práci ve směnách

Místo díků slýchají záchranáři jen nadávky

Karlovarský kraj – Nárůst počtu opilců s sebou nese i zvýšení agresivity těchto 'pacientů'. Nedá se už ani spočítat, kolik sprostých slov zůstalo směrem k záchranářům a policistům ve vzduchu.

Když už marodit, tak komfortně

Karlovarský kraj - Nová okna, podlahy, stropy a výmalba, ale především sociální zázemí, tedy nové koupelny a toalety vybudované přímo na pokojích. Takový komfort budou mít k dispozici pacienti oddělení traumatologie a gynekologicko-porodního oddělení krajské nemocnice v Karlových Varech. Opravu devíti pokojů v pavilonu B financoval Karlovarský kraj ze svých zdrojů a celkem vyšla na tři miliony korun. Vedení Karlovarské krajské nemocnice i krajského úřadu ocenilo především krátkou dobu rekonstrukce. Firma ji provedla v letních měsících během čtyř týdnů.

Mel Gibson vzkazuje: Nestojím o média, ale o setkání s lidmi

Karlovy Vary - Hvězdný host letošního Mezinárodního filmového festivalu, hollywoodský herec, režisér a producent Mel Gibson patrně potěší filmové fanoušky a lovce autogramů. Do Karlových Varů prostřednictvím prezidenta MFF Jiřího Bartošky vzkázal, že ani tak nestojí o mediální pozornost, jako o setkání s běžnými návštěvníky filmové přehlídky.

Na kole ve Svatoškách pohodlněji

Svatošské skály –  Dva a půl kilometru dlouhý úsek nové cyklostezky bude stát 22,3 milionu korun

Račte vstoupit, zvou kasteláni. Někde ale vstupné mírně podraží

Karlovarský kraj - Vstupenky na památkové objekty někde zdraží o 10 korun

Přijímačky na střední školy budou přísnější

Karlovarský kraj – Daleko tvrdší podmínky při přijímacích pohovorech čekají žáky základních škol. Přísnější kritéria už schválila krajská rada a doporučila ředitelům škol, aby se podle nich řídili.

Města se staví proti zavírání škol

Karlovarský kraj - Mocenský diktát vůči našemu městu se nám vůbec nelíbí, zlobí se radní v Lokti

AKTUALIZOVÁNO

Do voleb jde za TOP09 a STAN i primátor Kulhánek

Karlovarský kraj – Zatímco ODS a ČSSD o pořadí na kandidátkách do předčasných parlamentních voleb zatím vyjednává, TOP09 a Starostové už návrh přijali. A na jejich kandidátce se objeví i primátor Karlových Varů Petr Kulhánek či náměstek Jiří Klsák.

Konečně. ROP obživl. Brusel povolil obnovení čerpání dotací

Karlovarský kraj - Karlovy Vary 200 milionů, Sokolov 12 milionů a Cheb, Cheb bezmála 160 milionů. To je jen zlomek peněz, jejichž proplacení zastavil zablokovaný Regionální operační program Severozápad (ROP) a města, obce i podnikatelé na ně netrpělivě čekají. To by se mělo co nejdříve změnit.

MFF? Tady je to Bartoškovo

Karlovy Vary - Zábory prostranství při festivalu má MFF zdarma. O smlouvě chce primátor jednat

Na nádvoří Horního hradu budou 30. dubna planout čarodějné ohně

Horní hrad – Na Horním hradě se s ničím nemažou. Další akci, kterou zde pořádají, uvedli jednoduchým sloganem: Přijeďte své čarodějnice upálit na Horní hrad!

Brambora za 2,6 miliardy

Karlovarský kraj – Horký brambor za 2,6 miliardy budou mít v ruce krajští zastupitelé už dnes.

Kraj zmrazil dotační projekty

Karlovarský kraj – Karlovarský kraj zastavil realizaci některých projektů, na něž chce čerpat finanční prostředky z dotací Evropské unie.

Jak hlasovali senátoři kraje o žalobě na Václava Klause?

Karlovarský kraj - Senátor za Sokolovsko Zdeněk Berka se z pracovních důvodů nemohl hlasování zúčastnit

Nažidla: žal pozůstalých trvá

Karlovarský kraj - Při havárii patrového autobusu 8. března 2003 zahynulo 19 lidí. Poslední oběť podlehla zranění v roce 2006

Premiér a předseda ODS Petr Nečas: Nepřijel jsem k vám udílet knížecí rady

Karlovy Vary - Do Karlovarského kraje přijel premiér na pracovní návštěvu. Setkal se s podnikateli a s představiteli krajských občanských demokratů

Ze Sloupa se stal krajský pat

Karlovarský kraj - Zatímco Václav Sloup, krajský náměstek pro školství, stále stojí pevně jako sloup, protože podporu krajského výboru KSČM neztratil

Hejtman: Krajním řešením mohou být nové volby

Karlovarský kraj - Konečné slovo komunistů by se hejtman Novotný měl tudíž dozvědět až v pondělí.

Nemocnice slučuje lůžka, šetří

Karlovarský kraj - Změny se dotknou kožního, interního, kardiologického, plicního a infekčního oddělení karlovarské nemocnice

Jak hlasovali krajští poslanci o akciích?

Karlovarský kraj - Akcie na doručitele a akcie na jméno. Téměř stejná slova, přesto podstatný rozdíl.

Nejsme otroci, řekli nakladači

Karlovarský kraj - Ředitel karlovarského letiště Václav Černý kritiku bývalých zaměstnanců důrazně odmítá

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT