VYBRAT REGION
Zavřít mapu

LUCIE ŽIPPAIOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Problémová lokalita je díky všem opatřením klidnější. A co až se oteplí

Chodov – Nevyplácet doplatek na bydlení v problémové lokalitě kolem chodovského kulturního střediska, zdá se, je účinné.

Tváří jarních Srdíčkových dnů je pětiletá Eliška

Karlovarský kraj – Jarní část tradiční sbírky Srdíčkové dny už odstartovala a potrvá až do pátku. Tváří jarních Srdíčkových dnů se stala pětiletá Eliška trpící dětskou mozkovou obrnou.

Překonali rekord i virózu. V kuse se četlo 21 hodin

Horní Slavkov – Viróza sice vystavila stopku řadě čtenářů, dokonce i loňské rekordmance Aničce, účastníci letošního čtyřiadvacetihodinového čtení však přesto rekord překonali. Vydrželi číst více jak 21 hodin v kuse, což už je opravdu kousek od vytoužené mety 24 hodin.

Čarodějnice se stěhují. Filipojakubská noc v areálu TJ Spartak nabídne zábavu

Chodov – V Chodově tolik oblíbené a lidmi ze širokého okolí navštěvované pálení čarodějnic letos změní svoji image. Nabídne více zábavy, tradiční doprovodný program, ale především se nově přesune do areálu TJ Spartak.

Film, dobrodružství, divoká příroda, to je Expediční kamera

Kynšperk nad Ohří – Expediční kamera. Celovečerní promítání filmů o dobrodružství, divoké přírodě, poznávání nového, o extrémních zážitcích i sportech.

Anička je plně odkázaná na pomoc druhých. Dobří andělé pomáhají

Karlovarský kraj – „Dcera je plně odkázána na pomoc druhých,“ říká maminka patnáctileté Aničky Hana a dodává: „Nechodí, je upoutána na vozíček a trpí praktickou slepotou.“ Starost o Aničku vyžaduje celodenní péči.

Metalové kapely zahrají na benefici pro Mateřídoušku

Chodov – Už poosmé se letos sjedou kapely extrémního stylu metalu do chodovské pivnice Skleník, aby si nejen zahrály, ale hlavně pomáhaly. A už poosmé to bude pomoc pro chodovský stacionář Mateřídouška.

O postup zabojují dětské skupiny scénického tance v kraji

Horní Slavkov – Divadelní sál městského kulturního střediska bude patřit scénickému tanci, konat se tu totiž bude Krajská postupová přehlídka dětských skupin scénického tance.

Léto Loket 2018. S Deníkem můžete soutěžit a vyhrávat

Loket – Kulturní sezona v amfiteátru pod loketským hradem se blíží a bude letos ještě víc nabitá než v roce předchozím.

Čteme 24 hodin. Podaří se překonat loňský rekord?

Horní Slavkov – Hledáme čtenáře, ale i posluchače, kteří se s námi pokusí překonat loňský rekord ve čtení.

Samý kecy nějakejch básníků budou znít v loketské knihovně

Loket – V městské knihovně Loket je připraven večer poesie. Nic netradičního pro tyto prostory.

Chodovští strážníci hlásí plný stav

Chodov – Plný stav má po dlouhých letech chodovská městská policie. V těchto dnech je ke službě připraveno 18 strážníků (včetně velitele) a dva asistenti prevence kriminality.

Jaro se probouzí. Zima se ale pořád bude připomínat

Karlovarský kraj – Dobrá zpráva dorazila z meteorologické stanice ze Šindelové. Jaro se pomalu, ale jistě hlásí o slovo, teploty porostou už teď o víkendu. I když…

Městští strážníci dostanou moderní zázemí

Chodov – Další investice do bezpečnosti a městského záchranného systému, zejména zahájení postupné rekonstrukce stálé služebny městské policie a její modernizace, to je cíl města Chodova nejen pro letošní rok.

Žádali o 10 tisíc, dostali 18. Dotace podpoří kulturu v obci

Dasnice – Obec si podala žádost o dotaci z Programu podpora aktivit živého venkova na kulturní akci, v rámci které bude umožněn projev europoslance.

Asijskou kinematografii přiblíží Festival tibetského filmu

Loket – Kdo se bojíte asijské kinematografie, nemusíte. Loketská městská knihovna se rozhodla ji divákovi více přiblížit a připravila na březnové středy Festival tibetského filmu.

Mirai a Poetika Tour 2018 míří do chodovského KASSu

Chodov – „Když nemůžeš, tak sešlápni plyn, dej sbohem svému městu a přijeď na jakýkoli koncert z tour,“ vzkazují Mirai a Poetika publiku. A nemusíte ani jezdit daleko.

Co je to za nesmysl? Reagují rodiče i učitelé na konkurz

Chodov – Na pozici ředitele základní školy ve Školní ulici v Chodově bylo na základě návrhu České školní inspekce (ČŠI) vyhlášeno výběrové řízení. Ta svůj návrh zdůvodňuje výsledky několika inspekcí, při nichž byla zjištěna řada zásadních nedostatků.

Čeká barokní zámeček světlejší budoucnost?

Kostelní Bříza – Tak dlouho chátral, až z něj zbyly jen obvodové zdi a čekala ho demolice. Řeč je o barokním zámečku v Kostelní Bříze.

Spisovatel Martin Reiner vyprávěl studentům o Blatném a Kainarovi

Chodov – V chodovské městské knihovně pokračoval celorepublikový projekt, kterého se v našem kraji účastní právě jen tato knihovna, Spisovatelé do knihoven.

Vytoužená jídelna jako dárek ke čtyřicetinám

Horní Slavkov – Museli přejít dvě silnice, z toho jednu s křižovatkou. A pak se často zase vracet zpět třeba na odpolední vyučování. Tuto praxi v cestě na oběd absolvovali všichni žáci základní školy ve Školní ulici v Horním Slavkově po několik desetiletí. Docházení na oběd do zhruba 300 metrů vzdálené jídelny už je dnes minulostí. Škola má novou, moderní jídelnu, která je její součástí.

Příběhy s nádechem tajemna. Vítejte v Krušných horách

Karlovarský kraj – Podporovat místní regionální autory, pozvat čtenáře, aby poznávali krásy Podkrušnohoří s nádechem tajemna, a současně přiblížit německým autorům ty české a naopak. To jsou hlavní cíle projektu Stíny nad Krušnými horami Nadace St. Joachim. I když, jak říká jedna z organizátorek, o knížce by se nemělo mluvit jako o projektu.

Hledáme sprejery, inzeruje chodovská základní škola

Chodov – Že hledají školy učitele, není nic neobvyklého. Chodovská základní škola v Husově ulici ale zveřejnila jinou výzvu, která už by někoho překvapit mohla: Hledáme sprejery.

OBRAZEM: Děti se bavily na školkovém maškaráčku

Krajková – Spidermani, víly, superman nebo šášula a paní učitelky kočičky.

Podnikat se učí už na základní škole. Žáci tu vedou svoji fiktivní firmu

Kraslice – Tak mladí a už tak šikovní, dalo by se říct na adresu žáků ze základní školy v Havlíčkově ulici v Kraslicích.

Mladí podnikatelé představili na veletrhu své fiktivní firmy

Sokolov – Nabízeli adrenalinové zážitky všeho druhu, různé druhy králíkáren, masáže, zájezdy do různých koutů světa, dobrou kávu nebo třeba autoškolu.

Místo chátrajícího domu dětské hřiště?

Horní Slavkov – Desítky let vítal návštěvníky přijíždějící do města od Lokte. A nebyl to už pak příjemný pohled. Vybydlený, chátrající dům v ulici Dolní příkopy už ostudu památkové zóně dělat nebude. Čeká ho totiž demolice.

V projektu Spisovatelé do knihoven se představí Milan Ohnisko

Chodov – Spisovatelé do knihoven pokračují i v březnu, tentokrát do chodovské knihovny zavítá Milan Ohnisko, český básník a kulturní publicista, za normalizace disident a signatář Charty 77.

Měření ovzduší jsou v pořádku. Je to ale někdy pořád síla, stěžují si lidé

Nové Sedlo – Už více než dva roky obtěžuje obyvatele města někdy až neskutečný zápach a všudypřítomný prach z pobočky firmy AMT Příbram, která tu spustila zkušební provoz linky na recyklaci skla. Všechna měření, která nechala provést radnice, jsou v normě.

Mladí recitátoři budou soutěžit o postup do okresního kola

Loket – Trocha poezie nikoho nezabije, praví klasik. A je určitě dobře, že si to berou k srdci už děti od základní školy.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT