VYBRAT REGION
Zavřít mapu

LUCIE ŽIPPAIOVÁ

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Dospěláci vyrazili za odměnu na Expedici Kladno 2018

Sokolov – Celý rok se věnují mladým modelářům, kteří navštěvují Model klub. Poděkováním a odměnou za celoroční činnost byl pro všechny dospěláky víkend pod názvem Expedice Kladno 2018.

Festival Oty Hofmana oslavil půl století

Ostrov – Ceny jsou rozdány, festival skončil. Záměr pořadatelů, aby letošní, 50. ročník Dětského filmového a televizního festivalu Oty Hofmana byl jednou velkou narozeninovou oslavou, se vydařil. Novinky se osvědčily a své si tu našli i dospěláci.

FOTO: Sociální služby obhájily čtyři hvězdičky kvality

Kynšperk nad Ohří – Sociální služby v Kynšperku nad Ohří obhájily certifikát Značka kvality. Pyšní se stejně jako před třemi lety, kdy ho získaly poprvé, čtyřmi hvězdičkami.

V Lokti se pustili do povolebních vyjednávání

Loket - V komunálních volbách v Lokti kandidovalo celkem 11 stran a uskupení.

Kraje požadují jednotné bodování při přijímačkách

Karlovarský kraj - Zavedení jednotného bodového hodnocení uchazečů v rámci centrálních přijímacích zkoušek na všechny typy středních škol, včetně soukromých, na základě kterého by pak byl žák přijat ke studiu.

FOTO: Víno, zpěv a dobrá nálada

Loket - Lidé se sklenkou či kelímkem v ruce korzující po hradě či v amfiteátru, posedávající všude, kde to bylo možné, v amfiteátru všude, na hradě těch možností ale moc nebylo, rozprávějící a relaxující.

Marcelu Hadravovou ocenili za přínos pro rozvoj knihovnictví

Loket - Za celoživotní významný přínos k rozvoji v knihovnictví v Karlovarském kraji byla při 4.Slavnostním setkání knihovníků Karlovarského kraje oceněna Marcela Hadravová, dlouholetá vedoucí Městské knihovny Loket.

Festival Oty Hofmana začíná a slaví

Ostrov - Jedna velká narozeninová oslava. To bude letošní Dětský filmový a televizní festival Oty Hofmana (FOH).

Místo kurtu třicet parkovacích míst

Chodov - Parkování je problém, který řeší snad všechna města a obce. Chodov není výjimkou.

Hrad, amfiteátr i město ožijí Svatováclavským vinobraním

Loket - Už tento víkend by si výlet do Lokte měli udělat všichni milovníci dobrého a kvalitního vína. Letošní Svatováclavské vinobraní je dokonce třídenní.

Hřiště U rakety má zase svou raketu

Horní Slavkov - Běž k raketě, sejdeme se u rakety nebo jdu na raketu. Každý Slavkovák věděl, o čem je řeč, dokonce i v době, kdy na hřišti už žádná raketa nestála.

Návštěvnost hradu roste. Pokoří loňský rekord?

Loket - Rok sice zatím nekončí, ale už teď je velká pravděpodobnost, že hrad Loket pokoří v návštěvnosti svůj loňský absolutní rekord.

O nemocné seniory pečují v léčebně už dvacet let

Dolní Rychnov - Nejenom Mezinárodní den seniorů si připomínají 1. října v Domě ošetřovatelské péče v Dolním Rychnově (DOP). Letos rovněž přesně dvacet let od chvíle, kdy tato léčebna začala právě nemocným seniorům sloužit.

FOTO: Sokolov má svoji Barborku

Sokolov - Další kruhový objezd v Sokolově má svou sochu. Po důlních vozících a sokolovi obsadila první kruháč na výjezdu u Kauflandu patronka všech horníků, sv. Barbora.

Když lidé pomáhají druhým

Karlovarský kraj - Téměř padesát tisíc korun pro Hanu Džudžovou z Krajkové, kterou na jaře ničivý požár připravil o střechu nad hlavou, a přes patnáct tisíc, jež si mezi sebe rozdělí útulky Konec toulání v Kraslicích a Láskou ke kočkám v Sokolově. To je konečný výsledek dvou veřejných sbírek, které vyhlásil Karlovarský kraj.

Kam po základní škole? S výběrem pomůžou výstavy

Karlovarský kraj - Již brzy budou stát vycházející žáci před zásadním rozhodnutím. Kam po základce? Jakou školu napsat na přihlášku? Řada z nich ještě teď není rozhodnuta.

FOTO: Sokolovský stacionář Mateřídoušky otevře dveře klientům už v říjnu

Sokolov - Další sen manželů Bráborcových se stal skutečností. 24. září se podle nich zapíše zlatým písmem do historie Denního centra Mateřídouška. Slavnostně totiž otevřeli denní stacionář i v Sokolově.

Kulturní léto v Lokti bylo nejnabitější za celých 19 let

Loket - Zatím nejdelší kulturní sezona v loketském amfiteátru, s pořadovým číslem devatenáct, skončila. Ještě o víkendu 5. až 7. října zaplní přírodní divadlo pod hradem vinaři v rámci Vinobraní a pak už prostory zase na několik měsíců ztichnou.

Hartenberské strašení se blíží. Předprodej začal

Hřebeny - Tradiční akce plná milých i přísných strašidel se blíží. Už v sobotu 6. října můžete vyrazit na pohádkovější i drsnější okruh. „Prosím, nepleťte si akci s pohádkovým lesem, tady opravdu strašíme,“ upozorňují pořadatelé.

Bookstart má nadšenou odezvu mezi maminkami

Loket - Podporovat vztah ke čtení u té úplně nejmladší generace a současně dovést i jejich rodiče k pochopení významu čtenářských dovedností pro rozvoj jejich dítěte i jeho budoucnost, to jsou hlavní cíle mezinárodního projektu Bookstart. Jednou z knihoven, které se do něj zapojily, je ta loketská.

Loketská vlastivědná sbírka: vývoj a současnost

Loket - Pokud se chcete dozvědět více o loketské městské vlastivědné sbírce, máte možnost. Historik Vladimír Vlasák se bude tomuto tématu věnovat na své další přednášce v loketské knihovně.

Na start běhu se postavili dokonce dvouletí pidižvíci

Loket - Sotva začali někteří z nich chodit, už stojí na startu a vyrážejí na své první závody běžecké. Sice s maminkou nebo tátou za ruku, ale jinak jsou to závodníci se vším všudy, i s číslem na prsou.

Super! Chválili poslední letošní plavbu na Ohři vodáci

Sokolov - Letošní vodácká sezona byla dobrá. Sice bylo sucho a horko, ale vodáci prý radši jedou na vodu, když je horko a málo vody, než když je hodně vody a ošklivo. To tvrdí provozovatel vodácké půjčovny Dronte Míla Pražák. A vodáci mu vesměs dávají za pravdu. V každém případě, ať byla sezona, jaká byla, dneska už je minulostí, v sobotu totiž víla Agara slavnostně Ohři na zimu zamkla.

Vodácká sezona končí, víla slavnostně zamkne Ohři

Sokolov - „Tak už je to zase tady. Vodácká sezona uplynula jako voda v Ohři a my jdeme zamykat,“ hlásí Míla Pražák z vodácké půjčovny Dronte.

FOTO: Letošní cíl civilkářů? Ujít 200 tisíc kilometrů

Sokolov - Našlapat 200 tisíc kilometrů. To je letošní cíl celostátní akce Rozchodíme civilky, do níž se pravidelně zapojují i civilkáři ze Sokolovska.

Výstavbu parku symbolicky zahájila demolice komína

Ostrov - V novou industriální zónu Panattoni Park Ostrov – North se promění zchátralý areál někdejší továrny na výrobu trolejbusů Škoda v Ostrově.

Běžíme na hrad Loket. V brnění i bez něj a na věku nezáleží

Loket - Běžci všeho věku, nazujte své nejlepší běžecké boty a vyrazte v sobotu na hrad Loket.

Boj proti skládkám nekončí

Karlovarský kraj - Černé skládky představují pro řadu měst Karlovarského kraje boj s větrnými mlýny. Stále častěji proto využívají moderní technologie, jako jsou třeba fotopasti.

Město přitvrdí v boji proti drogám

Chodov – Drogy jsou velký problém i v Chodově. Zejména v některých lokalitách se nachází větší počet osob, které drogu vyhledávají, je zde problém s distribucí i prodejem drog.

Brožura Chodovské proměny mizela po stovkách kusů doslova před očima

Chodov – Dvojjazyčnou brožuru s řadou historických i současných fotografií města s názvem Chodovské proměny už budete v chodovském infocentru shánět marně. Po 1500 kusech se během jediného týdne doslova zaprášilo. A to měl autor, historik města Miloš Bělohlávek, obavy, že to bude takzvaně ležák.

FOTO: Už 150 let patří hasiči neodmyslitelně k Lokti. Oslavili to v amfiteátru

Loket – Loketští dobrovolní hasiči jsou letos stopadesátníci. Tohle kulaté výročí se rozhodli oslavit, okázale a s velkou parádou, v loketském amfiteátru.

Autoři se vydali po stopách velké války v kraji. Kniha mapuje pomníky

Karlovarský kraj – Přežil dobu po roce 1945, i když spadlý. V 70. letech ho chtěli místní opět vztyčit, neúspěšně. Povedlo se až po roce 1989.

Nová "zuška"? Všechny obory pod jednou střechou

Chodov – Větší prostory pro svoji činnost, zázemí k tanečnímu sálu, větší koncertní sál s patřičným zázemím, prostor pro další rozvoj, ale zejména všechny obory pod jednou střechou.

Senior Expres využijí i menší obce v kraji

Karlovarský kraj – Senior Expres budou moci využívat i senioři v menších obcích v kraji. Letos poprvé si mohly o dotaci od kraje zažádat všechny obce, nejenom ty s rozšířenou působností. Zatím toho využily čtyři, Josefov a Jindřichovice na Sokolovsku a Tuřany a Podhradí na Chebsku. Dobrá zpráva je, že kraj vyčlenil z přebytku další peníze, a tudíž šance je pořád.

Trápí vás kašel, zadýcháváte se? Vyšetření plic radši neodkládejte

Karlovarský kraj – Trápí vás častý kašel a při fyzické námaze se zadýcháváte? Pak je nejvyšší čas navštívit ordinaci plicního specialisty.

Defibrilátory jsou nezbytnou součástí výbavy policie

Karlovarský kraj – Obvodní oddělení policie Františkovy Lázně, Kynšperk nad Ohří a Nejdek. To jsou tři místa, kam míří další automatické externí defibrilátory (AED).

OBRAZEM: Horníci slavili, lidé se bavili

Sokolov – Oslavami Dne horníků ožilo v sobotu celé město.

Festival jde více vstříc dnešním dětem. Přijedou známí youtubeři

Ostrov – Dětský filmový a televizní festival Oty Hofmana je letos koncipován jako jedna velká narozeninová oslava.

V amfiteátru vypuknou oslavy 150. narozenin loketských hasičů

Loket – Loketští hasiči slaví letos 150. narozeniny. A to už si zaslouží pořádnou oslavu.

Posílí jednou studenti řady policistů v kraji?

Sokolov – Školní rok sice zahájili v pondělí v Praze, ale už ve středu usedlo 26 studentů Vyšší policejní školy a Střední policejní školy Ministerstva vnitra do lavic v sokolovské integrované střední škole technické a ekonomické. Ta se jako pobočka pražské školy stane na následující čtyři roky jejich druhým domovem.

Krev v žilách rozproudí cikánská hudba a temperament

Loket – Díla klasiků inspirovaných maďarskou lidovou hudbou v podání pětašedesáti špičkových maďarských hudebníků a k tomu navrch dobroty z maďarské kuchyně.

Školní rok na Mánesovce? V duchu oslav 20. výročí

Sokolov – Dvacáté výročí založení si v letošním školním roce připomíná Gymnázium, Základní škola a Mateřská škola Mánesova.

Tři v jednom. Muzeum představuje své pobočky

Sokolov – Tři v jednom. I tak by se s nadsázkou dala nazvat výstava Pobočky se představují v přízemí sokolovského zámku.

Dvoranu město opraví díky úvěru, a zřejmě bez dotace

Loket – Historickou Dvoranu opraví město díky 100milionovému úvěru, který schválilo zastupitelstvo. Na dotaci z programu RE:START zřejmě nedosáhne, protože bylo nuceno již řešit havarijní stav střechy.

Mladí Češi a Němci budou společně objevovat své JÁ

Sokolov, Hof – Jaké jsou představy o budoucnosti a životních hodnotách generace 16+? Jak si mladí tvoří své názory a postoje? Mohou se sami realizovat, nebo je brzdí nejistota, ostych či strach vyzkoušet něco nového? Jsou ochotni překonávat své vlastní hranice? Zůstávají věrni sami sobě?

V knihovně vystaví velkoformátové obrazy a výrobky ruční papírny

Loket – Z čeho všeho se dá vyrobit papír? Co všechno se dá vyrobit z papíru? To zjistíte na výstavě velkoformátových obrazů a výrobků ruční papírny Papyrea manželů Gorcových ze Zdislavy u Liberce, která začíná vernisáží v úterý 4. září.

Pobočka střední policejní školy se v září nově otevírá na ISŠTE

Sokolov – Na seznamu středních škol v Karlovarském kraji přibyde od nového školního roku pobočka Vyšší policejní školy a Střední policejní školy Ministerstva vnitra Praha.

Nejkrásnější knihy roku 2017 vystavují v loketské knihovně

Loket – Prestižní výstavu Nejkrásnější české knihy 2017 hostí ještě do neděle 2. září Expozice umělecké knižní vazby při Městské knihovně Loket.

Stipendia bude kraj vyplácet podle nových pravidel

Karlovarský kraj – Nová pravidla pro vyplácení stipendií nastavil Karlovarský kraj. Týkají se jak studentů středních, tak vysokých škol a platit začnou od 1. září.

FOTO: Osudové osmičky v dějinách města

Sokolov – Osmičky na konci letopočtu byly pro náš národ často velmi osudové.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT