VYBRAT REGION
Zavřít mapu

LUCIE ŽIPPAIOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

S kytarou při svíčkách se sejdou stálice české folkové scény

Loket – Jediný a jedinečný večer můžete prožít v loketské knihovně v sobotu 3. února.

Autorské scénické čtení Čau ségra doprovodí písně kapely Netřísk

Horní Slavkov – Další zastávkou autorského scénického čtení Zuzany Vajnerové Cerovské s názvem Čau ségra bude 18. ledna Pluhův dům.

Vitráže v oknech, opravená střecha, obnova vrací kostelu důstojnost

Horní Slavkov – Z jedné strany už to fakt vypadá jako kostel, nejsou vymlácená okna, rozpadlá střecha, nepadá věž, shodují se nejen vedení, ale i obyvatelé Horního Slavkova. Řeč je o kostelu sv. Jiří, který prochází rekonstrukcí.

Odsouzení mají novou možnost práce. Rozebírají, třídí a recyklují

Horní Slavkov – Další odsouzení ve Věznici Horní Slavkov mají od začátku nového roku možnost pracovat. V téměř dvacet let nevyužívané hale v prostorách věznice vzniklo nové pracoviště, kde firma PRAKTIK system zaměstnává zatím deset odsouzených.

Morový rok 1938 na Sokolovsku přiblíží přednáška i kniha

Loket – Zajímá vás historie? Konkrétně co se dělo v osudovém roce 1938 na Sokolovsku? Pak byste si rozhodně neměli nechat ujít přednášku Vladimíra Bružeňáka v loketské knihovně.

Naši prvňáci z 1.C Základní školy Sokolov, Švabinského 1702

Představujeme vám prvňáčky z 1.C ze Základní školy Sokolov, Švabinského 1702 s třídní učitelkou Bc. Hanou Lipovskou.

Pořádek v ulicích obce zajišťují Security

Bukovany – Obecní policie se v Bukovanech na Sokolovsku neosvědčila, proto se obec rozhodla jít jinou cestou.

Načesané dámy a páni ve společenském. Plesová sezóna je po roce opět tady

Karlovarský kraj – Města, obce, spolky, školy … Ti všichni a mnozí další už běžně připravují své plesy. Také v Karlovarském kraji je nabídka široká. A nouze není ani o ty méně formální.

OBRAZEM: Tříkrálová mše přilákala na Hartenberg stovku lidí

Rekordní účast měla letos oslava svátku sv. Tří králů na Hartenbergu.

Rekonstrukce historické Dvorany budí emoce

Loket – Po desítkách let, kdy loketská Dvorana jen chátrala a o její rekonstrukci se jen mluvilo, se do ní město pustilo. Sundal se a restauruje strop a především řemeslníci opravili střechu, která byla v havarijním stavu a hrozilo její zřícení.

Jak se rodí večerníčky? Vydejte se do světa pohádek na dobrou noc

Sokolov – Vyrůstalo na něm několik generací. Bez Večerníčkovy pohádky na dobrou noc děti nešly na kutě a možná mnozí z vás slýchali v dětství větu: Tak ještě umýt, večerníček a spát.

Na Hartenberg se opět vydá průvod svatých Tří králů

Hřebeny – Sváteční průvod sv. Tří králů vyrazí v sobotu opět na hrad Hartenberg. Sraz všech účastníků je v 17 hodin u staré školy v Hřebenech.

Chůze obcí je díky novému chodníku bezpečnější

Nové Sedlo, Chranišov – Nebezpečná chůze po hlavní komunikaci vedoucí Chranišovem je již minulostí. Denně tu projede šest a půl tisíce aut a Nové Sedlo léta marně usilovalo o vybudování chodníku. Přání se ale koncem roku stalo realitou.

Nejpřívětivější úřad v kraji mají už podruhé Slavkovští

Horní Slavkov – Nejvíc přívětivý úřad obcí II. typu v Karlovarském kraji v roce 2017 je ten hornoslavkovský. Město tak obhájilo titul i ve druhém ročníku soutěže.

Naši prvňáčci z 1.B ze Základní školy Sokolov, Švabinského 1702

Představujeme vám prvňáčky z 1.B ze Základní školy Sokolov, Švabinského 1702 s třídní učitelkou Mgr. Danou Brožíkovou.

Vybralo se málo, krčma nebude. Zatím?

Hřebeny – Hradokrčma na hradě Hartenberg nebude. Alespoň tedy prozatím. V rámci projektu HIT HIT se nepodařilo v daném termínu nashromáždit požadovanou částku, projekt tak byl ukončen a příspěvky se vrací dárcům.

Vyrazte na Novoroční ševcův pochod s TJ Slavoj Kynšperk

Kynšperk nad Ohří – Jak na Nový rok, tak po celý rok, praví známá česká pranostika.

Opravy komunikací, parkování, Dvorana. Plánují řadu investic

Loket – Rozpočet na rok 2018 schválili i loketští zastupitelé.

V plánu je moderní zázemí pro seniory a dílny pro Mateřídoušku

Chodov – Využít budovu, ve které sídlí pečovatelská služba, naplno. Zajistit seniorům nové, moderní prostředí. A současně umožnit Dennímu centru Mateřídouška používat prostory v objektu města. To jsou cíle, které si v Chodově dali pro příští rok.

Ježíšek potěšil i seniory v domě ošetřovatelské péče

Dolní Rychnov – Před Vánoci se myslí na děti, na opuštěná zvířata, je potřeba myslet i na seniory, jsou přesvědčeni členové spolku Dětem pro radost z Chodova. Uspořádali tedy dobročinnou sbírku a před Vánoci přijeli potěšit seniory do Domu ošetřovatelské péče v Dolním Rychnově (DOP).

Ať zůstanu stejnej, tak moc to nestojí, přeje si „Toulavej“

Loket – Ke svému vánočnímu koncertu zvolil letos „Toulavej z Lokte“ Vojta Kiďák Tomáško neobvyklé prostředí. Jak říká, běžně si sem chodí půjčovat knížky, tentokrát přišel pohladit po duši svými písničkami. Zahrál a zazpíval totiž v atriu loketské knihovny.

Ani my nechceme obchod s chudobou, přidávají se města a obce

Chodov, Bukovany – Nestojíme o lidi, kteří se stěhují do Chodova jenom proto, že tady mají možnost bydlet na úkor druhých, zaznělo jednoznačně z chodovské radnice. Ve městě tak ve vymezené lokalitě začalo od pátku platit opatření obecné povahy.

Přivítejte nový rok v amfiteátru při tradičním Open air silvestru

Loket – I v letošním roce chystají v loketském amfiteátru Open air silvestr.

OBRAZEM: Děti si krátily čekání na Ježíška při pohádce v galerii

Čekání na Ježíška si krátily zejména děti, ale často i se svými rodiči v Galerii Cafe v Lokti.

V muzeu vystavují starožitné hračky

Horní Slavkov – Možná někteří z vás také ukrývají na půdách nebo ve sklepích poklady v podobě starých hraček po dědečkovi nebo babičce.

FOTO: Sokolovský stacionář se stává skutečností

Sokolov – Dobrá zpráva pro všechny, kteří čekají na otevření stacionáře Denního centra Mateřídouška v Sokolově.

OBRAZEM: Vojta Kiďák Tomáško rozezpíval knihovnu

Loket - Čtvrteční podvečer v loketské knihovně patřil těm, kteří se na chvíli chtěli odreagovat od předvánočního shonu, zastavit se a strávit příjemné chvíle s loketským písničkářem Vojtou Kiďákem Tomáškem. 

Radost a dojetí seniorů jsou pro Radku Bárovou nepopsatelný zážitek a dar

Karlovarský kraj – Paní Alžbětě je 79 let a již několik let žije v Domově seniorů v Perninku, protože zůstala na světě už úplně sama.

Děti dětem pomáhaly se Stonožkou

Sokolov – 17 300 korun. Letos rekordní částku se podařilo vybrat dětem na základní škole Švabinského během Stonožkového týdne. Stonožku i s penězi žáci 8.A předali primáři dětského oddělení sokolovské nemocnice Luboši Vaňkovi.

Volný čas tráví s lidmi s mentálním postižením

Sokolov – Lucie Křenková pracuje jako učitelka a ve svém volném čase se věnuje jako dobrovolnice lidem s mentálním znevýhodněním ve Společnosti Dolmen.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT
>