VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MILAN HLOUŠEK

Milan Hloušek / Sokolovský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Statek ovládnou řemesla

Královské Poříčí – Na ukázku tradiční řemeslné tvorby zve o víkendu 17. a 18. června statek Bernard v Královském Poříčí na Sokolovsku.

Stará kaplička v Čiré se dočkala záchrany

Čirá – Kompletní rekonstrukce se dočkala stará kaple zasvěcená svaté Marii, nacházející se na okraji vísky Čirá na Kraslicku.

Advent na Bernardu, trhy, peklo i sbírka betlémů

Královské Poříčí – Během deštivé adventní neděle mohli lidé na Sokolovsku navštívit tradiční vánoční trhy na statku Bernard v Královském Poříčí a navodit si tak pohodovou sváteční atmosféru.

Nevšední dětský den přilákal na statek stovky návštěvníků

Královské Poříčí – Skvělou zábavu si v sobotu užili malí i velcí návštěvníci statku Bernard v Královském Poříčí. Na nádvoří pod otevřeným nebem je čekalo množství soutěží, her a řemeslných dílniček, v nichž si mohli vyzkoušet svoji zručnost a vlastnoručně vyrobit originální suvenýr na památku.

Domy na půl cesty pomáhají mladým lidem na cestě životem

Kynšperk nad Ohří - Podporovat mladé lidi v jejich snaze postavit se na vlastní nohy a úspěšně vykročit na cestu životem. To je náplní Domů na půl cesty v Nebanicích a Kynšperku nad Ohří, které provozuje nezisková organizace Pomoc v nouzi. O tom, že v mnoha případech se daří klienty nasměrovat a vést správným směrem, svědčí příběh 23letého Martina, jenž před lety zůstal zcela bez domova, avšak díky tomu, že v Domě na půl cesty našel bezpečné zázemí, může dnes studovat a připravovat se na své budoucí zaměstnání.

Na statku nebudou chybět trhy
ani vzdělávací programy pro školáky

Královské Poříčí – Pestrou kulturní sezonu slibuje pro tento rok statek Bernard v Královském Poříčí. Návštěvníci se mohou těšit na tradiční řemeslné trhy, zábavné akce pro děti, letní prázdninový koncert či komediální vystoupení ve stylu oblíbených stand-up comedy. Kromě toho na statku nebudou chybět ani nejrůznější výstavy, veletrhy nebo environmentální vzdělávací programy určené školním exkurzím.

Veselí námořníci byli králi masopustu

Královské Poříčí – Dlouhý průvod vedený četníky a s koňským povozem, na němž se vezly děti v maskách, prošel v sobotu Královským Poříčím.

Za vánočními trhy do pivovaru

Kynšperk nad Ohří – Ještě s bohatším programem a větším počtem stánků přicházejí letošní Vánoční trhy v Kynšperském pivovaru, které se uskuteční nadcházející sobotu od 10 do 18 hodin na pivovarském nádvoří.

Vánoční trhy na statku slibují nadílku zábavy

Královské Poříčí – Bohatý a stylově laděný program přinese jubilejní 10. ročník Vánočních trhů na statku Bernard v Královském Poříčí. Kouzelná atmosféra blížících se svátků zde zavládne o adventních nedělích 6. a 13. prosince.

Neřešené domácí násilí časem eskaluje, varují odborníci

Sokolovsko, K. kraj – V celém kraji mohou lidé navštívit hned tři kontaktní místa. Na Sokolovsku je v Kraslicích

Na statku Bernard v Královském Poříčí ožijí během adventu vánoční tradice

Královské Poříčí – Vánoční tradice a zvyklosti ožijí druhou a třetí adventní neděli na statku Bernard v Královském Poříčí. A to doslova.

FOTO: Na statek přicválal Martin na bílém koni

Královské Poříčí - Martin na bílém koni v úterý večer přicválal na statek Bernard v Královském Poříčí. Tady na něho čekalo plné nádvoří lidí, kteří chtěli vidět, jak obdaruje svým pláštěm promrzlého nuzáka.

Školáci vyrážejí na lovy beze zbraní, úlovkem jsou videa a snímky z fotopastí

Královské Poříčí – Za opravdovým dobrodružstvím, poznáním a vstříc novým zážitkům se mohou vypravit zvídaví školáci, kteří se zajímají o přírodu, zvířata, ekologii a moderní technologie.

Autor přibližuje čtenářům život v Kraslicích 
za Velké války

Kraslice – Kraslice za Velké války aneb Daleko od zákopů 1914 – 1918. Takto výstižně pojmenoval kraslický patriot Roman Kotilínek naučnou publikaci, kterou vydal u příležitosti 100. výročí vypuknutí 1. světové války.

Duch prostopášného barona Haase si připíjel na zdraví s návštěvníky pivovaru

Kynšperk nad Ohří – Jak chutná pivo z čerstvě vysmolených sudů, kolik milenek stačil poznat do roka porcelánový baron Jiří Haas a podle čeho získal zelený ležák své pojmenování?

Obětem domácího násilí pomohou nová kontaktní místa

Karlovarský kraj – Oběti domácího násilí se v Karlovarském kraji dočkají větší pomoci. Vznikají tu nová kontaktní místa, a to pod hlavičkou neziskové organizace Pomoc v nouzi.

Pivovar slaví, představí hned tři pivní speciály i zelené pivo

Kynšperk nad Ohří – Historie pivovaru se pod vedením rodu Haasů z Hasenfelsu psala v letech 1840 až 1945

Lidé se přišli podívat na statek za opuštěnými kočkami z útulku

Královské Poříčí - Statek Bernard hostil první umísťovací výstavu koček v Karlovarském kraji

Nacházet pracovní uplatnění pro vězně se daří

Kynšperk nad Ohří - Část z nich získává práci přímo v zařízení v rámci vnitřní režie. Pomáhali však i mimo zdi věznice, například při úpravě kynšperského hřiště či objektu Domova pro seniory v Horních Pochlovicích

Koupaliště v Sokolově ještě brány nezavírají

Sokolovsko - Jistě dobrým tipem bude pozvánka na sobotní celorepublikový závod v triatlonu, zařazený do programu Českého poháru, který se koná v areálu koupaliště Michal a jeho okolí

Děti ze sokolovské školy patří mezi nejúspěšnější čtenáře

Sokolov - Projekt Čtení pomáhá podporuje čtenářství a zároveň umožňuje dětem a mládeži podílet se na charitativní činnosti

Lidem se uleví, od září mají nepoctiví podomní prodejci v Chodově utrum

Chodov - Tržní řád ve městě od září zakazuje podomní prodej bez předchozího objednání

Misionářské srdce bije pro chudé v českém pohraničí

Karlovarský kraj - Životním posláním Josefa Hofbauera z německé Nadace Hermanna Gutmanna je pomáhat druhým a vyprávět lidem o Ježíši Kristovi

Nová křižovatka by měla být přehlednější

Kynšperk nad Ohří - Úprava křižovatky by měla být hotová do konce letošního září

Lidé si budou moci z výstavy odnést opuštěnou kočku

Královské Poříčí - Kočičí výstava na statku Bernard bude otevřená v sobotu od 11 do 16 hodin 

Mirákl se usilovně připravuje na novou sezónu

Sokolov - Taneční soubor Mirákl je známý tím, že sází na originalitu a neokoukaná taneční vystoupení. Jen v loňském roce představil 36 premiér

Děti budou tančit a zároveň pilovat angličtinu

Sokolov - Mirákl v současné době aktivně navštěvuje přes 120 tanečníků, kteří pracují ve čtyřech věkových skupinách. Své pobočky má tradičně při MDK v Sokolově, dále pak při ZUŠ v Ostrově

Na Folkové Ohři letos zahraje Banjo Band Ivana Mládka

Kynšperk na Ohří - Jelikož se třídenní formát festivalu osvědčil, rozhodli se organizátoři, že ho zvolí i pro letošek

Pacienti se dočkají nového rehabilitačního oddělení

Sokolov - Na seznamu investičních akcí v sokolovské nemocnici jsou i stavební úpravy administrativní budovy, pavilonu C, očního oddělení a rovněž léčebny dlouhodobě nemocných

Focení se okupantům nelíbilo, často neváhali vyskočit z tanku a foťáky rozbít

Chodov - Vzpomínky Ladislava Nykla na srpnové událsoti roku 1968

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT