VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ROMAN CICHOCKI

Roman Cichocki / Sokolovský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Modeláři pořádají výstavu

Sokolov – Sokolovští modeláři zvou na tradiční výstavu modelů do Domu dětí a mládeže v Sokolově, která se uskuteční od čtvrtka 31. května do soboty 2. června.

Odsouzení se věnují včelám

Kynšperk nad Ohří – Věznice Kynšperk nad Ohří patří mezi věznice, kde byl před časem zaveden pilotně chov včel. Odsouzení, kteří se včelám věnují, mají nyní plné ruce práce.

Festival dechovek stále táhne

Březová - Městečko Březová na Sokolovsku je známé svým bohatým dechovkovým životem.

Projekt wellnessu v podzemí byl nadobro odpískán

Sokolov – Valná hromada městské společnosti Sokolovská bytová přinesla několik zajímavých informací. Tou první je ztráta společnosti 386 tisíc korun. Tou druhou je vysvětlení proč.

Parkovací domy budou stát mnohem více peněz

Sokolov – Plánované parkovací domy v Sokolově budou stát město mnohem více peněz.

Děti z Březové čeká cesta kolem světa

Březová – Se zajímavým tématem letošních oslav Dne dětí, které se uskuteční v neděli 27. května 2018, přišel organizační tým v Březové. Uspořádají akci opět ve spolupráci se známým klaunem Hugem, který přítomné diváky provede velkou cestovatelskou show.

Elektřinu na burze nakoupí pro sebe i města kraj

Sokolov – Město Sokolov, jako správce sedmi měst, kupovalo doposud silovou elektrickou energii na burze a ušetřilo tak desítky milionů korun. Nakoupeno mají až do konce tohoto roku.

Radnice spolu s poštou budou po letech bezbariérové

Březová – Obrovské schody před březovskou radnicí a poštou zároveň již nebudou strašákem pro zdravotně postižené občany.

Městečko žije fotbalem a hodlá pro něj vylepšit zázemí

Březová – Nebývalý zájem o fotbal od přípravky přes žáky až po muže, za které hraje dokonce i bývalý reprezentant Pavel Horváth, právě zažívají v Březové na Sokolovsku.

Parkovací místa nestačí. Město musí stavět další

Březová – V nedávné době dostali řidiči z Březové na Sokolovsku zhruba čtyřicítku nových parkovacích míst. Bohužel je to stále málo.

Sportovci mají smůlu. Šaten se letos nedočkají

Sokolov – Měl to být jeden z větších projektů pro sportovce, kteří se na něj těšili. Prozatím se však odkládá a bude o něm zřejmě rozhodovat až nové zastupitelstvo.

FOTOGALERIE: Šikovní školáci se pořádně rozhýbali

Sokolov – Kdysi střídmá akce, kterou se organizátoři z nemocnic v Sokolově a Ostrově snažili rozhýbat či naučit prevenci školáky, se rozrostla do obřích rozměrů.

Dobrý anděl pomáhá na Sokolovsku 31 rodinám

Sokolovsko – Na 31 rodin s vážně nemocným dítětem potřebuje finanční pomoc.

Poklad bude střežit moderní elektronika za miliony korun

Sokolov – Muzeum v Sokolově získá na atraktivitě. Ve svých sklepích chce totiž stálou expozici sokolovského pokladu.

V Hornickém domě se za 2,5 milionu opraví herna

Sokolov – V Hornickém domě se opraví další z jeho mnoha místností. Tentokráte to bude takzvaná herna v horních patrech, kde mnozí pamatují diskotéky.

Řidiči stále tápou a váhají zaparkovat na K+R

Sokolov – Do provozu byla uvedena dvě další místa pro krátkodobé stání, která ocení zejména rodiče malých školáků. Jde o ulici Maxima Gorkého u základní školy Rokycanova (centrálka) a dále před ZŠ Křižíkova v ulici Křižíkova. V obou případech vznikla 4 parkovací stání.

DDM v Sokolově zve na zábavný sportovní den

Sokolov – Dům dětí a mládeže v Sokolově zve rodiny s dětmi na zábavné sobotní odpoledne.

Nárůst odtahů donutil technické služby změnit značení

Sokolov – Technické služby v Sokolově se letos vrátily ke starému dopravnímu značení čištění ulic.

FOTO: Sto rodin vysázelo u jezera sto dubů

Sokolov – Pravého chlapa dělá podle mnohých to, že zasadí strom, postaví dům a zplodí syna. Proč? Je to prý kvůli tomu, aby dospěl.

Studenti integrované školy pořádali majáles

Sokolov – Letošní majáles se za velké účasti konal v sokolovských ulicích minulý týden a bylo se na co dívat. Každoročně ho pořádá Integrovaná střední škola technická a ekonomická Sokolov.

Řekněte drogám rázné NE

Sokolov – Studentské zastupitelstvo v Sokolově si prosadilo přednášky o drogové problematice na tamních školách.

Řídil pod vlivem drog. Spolujezdec zase dělal problémy policistům

Kraslice – Policejní hlídka v Kraslicích kontrolovala v nočních hodinách řidiče citroenu. Jak policisté zjistili, muž řídil pod vlivem drog.

Věznice podporuje běhy upozorňující na druhou šanci

Kynšperk nad Ohří – Lidé, kteří si odpykali trest odnětí svobody a usilují o návrat k normálnímu životu, to nemají mnohdy jednoduché.

Projekt zcela nové knihovny má být hotov v srpnu

Sokolov – Do konce srpna tohoto roku má být hotov projekt na novou knihovnu v Sokolově. Město konečně a přes mnohá úskalí získalo tři sousedící domy na Starém náměstí.

Rodičky si bolest u porodu tlumí samy

Sokolov – „Porod nebude nikdy zcela bezbolestný, ale díky moderním metodám v naší nemocnici mnohem méně bolestivý a pro rodičku a tím i pro dítě mnohem snesitelnější,“ říká primář ARO nemocnice Sokolov Alexander Aboši, který je propagátorem této moderní metody.

Město dostalo pokutu za výstavbu sportovišť

Sokolov - Při výstavbě sportovišť v sokolovském Areálu zdraví a sportu došlo k porušení rozpočtové kázně a město má zaplatit pokutu ve výši 591 tisíc korun. Tak zní verdikt kontrolních orgánů, proti kterému se hodlá Sokolov odvolat.  

Vodní záchranáři zvou na závody v krytém bazénu

Sokolov – Vodní záchranná služba ČČK Sokolov, pobočný spolek, pořádá v sobotu 18. května 2018 v krytém bazénu v Sokolově 19. ročník Mistrovství mládeže v záchranářském sportu 2018.

Pigmentové skvrny lidé podceňují

Sokolov – Rakovina kůže je jedním z nejzhoubnějších typů rakoviny. Přitom jedině včasné odhalení maligního melanomu může vést k úspěšné léčbě.

Sokolovská akce Jehla přinesla výbornou zprávu

Sokolov – Příznivou zprávu mají sokolovští strážníci nejen pro rodiče malých dětí, ale i pro všechny ostatní obyvatele města.

Zdevastované byty zastupitelé opět odmítli koupit a tak budou strašit dál

Sokolov – V Sokolově proběhl zajímavý kolotoč nabídek a kombinací na koupi zhruba dvou stovek vybydlených bytů, které dělají městu jen ostudu.

Odsouzení poslali svá díla na mezinárodní soutěž v Polsku

Kynšperk nad Ohří – Jeden má zkušenosti jako kreativní grafik, fotograf či malíř. Druhý zase studoval obor sochařství a 3D tvorba, rád maluje a také tvořil například sochy z ledu. Nyní mají společné minimálně dvě věci.

FOTO: Dělníci káceli lípy v centru města

Sokolov – Na nábřeží Petra Bezruče se ve středu zastavovali lidé a sledovali, jak dělníci s motorovými pilami posílají vzrostlé lípy k zemi.

Vláda čelila přívalu otázek starostů

Sokolov – Odliv lidí, obchod s chudobou, příspěvek na péči, financování měst a obcí, byrokracie státního aparátu či nedotažené zákony.

PODÍVEJTE SE: Premiér chtěl znát konkrétní čísla

Sokolovsko – Memorandum je dobrá věc, ale mě zajímají konkrétní termíny a konkrétní čísla. Kolik zaměstnáte lidí a budou to Češi? V jakém stadiu je celý projekt?

Tisíce tašek mají podpořit v Sokolově třídění

Sokolov – Tisíc domácností v Sokolově bezplatně obdrží třídicí sady v rámci akce, která má za úkol podpořit a popularizovat třídění odpadů ve městě.

Řidiči si musejí dát pozor na omezení provozu na nábřeží

Sokolov –Nábřeží Petra Bezruče bylo předáno do rukou stavební firmy, která zde od příštího týdne zahájí práce na celkové rekonstrukci lokality.

Sokolov se připojí k zakázce na Krejcarovou lávku

Sokolov – Město Sokolov se rozhodlo připojit k zakázce Ministerstva financí na vybudování nové Krejcarové lávky.

V Sokolově se chystá premiéra pohádky Rozárka a čerti

Sokolov – Loutková scéna při MDK Sokolov hostí pohádku Rozárka a čerti.

V Citicích dobrovolníci uklidili stovky kilogramů odpadu

Citice - Dvě nelegální skládky a dohromady zhruba 700 kilogramů převážně plastového odpadu. To vše se povalovalo v katastru obce Citice.

Téma bezpečné školy nehodlají v Sokolově podcenit

Sokolov - Nejen strážníci městské policie, ale i jejich kolegové od státní policie, výchovní poradci základních škol a také pracovníci sociálky.

Náměstí se promění v parkoviště. Zmizet z něj musejí i oblíbené trhy

Sokolov – Pátkem třináctého začíná přechodné období, kdy se náměstí Budovatelů v Sokolově promění v jedno velké parkoviště.

Nádražní budova prochází po letech celkovou rekonstrukcí

Sokolov – Cestující vlakem se musejí obrnit trpělivostí. Po letech slibů totiž začala oprava hlavní budovy sokolovského nádraží.

Představujeme nově narozená miminka

Sokolov - Nově narozená miminka

OBRAZEM: Výstava v muzeu vás zavede Zpět o sto let

Sokolov – Muzeum Sokolov zahájilo včera výstavu s názvem Zpět o sto let. Návštěvníci se tak mohou vydat za poklady ze starých šperkovnic, truhel a skříní. Výstava ze sbírky Mileny Drtinové přibližuje oděvy a módní doplňky z přelomu 19. a 20. století.

Radnice vyhlásila boj kšeftům s chudobou a volá po pomoci

Sokolovsko – Se žádostí o pomoc při řešení problémů způsobených narůstající migrací nepřizpůsobivých obyvatel do města se obrátil Sokolov dopisem na premiéra Andreje Babiše i Parlament ČR.

Beat Generation vytančili dvě republiková finále

Sokolov – Taneční skupina Beat Generation měla druhou zastávku své tour soutěží 2018. Konala se uplynulou sobotu a zastávkou byl Mia Festival 2018. A tanečníci se rozhodně neztratili.

Ochotníci zvou na představení

Sokolov – Divadlo bez zákulisí zve zájemce na premiéru divadelního představení Neil LaBute s názvem Tlustý prase.

Plavali i tančili na vozíku

Sokolov – Známé motto handicapovaných plavců – Není malých plavců, jsou jen malé plavky, už zdomácnělo v sokolovském bazénu, kam přijelo závodit 131 účastníků. Dorazili z celé České republiky, Slovenska a Německa.

FOTO: Místo zvonů zněly v Šabině řehtačky

Šabina – Přes šedesát let znějí Šabinou, malou obcí na Sokolovsku, od čtvrtka do soboty řehtačky. Rok co rok vyráží parta kluků s řehtačkami, které jsou opravdovými unikáty, napříč celou obcí.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT