VYBRAT REGION
Zavřít mapu

VLADIMÍR MELUZÍN

Vladimír Meluzín / Karlovarský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Potravinová banka má více práce i nákladů. Pomůže i dotace kraje

Karlovovarský kraj – Na provoz Potravinové banky přispěje poprvé také Karlovarský kraj. A to částkou 100 000 korun, jejíž poskytnutí formou dotace schválila rada kraje. Příspěvek ale ještě musí schválit zastupitelstvo kraje.

O Velikonocích na lyže? Může být

Karlovarský kraj – Pokud si někdo naplánuje na Velikonoce lyžování, možnosti tu stále jsou.

OBRAZEM: Havárie vodovodního řadu zaplavila ulice

Sokolov - /FOTO, VIDEO/ Tisíce a tisíce litrů vody se začaly valit ve čtvrtek večer po části ulice Závodu míru, odkud stékaly do Slovenské ulice, kterou proměnily v řeku.

Poutní areál v Chlumu Sv. Maří je národní památkou

Chlum Svaté Maří – Poutní areál Chlum Svaté Maří s kostelem Nanebevzetí Panny Marie a svaté Máří Magdalény se stal další národní kulturní památkou v Karlovarském kraji. Rozhodla o tom včera vláda.

Počty lidí s „virózou“ v Karlovarském kraji narůstají

Karlovarský kraj – Vzestup počtu akutních respiračních onemocnění (ARI) byl ve čtvrtém kalendářním týdnu v porovnání s týdnem třetím zaznamenán ve všech okresech Karlovarského kraje, a to ve všech věkových skupinách, zejména pak ve věkové skupině 6 až 14 let.

AKTUALIZOVÁNO

Za vraždu mladíka může padnout i výjimečný trest

Karlovarský kraj - Kriminalisté z Odboru obecné kriminality v Karlových Varech si v pátek dopoledne od středočeských kriminalistů převzali případ vraždy 21letého muže. Po provedené pitvě bylo zjištěno spáchání zvlášť závažného zločinu v Karlovarském kraji.    

Osel, koza a kůň si vyšli na procházku po dálnici

Sokolovsko – Bylo tak trochu jak z pohádky bratří Grimmů. Osel, koza a kůň se vydali do světa. Co je k tomu vedlo a kam se zvířátka vydala, to v tomto případě nevíme.

Ve skiareálech je i přes nepřízeň počasí sněhu dost

Karlovarský kraj – Velmi slušné podmínky pro lyžování jsou i přes rozmary počasí a přechodné oteplení v největších skiareálech v Karlovarském kraji.

Těžaři si polepší. Mohou se těšit na více peněz

Sokolov - Odboráři a vedení těžební společnosti Sokolovská uhelná (SUAS) se dohodli na nové kolektivní smlouvě. Díky tomu se zaměstnanci jedné z největších firem v regionu mohou v roce 2018 těšit na zvýšení mezd minimálně o 13 procent.

První stromy rozzářily vánoční města

Karlovarský kraj – Příležitost ke vzájemnému setkání při atmosféře navozující blížící se Vánoce využili v předstihu ještě před prvním adventním víkendem lidé v některých městech Karlovarského kraje. Sešli se při slavnostním rozsvěcení vánočních stromů.

PODÍVEJTE SE: Hledaný muž se po honičce schoval v křoví. Bez úspěchu

Karlovy Vary – /VIDEO/ V křoví se schoval v bláhové naději dvaačtyřicetiletý a už několikrát trestaný muž, kterého v ulicích lázeňského města pronásledovala policie a bylo po něm vyhlášeno celostátní pátrání.

Je zima. Teplárny zatopily pod kotly

Karlovarský kraj - Letošní počasí je nepředvídatelné. Zatímco koncem prázdnin nás mořily tropy a teplota stoupala do závratných výšek, září se představilo v naprosto jiné kondici.

Sokolovská nemocnice má nového šéfa

Sokolov - Nemocnice v Sokolově má od 1. srpna nového ředitele, stal se jím Ing. Jaroslav Kratochvíl (na snímku), bývalý ředitel Nemocnice s poliklinikou v České Lípě.

Hledá se osobnost kraje. A v anketě nechybějí novinky

Karlovy Vary – Karlovarský kraj po roční pauze opět vyhlašuje populární anketu Osobnost Karlovarského kraje. Novinkou v anketě bude například to, že nominovat lze také in memoriam. Návrhy na ocenění může podávat veřejnost i právnické osoby se sídlem na území našeho regionu.

Opilý násilník napadl bez důvodu tři lidi a jednoho vážně poranil

Chodov - V případě prokázání viny hrozí muži trest odnětí svobody na dva roky až deset let

Těžařům došli lidé, po několika letech proto zahajují velký nábor zaměstnanců

Karlovarský kraj – Těžební společnosti Sokolovská uhelná došli lidé. V minulých letech dávala přednost vlastním zaměstnancům z divize Družba, která musela zastavit těžbu v důsledku sesuvu vnitřní výsypky v lomu. Bez využití těchto lidí by byla společnost nucena propouštět ve velkém. To však tehdy majitelé firmy odmítli s odkazem na sociální dopady, které by takový krok měl na region.

Dospělých se viry nepouštějí

Karlovarský kraj – Mírný pokles akutních respiračních onemocnění (ARI) zaznamenali hygienici v pátém kalendářním týdnu ve všech věkových skupinách, s výjimkou dospělé populace. Za poklesem ARI v porovnání s týdnem čtvrtým jsou s největší pravděpodobností pololetní prázdniny.

O víkendu na hory, lyžařské podmínky jsou ideální

Krušné hory – Jestli si někdo tuto zimu užívá, tak jsou to lyžaři sjezdaři i běžkaři. Tolik sněhu už dlouho nebylo a před víkendem jsou podmínky ve skiareálech výborné. Upraveny budou i desítky kilometrů běžeckých stop.

O víkendu na hory, lyžařské podmínky jsou ideální

Krušné hory – Nového sněhu sice za uplynulý týden mnoho nepřibylo, ale i tak jsou v krušnohorských skiareálech stále více než dobré podmínky pro lyžování. A to samé platí pro běžecké trasy.

Osmiletému Tomáškovi pomáhají v boji s nemocí Dobří andělé

Chodov – Tomáškově rodině se v říjnu roku 2013 úplně převrátil život. Lékaři mu diagnostikovali akutní leukémii. Okamžitě byla zahájena léčba chemoterapií. Jeho maminka Michaela dočasně přerušila své zaměstnání, aby mu mohla být v nemocnici nablízku. Tam se dozvěděli také o pomoci Dobrých andělů, kteří jim pomáhají již 38 měsíců.

Řeku Ohři čeká velká jarní očista

Karlovarský kraj - Řeku Ohři čeká velká jarní očista po celé délce jejího toku v Karlovarském kraji. Prospěšná akce s názvem Čištění řeky Ohře 2017 se letos zopakuje pro velký úspěch a mnoho pozitivních ohlasů ze strany veřejnosti. Pořadatelem bude Krajské sdružení místních akčních skupin (MAS) Sokolovsko, MAS 21, Krušné hory, Kraj živých vod a Vladař.

Pekosa v problémech, soud rozhoduje o úpadku firmy

Chodov – Krajský soud v Plzni zahájil insolvenční řízení s pekárenskou společností Pekosa Chodov. Rozhodl tak poté, co návrh podal jeden ze zaměstnanců společnosti, kterému nebyla vyplacena mzda za dva měsíce a ani odstupné poté, co dostal z organizačních důvodů výpověď. Podle insolvenčního návrhu má být obdobně postiženo kolem stovky zaměstnanců společnosti Pekosa.

Cizinec měl doma padělaná eura i drogy

Chodov - Domovní prohlídka udělala konec za kariérou čtyřicetiletého padělatele bankovek.

Rozhádané obce čekají v sobotu mimořádné volby

Josefov, Čichalov – Jako by těch voleb nebylo dost. Po krajských a dvou kolech senátních čekají v sobotu Josefov na Sokolovsku a Čichalov na Karlovarsku tentokrát mimořádné volby komunální. V obou případech přestala fungovat z rozličných důvodů zastupitelstva.

Gang přepadl hernu v Sokolově, lupičům nebylo ani dvacet let

Sokolovsko – Od 17 do 19 let bylo pěti členům gangu, který koncem září přepadl hernu v Sokolově. Z lupu se ale dlouho netěšili.

Kradl v autobazaru, na pumpě i v herně, škoda je 400 tisíc

Sokolovsko – Škody za statisíce korun má na svědomí devětadvacetiletý muž, kterého kriminalisté obvinili ze spáchání přečinů krádeže, poškození cizí věci a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Motorkáři se loučí, letošní sezona spěje k závěru

Karlovarský kraj - Letošní motorkářská sezona spěje ke svému závěru. Takovou opravdu pěknou a slavnostní tečkou za ní bude tradiční loučení se sezonou připravené klubem Lion Bikers na středu 28. září.

Smůla. Po D6 jen za peníze

Karlovarský kraj – Snaha Karlovarského kraje o to, aby byly alespoň některé části dálnice D6 motoristům k dispozici bez poplatku, skončila neúspěšně. Ministerstvo dopravy zveřejnilo návrh vyjmout 11 úseků dálnic v České republice z povinnosti platit dálniční poplatky.

Tak mladá, a už podváděla, peníze vylákala po internetu

Sokolov – Kriminalisté zahájili trestní stíhání 18leté ženy, kterou obvinili z pokračujícího přečinu podvod.

Podvodník nabízel levné počítače

Sokolov – S vymyšleným příběhem, že má možnost koupit levně počítačovou techniku, přišel třikrát 44letý muž. V prvním případě nabídl v restauraci v Sokolově svému známému, že má možnost sehnat 9 kusů notebooků.

Připravuje se nová trasa velmi oblíbené Krušnohorské cyklistické magistrály

Karlovarský kraj – Novou trasu Krušnohorské cyklistické magistrály připravuje Karlovarský kraj. Má provést cyklisty co nejbezpečněji po vhodných cestách a s co nejmenším převýšením. A to od Chebu až po Boží Dar, kde naváže na podobnou stezku v ústeckém regionu. Kraj prozatím nechal zpracovat územní studii magistrály a výsledkem je návrh trasy dlouhé 97 kilometrů.

Skotský bard s flétnou je v dobré společnosti Beatové síně slávy

Loket - V té nejlepší společnosti muzikantů, kteří se stali legendami, se ocitl charismatický skotský muzikant Ian Anderson a jeho Jethro Tull. Od soboty je prvním zahraničním členem Beatové síně slávy Radia Beat. Stalo se tak při Andersonově koncertě v loketském amfiteátru, kde v minulosti již vystupoval. A asi jako vždy lze to, co všichni muzikanti z Jethro Tull předvedli, označit jako vynikající.

Při požáru v kanálu zemřel ve Vintířově bezdomovec

Vintířov - Bezdomovec zemřel při požáru, který vznikl v topném kanálu v okrajové části Vintířova. Událost nahlásila záchranářům žena, která muži bez domova pomáhala.

Ti by zasloužili! Jeden zničil devíti autům gumy, druhý zase rozbil okna

Kynšperk nad Ohří – Dva muže, patrně mdlého rozumu, čeká popotahování na policii. A zasloužili by pořádně potrestat. První úmyslně poškodil na devíti automobilech pneumatiky, druhý zase rozmlátil na dvou vozech okna. Proč tak vyváděli, to je těžko pochopitelné.

Za porušení autorských práv a škodu za 2 miliony hrozí mladíkovi 5 let

Sokolov – Sokolovští kriminalisté zahájili trestní stíhání jedenadvacetiletého muže, kterého obvinili ze spáchání přečinu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi.

Lyžování s jarem prozatím nekončí

Krušné hory - První jarní den je sice už na dohled, ale počasí jako by se snažilo alespoň trochu vynahradit ne úplně podařenou lyžařskou sezonu. Minimálně o nadcházejícím víkendu budou podmínky v krušnohorských skiareálech velmi dobré.

AKTUALIZOVÁNO

Kraj přijal už 450 žádostí na "kotlíkové" dotace

Karlovy Vary – Že bude zájem o takzvané kotlíkové dotace, to se čekalo. Ale že bude tak velký… To předčilo veškeré očekávání. První žadatel přijel ke krajskému úřadu už v úterý v šest hodin ráno. Tedy celý den před přijímáním žádostí o dotace. Dnes v 9:20 přijala podatelna krajského úřadu 450 žádost.

Hory zvou na lyžařský víkend

Karlovarský kraj – Slušné počasí pro lyžování na sjezdovkách. Tak lze stručně hodnotit nadcházející víkend. A vzhledem k tomu lze očekávat v krušnohorských skiareálech velkou návštěvnost.

Soutěž určí stavbu kraje

Karlovarský kraj - Která stavba v Karlovarském kraji je ta nejlepší? O tom rozhodne 16. ročník soutěže O stavbu kraje, jehož cílem je prezentovat všechny současné stavby v Karlovarském kraji, které jsou zkolaudovány a uvedeny do provozu v období od 1. ledna loňského roku do letošního 20. dubna.

Dva převaděči skončili vloni v Karlovarském kraji v rukách policie

Karlovarský kraj – Policisté z odboru cizinecké policie zahájili loni v Karlovarském kraji v 71 případech správní řízení pro nelegální pobyt či nelegální migraci a v 261 případech řešili správní delikt s ubytovatelem. Dvě osoby pak policie obvinila za převaděčství.

Kouř vystrašil školku a vyhnal děti

Sokolov – Kvůli kouři muselo opustit mateřskou školu v Alšově ulici v Sokolově 54 žáčků a 17 zaměstnanců.

VIDEO: Obchodníci pozor! Muži platili falešnými eury, zachytily je kamery

Karlovarský kraj – Na pozoru se musí mít obchodníci, v Karlovarském kraji se objevili falešné peníze.

Jedna jízda a hned tři provinění

Sokolov – Dopravní policisté v sobotu v brzkých ranních hodinách v Sokolově zastavili a kontrolovali 22letého řidiče, který řídil osobní vozidlo značky Renault. Při kontrole pojali policisté podezření, že řidič před jízdou požil alkohol.

Řidička dostala na kluzké vozovce smyk a narazila do náklaďáku

Březová – Na silnici 2. třídy mezi Březovou a Kynšperkem nad Ohří došlo k dopravní nehodě mezi osobním vozidlem značky Ford, které řídila 31letá řidička, a nákladním vozidlem značky MAN, které řídil 24letý řidič.

Násilník zmlátil a poranil jiného muže tak, že skončil v nemocnici

Horní Slavkov – Policisté z Horního Slavkova zahájili trestní stíhání 23letého místního muže a zároveň mu sdělili podezření ze spáchání přečinu výtržnictví.

Marihuanu prodával i směňoval

Sokolovsko – Osmadvacetiletý muž měl od února do dubna loňského roku v Lokti a v Sokolově prodávat marihuanu.

Ve školním kabinetu okradla učitelku

Sokolov – Přečiny krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku má na krku teprve osmnáctiletá žena, která skončila v rukou policie.

Podvodně inkasovala na sociálních dávkách 50 tisíc

Sokolov – Kriminalisté zahájili trestní stíhání 24leté ženy ze Sokolovska, která byla obviněna ze spáchání přečinu podvod.

Zloděj si chtěl asi vymalovat byt

Sokolov – Policisté dopadli 25letého muže, po němž bylo vyhlášeno celostátní pátrání. A vzápětí ho obvinili ze spáchání přečinů krádeže a porušování domovní svobody. Toho se měl dopustit v Sokolově v místním panelovém domě, a to v době od poloviny října do začátku listopadu.

Alarm překazil pokus o loupež konopí. S dopadením zlodějů pomohl pes

Sokolov – Za neobvyklou krádež, a to květináče s rostlinami konopí, hrozí vězení čtyřem mužům ve věku 26, 30, 31 a 31 let. Obvinění muži ve večerních hodinách přijeli osobním vozidlem k objektu ve Svatavě.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT