Brutálním způsobem napadli v pátek kolem půlnoci čtyři pachatelé redaktora bulvárního deníku Aha Jana Exnera. Vnikli do jeho bytu v Chodově na Sokolovsku, kde zrovna probíhala narozeninová párty.

„O půlnoci někdo bouchal na dveře. Když jsem otevřel, natlačili mě do bytu a začali surově bít. Snažil jsem se ještě zavřít dveře, neměl jsem ale šanci. Kopali mě po celém těle. Chránil jsem si hlavně hlavu,“ popisuje Exner. Dva útočníci měli kukli. Po útoku z bytu utekli. Exner utrpěl mnohačetná zranění po celém těla a hematomy na hlavě. Při rozhovoru nemohl téměř ani mluvit.

Zprvu se spekulovalo o tom, zda útok není spojení s Exnerovou prací, neboť se v poslední době zabýval problematikou vzniku národní gardy v Česku. „To se mi zdálo nepravděpodobné, neboť jsem nezaregistroval žádné výhružky,“ poznamenal.

Prozatimní vyšetřování ukázalo, že za brutálním útokem stojí teprve sedmnáctiletý přítel Exnerovi bývalé přítelkyně. Dnes o tom informovala tisková mluvčí sokolovské policie Andrea Kávová. „Útok si mladík objednal a zorganizoval,“ uvedla Kávová.
Do akce byla ihned po půlnoci podle jejích slov nasazena řada policistů a příslušníků kriminální policie. Dva pachatele se podařilo ještě včera zadržet. Jedná se o dva mladíky ve věku 18 a 19 let. „Jsou v policejní cele a zítra bude soud rozhodovat o uvalení vazby,“ poznamenala Kávová.

Policie je obvinila z trestných činů ublížení na zdraví a porušování domovní svobody. Za brutální napadení jim hrozí až pět let vězení. Po dvou dalších útočnících policie nadále pátrá.

Mladistvého pachatele, který vše zinscenoval policie obvinila z ublížení na zdraví. „Ve vězení může strávit rok,“ dodala Kávová.