Sokolovským policistům se podařilo zadržet několikanásobného recidivistu. V úterý kolem tři čtvrtě na deset večer upoutal pozornost policejní hlídky osobní automobil Ford Focus Combi, který na křižovatce ulic Kraslická a Nádražní v Sokolově projel na červenou, čímž ohrozil zde přítomné lidi.
„Řidiče, který nereagoval na výstražné majáky na policejním voze, začala hlídka okamžitě pronásledovat ulicemi Kraslická, Rokycanova, Husitská až do ulice Komenského, kde řidič zastavil a dal se na útěk,“ popsala zákrok policejní mluvčí Andrea Kávová.
Již během pronásledování policisté v muži poznali místního recidivistu, po kterém bylo vyhlášeno celostátní pátrání a vydán příkaz soudce k dodání do výkonu trestu odnětí svobody. Muž měl navíc soudem vydaný zákaz řízení motorových vozidel.
„Za využití donucovacích prostředků byl recidivista policisty zadržen a po obvinění z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a z trestného činu řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění byl dodán do výkonu trestu,“ dodala mluvčí.