Policie sdělila podezření z trestného činu výtržnictví a zahájila zkrácené přípravné řízení proti jedenačtyřicetiletému muži zDěčína, který vpondělí v Kynšperku nad Ohří na místě veřejnosti přístupném v podnapilém stavu slovně napadl nadávkami jednadvacetiletou ženu, která zde seděla v zaparkovaném vozidle. Poté, co se žena ve vozidle uzamkla, začal mlátit pěstí do střechy vozu, poposedával na přední kapotě a znárazníku utrhl registrační značku. Přivolaná policejní hlídka však muže na parkovišti nenašla a začala tedy po muži pátrat, právě ve směru k internátu.

Zde, vrámci prováděného šetření, byl příslušníky Policie ČR vyzván kprokázání totožnosti a kontrole dokladů i pětadvacetiletý muž zDěčína. Ten místo toho začal jednoho z policistů slovně hrubě urážet a strkat do něj. Policisté muže eskortovali na služebnu, kde však ve svých útocích pokračoval a policisté museli útočníkovi nasadit pouta a následně umístit do policejní cely. Dechovou zkouškou mu byla naměřena hodnota 1,30 promile alkoholu vdechu. Ve včerejších ranních hodinách byl obviněný muž propuštěn a další šetření bude vedeno na svobodě. Policisté muže obvinili ztrestného činu útok na veřejného činitele a hrozí mu trest odnětí svobody až na tři léta.

Na internátu, kde jsou oba útočníci ubytováni, byl zajištěn i jednačtyřicetiletý muž, který předtím napadal ženu na parkovišti. Škoda, kterou na voze způsobil, je ve výši 4000 Kč. Podnapilý muž byl umístěn na protialkoholní záchytnou stanici .