Karlovarsko:

Bečovské slavnosti nabídnou i rockovou noc
Kdy: pátek 14. až neděle 16. července
Kde: Bečov, parkoviště za hasičskou zbojnicí, náměstí a botanická zahrada
Za kolik: zdarma, v botanické zahradě klasické vstupné
Proč přijít: Na Bečovských slavnostech si přijdou na své milovníci rocku a dalších hudebních žánrů. Součástí je i vyhlášení regionální potraviny nebo snídaně v trávě v botanické zahradě. Více na ttps://www.becov.cz/turista/becovske-slavnosti/.

Běhej lesy Klínovec prověří fyzičku
Kdy: sobota 15. července, od 9 hodin
Kde: Klínovec, skiareál
Za kolik: startovné pro dospělé na místě 900 korun
Proč přijít: Lesy a nedotčená příroda Krušných hor v okolí Klínovce se ukáží účastníkům akce Běhej lesy Klínovec. Čeká je pohodlné vyvezení lanovkou až na vrchol a záporný profil u všech tras. Krušné hory však běžcům nedají nic zadarmo.

Kryštof zahraje na zámku
Kdy: sobota 15. července, od 17 hodin
Kde: Ostrov, zámek
Za kolik: 1990 korun, 1590 korun, 1290 korun, 990 korun, 790 korun (dle sektoru)
Proč přijít: Kryštof na Zámku – JenomPísničky OpenAir s cimbálovkou, tak se jmenuje turné kapely Kryštof. Akce je přenesená z divadelního prostředí. Získala si oblibu svojí přirozeností, blízkým kontaktem s publikem a akustickou polohou písní spojených s hereckým a vyprávěcím talentem Richarda Krajča. To vše v prostředí, kde chybí jinak pro kapelu typická obří podia, velkolepé scény, obrazovky a rozsáhlá produkce. A právě podstatu písní a hudebního zážitku se kapela rozhodla podtrhnout poprvé ve své historii spojením s dalším hudebním tělesem. A tím bude skvělá cimbálová muzika Grajcar.

V lázeňských lesích se koná kondiční procházka
Kdy: pátek 14. července, od 16 hodin
Kde: Karlovy Vary, start od Divadelní lávky – přímo před divadlem
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Město Karlovy Vary připravilo aktivitu pro všechny občany, hosty, turisty a návštěvníky – kondiční procházky Nordic Walking v lázeňských lesích. Každou středu a pátek od 16 hodin si každý z účastníků může zdarma zapůjčit NW hůlky. Potřeba je tedy jen dobrá nálada, sportovní oblečení a obuv a chuť objevovat ve svižném tempu nové trasy v lázeňských lesích. Průvodcijsou zkušení instruktoři z týmu Artura Regiety, který se Nordic Walkingu v Karlových Varech věnuje aktivně již několik let.

Sokolovsko:

Divokej Bill oslaví čtvrtstoletí své existence v amfiteátru v Lokti
Kdy: pátek 14. července, od 18 hodin
Kde: Loket, amfiteátr
Za kolik: na místě 750 korun
Proč přijít: "Bude to velký a divoký,“ vzkazuje kapela svým příznivcům. Oslaví čtvrtstoletí své existence.
Koncertní turné čítá 25 zastávek napříč republikou a 19. ledna 2024 se vrátí do pražské O2 areny.

Mistrovství světa v motokrosu bude k vidění v Lokti
Kdy: sobota 15. a neděle 16. července, od 8.30 hodin
Kde: Loket, motokrosový areál Loketské serpentiny
Za kolik: od 550 korun až po 3600 korun
Proč přijít: Fanoušci motorek si přijdou na své o víkendu v lokti. Koná se tam Mistrovství světa v motokrosu tříd MXGP, MX2 2023. Je to jeden z nejprestižnějších motoristických závodů konaných na území České republiky v roce 2023. Sobotní večer po ukončení závodů pokračuje Party až do ranních hodin, nebude chybět ani tradiční velkolepý ohňostroj.

Chebsko:

Poznejte Přírodní rezervaci U Sedmi rybníků
Kdy: sobota 15. července, od 10 hodin
Kde: Přírodní rezervace U Sedmi rybníků, sraz účastníků na zpevněné štěrkové cestě k rybníkům na křižovatce cest k rezervaci poblíž informačního panelu.
Za kolik: neuvedeno
Proč přijít: Je připravena nenáročná vycházka vhodná i pro rodiny s malými dětmi spojená s povídáním a s živými ukázkami obojživelníků a plazů lokality. Přírodní rezervace U Sedmi rybníků je bohatá na množství i druhů obojživelníků. Žijí tam tři druhy čolků - obecný, horský a vzácný velký, zelený klenot rosnička zelená, záhadná blatnice skvrnitá či téměř všechny druhy skokanů ze skupiny hnědých i zelených.

Na zámku Kynžvart zazní písně Karla Gotta
Kdy: pátek 14. července, od 20 hodin
Kde: Kynžvart, zámek
Za kolik: od 490 do 2490 korun
Proč přijít: Pod širým nebem se rozezní na nádvoří zámku známé písně z repertoáru nejznámějšího českého zpěváka Karla Gotta. Zazpívá je Ondřej Provazník. Muzikantská legenda Felix Slováček vystoupí společně s ním. Vzpomene na Karla Gotta, zahraje známé skladby, a navíc coby host večera zazpívá jeho dcera Anna Julie Slováčková.