Karlovarsko:

Legendy vystoupí na Rolavě

Kdy: sobota 22. července, od 18 hodin

Kde: Karlovy Vary, volnočasový areál Rolava

Za kolik: předprodej 250 korun, na místě 300 korun

Proč přijít: Jedinečný Luboš Pospíšil se svou doprovodnou sestavou 5P připomene mimo jiné 40. výročí vydání debutu Tenhle vítr jsem měl rád. Fenomenální houslista Jan Hrubý s bigbítem v zádech předvede průlet vším, čím byl a je, tedy Špejchar, Funebráci, Večernice a další nesmrtelné songy. Bára Červinková a Ondřej Fencl s mladou kapelou připomenou to nejlepší z Marsyas, v jejichž doprovodné sestavě oba v minulosti figurovali.

V Karlových Varech se koná Sabai Fest

Kdy: sobota 22. července, od 11 hodin

Kde: Karlovy Vary, zahrada za thajskou restaurací Mango (Čankovského 61, Karlovy Vary)

Za kolik: zdarma

Proč přijít: Už druhý ročník festivalu thajské kultury a gastronomie - Sabai fest zve na thajské kulinářské speciality, exotické ovoce, kvalitní thajské potraviny a masáže od zkušených thajských masérek. Na festivalu vystoupí populární thajský zpěvák Sek s doprovodem. Sabai Fest se koná za každého počasí.

Štěpán Rak zahraje ve Skocích

Kdy: pátek 21. července, od 19.30 hodin

Kde: Skoky, poutní kostel navštívení Panny Marie

Za kolik: vstupné dobrovolné

Proč přijít: Kytarový virtuos, skladatel a profesor pražské AMU Štěpán Rak představí svoji autorskou tvorbu.

Minifest rockových a metalových kapel se uskuteční v Potůčkách

Kdy: sobota 22. a neděle 23. července, od 17 hodin

Kde: Potůčky

Za kolik: 200 korun

Proč přijít: Pot-Rock Potůčky XII. Letní rocková noc se koná v Potůčcích. Minifest rockových a metalových kapel z celé České republiky se tak uskuteční v Krušných horách na hranicích s Německem. Zahraje třeba Hazydecay z Olomouce, Locomotive z Českého Krumlova, Forrest Jump z Bučovic, Stoker z Brna, nebo Extaze z Karlových Varů.

Sokolovsko:

V Lokti se konají Trhy v podhradí

Kdy: pátek 21. července, od 11 hodin

Kde: Loket, hrad

Za kolik: zdarma

Proč přijít: Návštěvníci si budou moci zakoupit čerstvé suroviny od regionálních prodejců. K mání bude zelenina, ovoce a další potraviny.

Trautenberk a hosté to rozpálí na Michalu

Kdy: pátek 21. července, od 16 hodin

Kde: Sokolov přírodní Koupaliště Michal

Za kolik: od 975 korun až po 1368 korun

Proč přijít: Milovníci metalu si přijdou na své na koupališti Michal v Sokolově. Vystoupí tam totiž kapela Trautenberk a její hosté.

Chebsko:

Knižní lázně oživí kolonádu v Mariánských Lázních

Kdy: od pátku 21. do neděle 23. července

Kde: Mariánské lázně, hlavní kolonáda

Za kolik: neuvedeno

Proč přijít: Už počtvrté bude letos pečovat o duševní zdraví svých návštěvníků formou „literárního wellbeingu“, tedy příjemně stráveného času ve společnosti knih, festival Knižní lázně. Třídenní letní akce pojatá jako setkání malých knižní nakladatelů, knihkupců a čtenářů oživí od 21. do 23. července Hlavní lázeňskou kolonádu v Mariánských Lázních. Organizátoři festivalu reagují na úmrtí spisovatele Milana Kundery a připomenou jeho dílo formou diskuse s novinářem Petrem Fischerem. Ambasadory letošního ročníku jsou herečka Barbora Seidlová a spisovatel a básník Petr Borkovec. Jako hosté letošních Knižních lázní se představí například spisovatelka a novinářka Magdaléna Platzová, básník Radek Malý, knižní influencerka Karolína Zoe Meixnerová či spisovatel Jindřich Mann-Aškenazy.

Život tůní Soosu a jejich okolí – Kateřina

Kdy: sobota 22. července, od 10.20 hodin

Kde: Nový Drahkov, parkovišti na Soosu

Za kolik: neuvedeno

Proč přijít: Exkurze k tůním vzniklým po těžbě jílů, v současnosti však již se zcela přírodním vzhledem. Ve vrcholném létě se v těchto tůních a jejich okolí nachází velké množství živočichů a rostlin. Co v nich žije prozkoumají účastníci pomocí několika zoologických metod. Pokud bude dobrý rok, mohou se těšit na porosty masožravých bublinatek. Průvodci jsou RNDr. Jan Matějů, Ph.D. (Muzeum Karlovy Vary) a RNDr. Jiří Brabec (Muzeum Cheb). Holínky nebo průtočnou obuv sebou.