Ray Wilson: Genesis Classic 
KDY: 11. září od 18 hodin
KDE: amfiteátr Loket
ZA KOLIK: 590 Kč v předprodeji, 690 Kč na místě, 2080 Kč speciální vstupenka pro 4 osoby

Ray Wilson a jeho úžasný koncertní program Genesis Classic se kvůli příliš limitujícím protikoronavirovým opatřením ve vnitřních prostorách přesouvá z karlovarského Lidového domu do loketského amfiteátru. Výjimečný zpěvák a skladatel sem dorazí v pátek 11. září. Hosty koncertu jsou česká rocková klasika – parta Žlutý pes s frontmanem Ondřejem Hejmou – a kapela Czech It. Amfiteátr se otevírá v 17 hodin, koncerty začínají o hodinu později. Vstupenky v předprodeji seženete za 590 Kč, na místě pak zaplatíte o stokorunu víc. Opět v předprodeji je možné zakoupit i speciální vstupenku pro čtyři osoby za 2080 korun. 

Habartovští budou slavit 
KDY: 12. září od 16 hodin
KDE: škvárové hřiště TJ Baník Habartov
ZA KOLIK: zdarma

Slavnosti města Habartov jsou připraveny na sobotu 12. září. Začínají na škvárovém hřišti TJ Baník v 16 hodin. Program zahájí vystoupení ZUŠ Habartov. O pohodu a dobrou náladu se postarají kapely Perutě Hlavolamy, Balage band feat Tereza a Šarkani. Chybět nebude prodej občerstvení a cukrovinek, stejně jako různé atrakce pro děti. A taky můžete soutěžit o sud piva Permon. Za vstup na slavnosti se neplatí.

Poříčská pouť na statku Bernard 
KDY: 12. září od 10 hodin
KDE: statek Bernard Královské Poříčí
ZA KOLIK: zdarma

Na statek Bernard se v sobotu 12. září můžete vydat na již 9. ročník Poříčské pouti. I tento rok vás čeká jako hlavní lákadlo příjemný lineup kapel, ve kterém nebudou chybět hity skupiny Kabát v podání jejich plzeňského revivalu. Pro děti budou připraveny kolotoče, jízdy na koních a další atrakce. V dopoledních hodinách bude na přilehlém fotbalovém hřišti TJ Baník probíhat turnaj legend v malé kopané. Vstup na pouť je jako každý rok zdarma.

Pouliční divadlo poprvé mimo hrad 
KDY: 12. září od 20 hodin
KDE: město Loket
ZA KOLIK: 130 Kč

Oblíbené Pouliční divadlo Viktora Braunreitera tentokrát nebude zájemce provádět nočním hradem Loket, ale v rámci Dnů evropského dědictví se s ním vydáte na netradiční prohlídku města. Začíná se na nádvoří hradu a odtud všichni příznivci neodolatelného principála Viktora Braunreitera a jeho ansámblu vyrazí do ulic malebného města Loket, kde budou seznámeni s nejkrásnějšími příběhy z dob minulých. Vstupenky stojí 130 korun a je nutné si je rezervovat předem. Buď na telefonu 352 684 648 nebo na e-mailové adrese kultura@hradloket.cz.

Úklid Slavkovského lesa
KDY: 12. září od 10 hodin
KDE: sraz na krásenském
ZA KOLIK:

„Je třeba vrátit lesu to naše zimní pochodování,“ říkají organizátoři za ZKO Horní Slavkov a zvou na sobotní úklid Slavkovského lesa. Sraz je v 10 hodin na krásenském koupališti. Půjde se směrem ke Komářím rybníkům, Sedmičce a zpět, přibližně to bude trasa o délce 8 kilometrů. Odpadkové pytle zajistí organizátoři, rukavice si každý donese vlastní. Projít se s vámi mohou i psi, jen je musíte mít na vodítku. 

Loketský dráček pořádá Drakiádu 
KDY: 13. září od 14 hodin
KDE: motokros Loket
ZA KOLIK: zdarma

Nad loketským motokrosem budou v neděli 13. září létat draci. Spolek Loketský dráček tu totiž pořádá Drakiádu, v pořadí už druhou. Těšit se můžete na soutěže v pouštění draků, skákací hrad, čtyřkolky. Chybět nebude ani divadlo pro děti, dílničky nebo opékání buřtíků. Drakiáda začíná ve 14 hodin, je pro všechny zcela zdarma a organizátoři zajistili i občerstvení.