Kryštof koncertuje v amfíku 
KDY: 22. srpna od 19 hodin
KDE: amfiteátr Loket
ZA KOLIK: předprodej: www.krystof.net

Kryštof kemp bohužel letos v amfíku z důvodů nám všem dobře známých být nemůže. Samotný koncert Kryštofů si ale užít můžete. Kapela má do Lokte namířeno v sobotu 22. srpna. Vstupenky seženete v předprodeji na www.krystof.net a jejich počet je omezený. Amfiteátr se v den koncertu otevírá v 17.30 a bude rozdělený do dvou sektorů. Od 19 hodin vystoupí Ajdontker, o hodinu později už bude pódium pod loketským hradem patřit Kryštofům. 

Ve Vintířově pořádají Rockfest 
KDY: 22. srpna od 14 hodin
KDE: Vintířov
ZA KOLIK: 150 Kč

Tradiční Rockfest Vintířov si můžete užít v sobotu 22. srpna. Pozvání tentokrát přijaly kapely BSP, Rimortis, Object, Tajfun, Fallen Angels, Pororoca, Paralive a Pjena. Vstupné ve výši 150 korun se platí na místě po celou dobu konání vintířovského Rockfestu. 

Přijďte cvičit pro hrad Hartenberg 
KDY: 22. srpna od 11 hodin
KDE: workoutové hřiště Habartov
ZA KOLIK: startovné dobrovolné

Marek Bery a Street workout Habartov pořádají v Habartově na workoutovém hřišti další z dobročinných akcí. Tentokrát mají účastníci zvládnout 50 000 kliků za 11 hodin. Podpořit a přispět tak můžete libovolným počtem opakování. Výtěžek potom celý poputuje na rekonstrukci hradu Hartenberg. Stačí jen přijít,vyzvednout si papír na zapisování a začít. Po odevzdání obdržíte pamětní certifikát. Během akce bude možné přispívat jakoukoli částkou, anebo si budete moct zakoupit samolepky na památku. Na místě bude možné zakoupit i občerstvení a pití. Nejenže uděláte dobrý skutek pro ty, kteří se všemi způsoby snaží zachránit hrad, ale určitě uděláte dobrou věc pro své tělo, a navíc se od organizátorů dozvíte, jak správně zvládnout klik. 

Plenér Loket – V hlavní roli knoflík 
KDY: 22. srpna od 10 hodin
KDE: hrad Loket

Tvůrčí výtvarná dílna pro dospělé i děti, výtvarníky i veřejnost, která se individuálně koná od května do září 2020, vyvrcholí workshopem v podhradí hradu Loket. „Vstup je volný a zájemci o spolutvorbu instalace mohou přijít od 10.00 do 17.00. Hlavním materiálem jsou knoflíky, které budou k dispozici na místě, nebo si můžete donést své,“ vzkazují organizátoři. Součástí plenéru bude i pohádka o mladém knoflíkáři a instalace knoflíků v podhradí. „Na pěkném obnoveném schodišťovém rondelu podél hradní zdi budeme instalovat na část pilíře jednak keramické knoflíky a jednak zavěšovat na strom knoflíkový objekt dle chuti a fantazie,“ upřesňují pořadatelé. Hrad Loket pro návštěvníky připraví stolečky s připravenými siluetami stromu, na který si návštěvníci mohou nalepit knoflíky a vytvořit si tak vlastní knoflíkový obrázek. Workshop pořádá galeristka Štěpánka Bergerová ve spolupráci s Karlovarskou oblastí Unie výtvarných umělců, z.s., a blogem iDNES.

Oldies disco na koupališti 
KDY: 21. srpna od 20 hodin
KDE: koupaliště Michal 

V pátek se na koupališti Michal bude tančit na starý pecky. Mega párty pod širým sokolovským nebem rozjedou ve 20 hodin Kroky Michala Davida, ve 21 hodin je vystřídá DJ Miro Novy. Na hity 70´, 80´ a 90´let se za doprovodu světelné show budete svíjet do půlnoci. A bude to velký, slibují pořadatelé. 

Hradní dílničky nejen pro děti 
KDY: 23. srpna od 10 hodin
KDE: hrad Loket
ZA KOLIK: v rámci vstupného

Jedinečná příležitost dát průchod své kreativitě a zručnosti a vyrobit dárky pro své blízké. A kdo chce jen své oči potěšit a ruce nechat odpočívat, může si vybrat z rozmanitého řemeslného sortimentu.