Závěr veteránské sezony 
KDY: 28. září od 12 hodin
KDE: Kraslice, nám. T.G.Masaryka
ZA KOLIK: zdarma

Krasličtí nadšenci z řad sběratelů veteránů pořádají 3. ročník s názvem Závěr veteránské sezóny auto-moto Kraslice 2019. Přehlídka je na náměstí T.G.M. od 12 do 15 hodin. „Součástí přehlídky bude také divácká soutěž o nejhezčího veterána v kategorii Auto a Moto a VIP cena starosty města Kraslice,“ říká jeden z kraslických nadšenců z řad sběratelů Luděk Votoček. Poté se vozidla vydají do Šindelové, kde se od 17 hodin uskuteční 3. setkání u Šindelovské hutě. 

Ukončení motorkářské sezony
KDY: 28. září od 11 hodin
KDE: statek Bernard Královské Poříčí
ZA KOLIK: zdarma

Na sv. Václava ukončí svoji letošní sezonu i motorkáři v kraji. Projedou se na svých silných strojích a závěr jejich spanilé jízdy se jako tradičně koná na statku Bernard v Královském Poříčí.  Stovky motorek budou přijízdět na statek po 11. hodině a zdrží se do 12 hodin. Přijďte se pokochat. 

Oslavy 20 let partnerství měst Loket a Illertissen
KDY: 28. a 29. září
KDE: Loket, hrad, amfiteátr
ZA KOLIK: zdarma

Bohatý kulturní program je připraven v Lokti u příležitosti oslav dvacetileté spolupráce s městem Illertissen. Zahájí ho v sobotu v 10 hodin slavnostní mše v kostele sv. Václava a poté před polednem slavnostní akt na hradě a vernisáž výstavy Loketští rodáci. Od 15 hodin v amfiteátru vystoupí česká a německá hudební tělesa. Občerstvení zajištěno stánkovým prodejem kvalitních českých a německých pochutin. Program pro děti v historickém středověkém ležení Jednoty panské z Plzně. V neděli je od 9 hodin připraveno již 10. Goethovské putování. Sraz zájemců je před loketskou radnicí.

Roháči zahrají v kostele sv. Václava
KDY: 28. září od 19 hodin
KDE: kostel sv. Václava Loket
ZA KOLIK: benefice

Příznivci loketské kapely Roháči můžou v sobotu, v den slavnosti sv. Václava, dorazit do kostela v Lokti. Kapela tu odehraje benefiční koncert pro Loketské zvony z. s. Výtěžek koncertu bude věnován právě do veřejné sbírky na výrobu chybějících tří zvonů v kostele sv. Václava. Roháči z Lokte oslaví příští rok už 45. narozeniny. V současnosti vystupují ve složení Lubomír Ríša Melichar, Jitka Melicharová, Olga Mašková, Tomáš Čepelák, Tonda Vyšehradský a Ivan Bartoň.

Skauti pořádají živý stolní fotbálek 
KDY: 28. září  od 10 hodin
KDE: skautské středisko Dýmka Habartov
ZA KOLIK: účastníci 100 Kč na osobu, doprovod, fanoušci 50 Kč

Středisko Dýmka Habartov pořádá již 3. ročník Živého stolního fotbálku. Tým, který se chce zúčastnit, musí čítat 6 lidí. Registrace družstev probíhá na fotbalek@skaut.cz, kontaktní osobou je Lukáš Cupal – KeCal. Účastníci platí 100 korun na osobu, pro doprovod, fanoušky a lidi, kteří nebudou hrát, je cena stanovena na 50 korun. Turnaj se koná v areálu skautského střediska Dýmka v sobotu od 10 hodin. Sobotní oběd a pití na celý den jsou zahrnuty ve stokorunovém poplatku.

Sokolovský psí den 2019 
KDY: 28. září od 9 hodin
KDE: lesopark Bohemia Sokolov
ZA KOLIK: registrační poplatky na jednotlivé soutěže, diváci zdarma

Již 4. ročník pořádá Živé Sokolovsko ve spolupráci s MDK. Připraveny jsou soutěže pro pejsky, coursing, canicross, závod Hoopers. Chybět nebudou prodejní stánky s domácími pochoutkami, hračkami a potřebami pro vaše čtyřnohé parťáky. Registrace na zivesokolovsko.cz.

Před sto lety v Lauterbachu: 1919 
KDY: 29. září od 14 hodin
KDE: kostel sv. Archanděla Michaela, Litrbachy
ZA KOLIK: zdarma

Tradiční setkání při příležitosti svátku patrona zdejšího farního kostela. Letos si účastníci připomenou události, které se odehrály před sto lety, v roce 1919. Můžete se těšit na tradiční procházku, občerstvení a živou muziku.

Spirituál kvintet zazpívá v kostele 
KDY: 29. září od 18 hodin
KDE: kostel sv. Vavřince Chodov
ZA KOLIK: 200 - 250 Kč

V rámci oslav 125. výročí povýšení Chodova na město je připraven i koncert Spirituál kvintetu. Koná se v neděli od 18 hodin v kostele sv. Vavřince. Vstupenky v ceně od 200 do 250 Kč seženete v předprodeji v kině Malá scéna a v chodovském infocentru.