Divokej Bill letos podruhé v Lokti 
KDY: 28. srpna od 18 hodin
KDE: amfiteátr Loket
ZA KOLIK: v předprodeji 460 Kč, na místě 560 Kč

V současné epidemiologické situaci jeden Divokej Bill v amfiteátru v Lokti prostě nestačí, je přesvědčený pořadatel koncertů pod loketským hradem. Proto sem kapela v pátek 28. srpna má namířeno letos již podruhé. A opět si muzikanti pozvali hosty, Amélii a Mr. Loco. Amfiteátr se otevírá v 17 hodin. Vstupenky v předprodeji seženete ze 460, na místě pak za 560 korun.

Letní kino promítá před zámkem 
KDY: 28. a 29. srpna od 21 hodin
KDE: před sokolovským zámkem
ZA KOLIK: zdarma 

Promítání u sokolovského zámku si zdejší kulturní dům vyzkoušel a setkal se s pozitivními ohlasy a pochvalnými komentáři. Tak se do toho rozhodl jít znovu a letní promítání o posledním prázdninovém víkendu přesunout z koupaliště právě k sokolovskému zámku. A co víc, užít si ho můžete dokonce bez vstupného! V pátek 28. srpna je připravena skvělá česká komedie Petra Kolečka z volejbalového prostředí Přes prsty a sobotní film potěší zejména děti, protože dorazí Ježek Sonic. „Vemte si s sebou deky, udělejte si piknik s přáteli, či rande se svým nejbližším,“ vyzývá MDK Sokolov. Tak neváhejte. 

Březovská metalová noc je tu 
KDY: 29. srpna od 13 hodin
KDE: areál Výsluní
ZA KOLIK: 300 Kč

Již 13. ročník Březovské metalové noci startuje v sobotu 29. srpna od 13 hodin v areálu Výsluní na Březové. A kdo přislíbil účast? Prolapsed, Mean Messiah, Crippled Fingers, Congenital Anomalies, Poppy Seed Grinder,Fleshless, Cutterred Flesh, Root, Gutalax a Neurotic Machinery. Vstupné je 300 korun a účastníci mají možnost parkování a stanování v blízkosti festivalu. 

Ježek Sonic bude v letním kině 
KDY: 29. srpna od 21 hodin
KDE: amfiteátr u KD Březová
ZA KOLIK: 80 Kč

Mimořádné promítání rodinného filmu Ježek Sonic připravují v rámci konce prázdnin pro děti v letním kině na Březové. V amfiteátru u kulturního domu se promítá v sobotu 29. srpna od 21 hodin. Vstupenky stojí 80 korun a koupíte je na místě nejdřív hodinu před začátkem promítání. V případě nepříznivého počasí se projekce filmu bude muset zrušit.

Pivní slavnosti pivovaru Permon 
KDY: 29. srpna od 12 hodin
KDE: Pivovar Permon, areál kláštera
ZA KOLIK: 25 Kč, důchodci a děti zdarma

Již 14. pivní slavnosti pořádá v sobotu 29. srpna v areálu kláštera sokolovský pivovar Permon. Na 14 kohoutech poteče kompletní sortiment pivovaru. Letošní ročník bude spojený s vepřovými hody, takže se můžete těšit na pivovarský gulášek, jelítka, tlačenky, jitrnice, zabijačkovou polévku, sádlo, škvarky, žebírka, kolena, steaky a další pochutiny. Opět nebudou chybět exkurze do pivovaru, včetně nových prostor. Vstupné je 25 Kč, vstupenky jsou slosovatelné. Děti a důchodci mají vstup zdarma. 

AkvaTera trhy opět v KASSu 
KDY: 29. srpna od 9 hodin
KDE: KASS Chodov
ZA KOLIK: 30 Kč základní vstupné

Největší akce pro akvaristy a teraristy z kraje, na které seženete vše pro vaše akvárium či terárium. K dostání jsou již standardně stovky druhů akvarijních ryb, krevet a rostlin, akvarijní i terarijní technika a dekorace, živá i sušená krmiva, kořeny, kameny, keramika, nebo také na míru lepená akvária a terária. Plné vstupné je 30 korun.

Konec prázdnin v Retru 
KDY: 30. srpna od 10 hodin
KDE: Retro Coffee & bar, za GymSo
ZA KOLIK: zdarma

Přijďte se rozloučit s prázdninami. Za sokolovským gymnáziem připravil Retro Coffee & bar již druhý ročník zábavné akce, kde se můžete těšit na soutěže pro děti i dospělé, malování na obličej, rozcvičky s Fitness Ural či klauna s balonky. Chybět samozřejmě nebudou atrakce pro děti. Svůj stánek tu bude mít i městská policie, policejní psovodi ukáží práci se svými svěřenci. Uvidíte i ukázku první pomoci VZS Sokolov. Pohádku zahraje Divadlo z bedny, zatančí skupina Glamour. Děti si budou moci zajezdit i na ponících. Celá nedělní akce, jejímž hlavním partnerem je HC Baník Sokolov, je zdarma. 

Pestalozzi dorazí na Rolavu 
KDY: 30. srpna od 17 hodin
KDE: volnočasový areál Rolava
ZA KOLIK: 100 Kč v předprodeji, 150 Kč na místě

Poslední srpnová neděle bude na Rolavě v Karlových Varech patřit legendární západočeské kapele Pestalozzi. Koncert na ostrůvku začne v 17 hodin. Vstupné je sto korun v předprodeji www.vlny-musicag.cz, na místě zaplatíte 150 korun.