Jednalo se tak o jednooddílový závod, který je ideální nejen pro tradiční plemena věnující se sportovní kynologii, ale také pro mladé psy, začínající psovody a psy menších ras. Díky obdobným závodům mohou psovodi a jejich psi postupně růst a jednoho dne se třeba zúčastnit i náročnějších soutěží. Účastníci měli jedinečnou příležitost porovnat své dovednosti a předvést skvělou souhru se svými čtyřnohými parťáky.

close Závod ve sportovní kynologii - Chodovský pohár. info Zdroj: Martin Valdhans zoom_in Závod ve sportovní kynologii - Chodovský pohár.

Kategorii ZVV1 obrana vyhrála Gabriela Licková ze ZKO Cheb s fenou německého ovčáka Arkou, na 2. místě se umístila Veronika Procházková s Meggie (ZKO Aš) a na 3. místě Lenka Krejsová s Queeny ze ZKO Horní Slavkov.

Kategorii SPr1 vyhrál Tomáš Cvinger ze ZKO Nejdek se psem Scott Bett Silver, 2. místo obsadil Ladislav Holík se psem Can Nový dům (ZKO Krásné) a 3. místo obsadil Martin Valdhans s velkým kníračem Viking Vidar Goldest Danubius (ZKO Chodov).

Kategorii IBGH1 vyhrál Pavel Ševčík se psem Otheos (ZKO Horní Slavkov). Na druhé příčce se umístila Milada Horáková s Darou Golperand (ZKO Aš) a třetí místo obsadila Zdeňka Drapáková s „voříškem“ Čikem (ZKO Krásné).

Čiko závodil taktéž v kategorii ZZO1, kterou s přehledem vyhrál. Na druhém místě se v kategorii ZZO1 umístila s fenkou středního knírače Galina Edith´s Pilsner top Šárka Matějovcová (ZKO Ostrov 487) a na 3. místě pak Jaroslav Koppler s fenou Ajšou (ZKO Krásné).

close Závod ve sportovní kynologii - Chodovský pohár. info Zdroj: Martin Valdhans zoom_in Závod ve sportovní kynologii - Chodovský pohár.

Závod by se nemohl uskutečnit bez podpory sponzorů, kterými v tomto případě bylo město Chodov, stavební společnost Hubert, společnost Weber-mlýn, Zverimex Pajtaš a internetový obchod Pro-dogs.

Sandra Linhová