Víte ale, že solná lampa podporuje zdraví? Podle nejnovějších vědeckých studií dokážou solné krystaly podporovat dýchání. Solné lampy vylučují do vzduchu částečky soli. Zahřátím krystalu, například pokud uvnitř nich zapálíte čajovou svíčku, dochází k rychlejšímu uvolňování solných iontů do vzduchu.

Takto obohacený vzduch podporuje lepší dýchání, čistí vzduch od škodlivin. Navíc podle vědců přispívá zapálená lampa ke zmírnění některých zdravotních problémů u astmatiků a alergiků. Ve spánkových laboratořích vědci zjistili, že lampa pomáhá i s nespavostí. 

Různé přísady přírodních nerostů a minerálů způsobují zbarvení těchto solných krystalů do mnoha odstínů, což solným lampám dodává jejich osobitý účinek. Přírodní přísady například železa, manganu, kalcitu či hořčíku zbarvují tyto krystaly do nádherných žlutých, oranžových, červených až tmavě červených nebo šedých odstínů.

Solné lampy uvolňují dýchací cesty a pomáhají při akutních i chronických respiračních onemocněních, ulevují při alergii. Ovzduší obohacené o minerály soli a záporně nabité ionty je prospěšné i pro lidi s ekzémy a má pozitivní vliv také na látkovou výměnu, krevní tlak a imunitu. Solné lampy jsou tak doporučovány pro lidi s respiračními onemocněními, pro alergiky, astmatiky, lidi s oslabenou imunitou, ale i pro kuřáky či lidi bez energie.

Příspěvek zaslala Jiřina Málková. Velice jí děkujeme.