Nebyli jsme zde od roku 2017, kdy neobvyklý vzduchový válec značně poničil vleky, lanovku a stromy naházel na sjezdovku. Proto nám chvíli trvá, než si srovnáme v hlavě vzpomínky a rozkoukáme se neb tam, kde kdysi stával les, není nic jen pod sněhem ležící vyvrácené pařezy.  Později zjišťujeme, že jako připomínka na napáchanou spoušť je na místě vedle opravené sedačkové lanovky ponechám jeden z poničených sloupů s informační cedulí, stačí přibrzdit cca v polovině Lesní sjezdovky. Ale pozor, v tomto místě už to každý pořádně šustí, takže je třeba dbát trošku větší opatrnosti.  

Nicméně pohled z parkoviště na krásně upravenou sjezdovku nám dává brzy zapomenout na toto smutné období a už se spouštíme z parkoviště ke kase koupit si permanentku. Usměvavý pán v kase nám ochotně odpovídá na pár zvídavých otázek a jeho kolega přímo u vleku se nám ochotně snaží přidržet kotvu, abychom mohli nastoupit. S díky odmítáme, tohle už přeci dávno umíme, ale je to milé. 

Začátek třetího lednového týdne nebyl úplně optimální co se počasí týče, hory nám ukázaly většinu svých rychle se měnících nálad, foukalo, pršelo, popadával sníh, byla mlha, jen na malou chvíli se na nás i sluníčko z výšky usmálo, přesto bylo lyžování moc fajn. Že se nedalo jezdit na černé sjezdovce nám nijak nevadilo, ostatní vleky fungovaly a zejména po ránu to po upraveném "manšestru" krásně šustilo. Při jízdě na kotvě pozorujeme děti ze školky, kterým se věnuje několik pracovníků lyžařské školy na dětské sjezdovce a každým dnem je vidět jaký pokrok děcka udělala.  

Velmi kladně musím kvitovat i velký výběr jídla i pití ve zdejším "skibaru". Pravdou zůstává, že jsme odkojeni plzeňským pivem, takže zdejšímu pivku jsme na chuť moc nepřišli, ale za ochutnání rozhodně stálo. A nejen já, ale i spousta dalších lyžařů,  jsme skutečně ocenili přítomnost čistých a vytápěných toalet. "To někdy opravdu potěší," raduje se  maminka s malou dcerkou.

Dovolená se povedla, děkujeme všem pracovníkům areálu, kteří se od rána do pozdních večerních hodin věnují tomu, aby svezení na už dávno ne dřevěných prkýnkách bylo bezpečné a příjemné i na večerním lyžování. 

Příspěvek zaslala Monika Šavlová. Velice jí děkujeme.