Suroviny:

1 větší kuře,
3 rohlíky nejlépe z předešlého dne,
2 vejce,
trochu mléka,
muškátový oříšek,
3 hrsti mladých kopřiv,
česnek,
grilovací koření,
sůl,
máslo na vymazání pekáče


Postup:

Kopřivové listy vypereme, spaříme vroucí vodou, nakrájíme nadrobno a odložíme do misky. Rohlíky nakrájíme na kostky a vložíme do mísy a trochu pokropíme mlékem. Žloutky oddělíme od bílků, přidáme k rohlíkům a řádně promícháme. Přidáme nakrájené kopřivové listy, strouhneme muškátový oříšek a přidáme stroužek drceného česneku. Nakonec jemně vmícháme sníh z bílků.

Kuře vykostíme, osolíme, naplníme nádivkou a převážeme provázkem nebo spíchneme jehlami. Posypeme grilovacím kořením a lisovaným česnekem. Vložíme do máslem vymazaného pekáče a pečeme přibližně 90 minut při 200 stupních. Podáváme s bramborovou kaší nebo se šťouchanými brambory s cibulkou a zeleninovým salátem.

Pozn. Pokud kuře neumíme vykostit, neboť ne každý to dokáže, můžeme je upéci vcelku s tím, že nádivku vložíme dovnitř kuřete. Pokud nádivka zbude, položíme ji vedle kuřete.

Nezapomeňte dát ostatním čtenářům vědět, jak vám chutnalo a dejte receptu svůj hlas ZDE. Stihli jste pokrm vyfotit dříve, než jste si na něm pochutnali? Pošlete nám jeho snímek a my jej rádi k receptu přidáme. Pokud máte své vlastní rodinné jarní recepty, neváhejte nám je zaslat na e-mail: leona.frohlichova@denik.cz a my o ně rádi naši kuchařku rozšíříme.


Přejeme dobrou chuť!