Akci vedl a trasy připravil Petr Pfeifer ve spolupráci s Ludvíkem Horváthem, který v této lokalitě sloužil jako voják a bavil všechny svými vzpomínkami a možná i přikrášlenými historkami.

Viděli jsme toho za několik dní opravdu hodně. Navštívili jsme Bor, prohlédli si zrekonstruovaný zámek, z Boru jsme došli do Stráže a v Bernarticích jsme vystoupali na rozhlednu Březinka. Hned první den výletu jsme všichni ušli 10 kilometrů. V následujících dnech nás turistické cesty dovedly i kousek za hranici, navštívili jsme pohraniční rotu Bernstein, nezapomeneme na náročný výstup na Lysou horu (převýšení 287 m) a Starý Hartštejn, podívali jsme se k prameni Radbůzy, z Hostouně jsme šli Svatojakubskou cestou do Bělé nad Radbůzou, prohlédli jsme si Poběžovice a klášterní zahrady, v Nečetíně jsme obdivovali krásné „Nečetínské chaloupky“. Při zpáteční cestě domů jsme si prohlédli i Horšovský Týn a jeho krásné zámecké zahrady a vyšli na rozhlednu na Šibeničním vrchu.

Zdatnější skupina slaměnkářů si do svých cestovních deníků mohla napsat 65 km, druhá skupina 40 kilometrů. K hezkým zážitkům patří i sbírání hříbků, bylo jich plno,všechny jsme ale rozdali. Prožili jsme hezký týden, přálo nám i počasí. Už se těšíme na další akci!

Klub důchodců Slaměnka Sokolov