Byly to nejen přírodní památky, jako je božidarské a abertamské rašeliniště a mokřady, ale i památky technické a kulturní. Vystoupali jsme na horu Plešivec s nadmořskou výškou 1028 m, na Fichtelberg, který je s výškou 1214,6 metrů nejvyšší horou německé části Krušných hor. Společně s okolím blízkého českého Klínovce tvoří centrum zimních sportů v Krušných horách. Na horu Klínovec jsme z Jáchymova vyjeli lanovkou. Na jejím vrcholu 1244 m stojí opravená rozhledna, je to nejvýše položená rozhledna Krušných hor.  close Senioři ze sokolovské Slaměnky navštívili uskutečnili pobytový zájezd do Krušných hor. info Zdroj: KD Slaměnka zoom_in Senioři ze sokolovské Slaměnky  uskutečnili pobytový zájezd do Krušných hor.

Navštívili jsme i místa a pozůstatky z bývalé hornické činnosti. Hornický region Erzgebirge/ Krušnohoří byl před pěti lety zapsán na Seznam světového dědictví UNESCO. Počátky městyse Kovářská souvisí s těžbou a zpracováním železné rudy. Lesem jsme došli k bývalé nejstarší vápence toho druhu, vše o výrobě vápna jsme se dočetli na informačních tabulích. Provádějí se zde i komentované prohlídky. Protože jsme ale byli objednáni na návštěvu Muzea letecké bitvy nad Krušnohořím, museli jsme spěchat. V září 1944 se zde odehrála největší letecká bitva na našem území. Poslední den našeho pobytu jsme z obce Horní Halže došli do Měděnce s vrcholem Mědník. Stojí zde opravená kaple s nádherným výhledem do podhůří a na Doupovské vrchy, v dálce jsme viděli lesknoucí se hladinu přehrady Přísečnice. Komentovaná prohlídka krušnohorské štoly Marie Pomocné nám přiblížila historii rubání v této oblasti. V 15. a 16. století se zde těžila stříbronosná a měděná ruda. Po vyčerpání zásob se těžily jiné minerální suroviny, až v r. 1992 byla činnost RD Měděnec zcela ukončena. V r. 2018 byla část štoly otevřena veřejnosti. Z Měděnce jsme přes Klášterec nad Ohří již zamířili k domovu do Sokolova. Pobytu se zúčastnilo 42 seniorů. Výkonnostnější skupina A nachodila 60 km a skupina B 37 km. Ti, kteří se neodvážili delší kilometráže, si mohli zvolit svoji kratší trasu nebo přizpůsobit si svůj denní program.

close Senioři ze sokolovské Slaměnky navštívili uskutečnili pobytový zájezd do Krušných hor. info Zdroj: KD Slaměnka zoom_in Senioři ze sokolovské Slaměnky uskutečnili pobytový zájezd do Krušných hor. KD Slaměnka je otevřen všem seniorům a rádi jsme proto mezi sebou uvítali i nové turisty. Po celou dobu nám přálo pěkné počasí, naplánované turistické výšlapy se všechny uskutečnily beze změny. Senioři Slaměnky velmi pozitivně zhodnotili pobyt a již dnes se těší na připravovaný zářijový zájezd do Nového Města nad Metují. Zveme všechny příznivce mezi sebe a na akce Slaměnky. Podrobný program na léto bude uveřejněn v Sokolovském Patriotu. Velmi děkujeme za finanční pomoc Městskému úřadu v Sokolově, který významně podporuje naši seniorskou činnost.

Klub důchodců Slaměnka Sokolov