Kulturní zařízení, kterým Chodov disponuje, by uvítaly stovky měst a městeček a právě zde se sešly děti z Chodova a okolí na brzkých 8.00 a potom na 9.30 hodin, aby zaplnily útulné hlediště červeného sálu s černými puntíky. Dynamické chodovské publikum již tradičně spolupracovalo s divadelním souborem na pomyslnou jedničku, ukázalo se však při vlastních interaktivních vstupech, že práce Divadla Dětí má stále smysl. Ačkoliv jsou děti připravovány metodickými materiály a ve spolupráci s pedagogy se včas dozvídají, jak se správně třídí, vlastní praxe ještě dokáže odhalit drobné nedostatky ve znalostech domácího třídění odpadu.

Nakonec byly kulisy odvezeny na uložení, ale ne na dlouho. Do prázdnin se pohádka ještě dočká 40 repríz v kulturních zařízeních celé republiky a bude dělat radost dalším tisícům dětí.

Dvě poslední představení dubnového turné pohádky O Balynce, dobrém štěněti se konala tentokráte v Chodově.Dvě poslední představení dubnového turné pohádky O Balynce, dobrém štěněti se konala tentokráte v Chodově.Zdroj: Divadlo Dětí

V roce 2024 se bude konat více jak 150 divadelně animačních aktivit po celé České republice. Budou to představení ekopohádek O Balynce, dobrém štěněti, O vodníku Pačískovi, O prasátku Arturovi a další, které mají ve svém druhém plánu podněty a informace o správném způsobu třídění odpadu. Pohádky budou odehrány v divadlech, kulturních zařízeních, ale také na hradech a zámcích a při příležitostech realizace různých open air kulturních a sportovních aktivit, na kterých se dá očekávat účast velkého množství dětí. Divadelní představení jsou připravována v sofistikovaném oblouku příprava-realizace-evaluace-praxe, díky němuž se dostanou informace o správném třídění skrze děti také do českých domácností. Česká republika patří mezi evropskou špičku ve třídění odpadu, přesto ještě přibližně 30 % populace může svůj postoj ke třídění výrazně zlepšit.