V nárocích na auto se ženy-řidičky od savých mužských protějšků v lecčem odlišují. Průzkumy opakovaně uvádějí, že dámy jsou ve své volbě často pragmatičtější a kladou velký důraz na praktičnost a cenu. V anketě Auto mého srdce, jejímž pořadatelem je již popáté internetový magazín Žena v autě, však půjde také o emoce, jak ostatně název napovídá.

Vítězem se stane vůz, který si dokáže získat nejvíce ženských srdcí. V předešlých ročnících si cenu odborné poroty odnesly modely Mercedes-Benz GLC, Hyundai Ioniq 5, Hyundai Tucson a Range Rover Evoque. Pro nominaci musí kandidáti splnit jedinou podmínku: jedná se o modely, které jsou v České republice uváděny do prodeje v období od 15. března 2023 do 15. dubna 2024.

V letošním ročníku se tak o přízeň dam ucházejí tato auta: Audi Q8 e-tron, BMW X2, Citroën C4 X, Ford Mustang Mach-E, Hyundai Kona, Jeep Avenger, Kia EV9, Mercedes-Benz GLC kupé, MG ZS, Mitsubishi ASX, Opel Astra Plug-in hybrid, Peugeot 3008, Range Rover Velar, Renault Espace, Subaru Crosstrek, ŠKODA Kamiq, ŠKODA Scala, Toyota CH-R, Volkswagen ID.3 a Volvo EX30.

Který vůz by podle vás měl vyhrát soutěž Auto mého srdce?


Nahrává se anketa ...

Hlasování odborné poroty 

O titulu Auto mého srdce 2024 rozhodne odborná porota složená z 12 dam, zkušených novinářek a osobností, které mají k autům velmi blízko, ať už z titulu své profese, či osobního zaujetí. V prvním kole, které potrvá do konce ledna, vyberou členky poroty ze všech nominovaných vozů pět modelů.

Definitivní vítěz druhého kola musí nasbírat  nejvíce bodů v 7 kategoriích, jako je bezpečnost, vstřícnost k dětem, prostornost nebo design. Vyhlášení výsledků pak proběhne 5. dubna 2024 na největším veletrhu kosmetiky v ČR For Beauty na výstavišti v pražských Letňanech.

Hlasování veřejnosti 

To „nej“ auto však mohou vybírat i řidičky z řad veřejnosti v rámci ankety Dámská autovolenka. Stačí se seznámit s nominovanými modely, vybrat svého favorita a odeslat svůj hlas. Hlasování veřejnosti poběží do 7. dubna 2024.