Žádost o dotaci z prostředků Evropské unie na výstavbu krytého bazénu chce 20. června podat město Chodov. Usiluje tak o získání zhruba 90 milionů na vybudování moderního bazénu, nových kabin, šaten a hospodářského zázemí v areálu TJ Spartak. To vše má zahrnovat první etapa plánovaného projektu – Sportovně rekreační centrum v Chodově. Pokud město požadované prostředky dostane, pustí se do výstavby na jaře příštího roku.

„Když dotaci získáme, tak je tento projekt reálný,“ připomenul starosta Chodova Josef Hora. „O podání žádosti ještě budou 17. června jednat zastupitelé města. Ti budou mít konečné slovo,“ poznamenal místostarosta Stanislav Pochman.

Aby měla radnice jistotu, že lidé bazén ve městě opravdu chtějí, uskutečnila rozsáhlou dotazníkovou akci.
„Zpět se nám vrátilo 420 vyplněných dotazníků, což považuji za slušnou odezvu,“ uvedl místostarosta. Touhu po kvalitním koupání občané Chodova projevili i v průzkumu, který redakce Sokolovského deníku udělala ještě před včerejší návštěvou města. Také na místě lidé prohlašovali, že jim podobná atrakce chybí.

„To půjde pouze o bazén, nebo také o normální koupaliště? Zkuste si někdy vyšlapat ten kopec na Bílou vodu, to je něco,“ zaznělo z davu.
„Museli jsme se rozhodnout, jestli vložit prostředky do zastřešeného bazénu, nebo je dát do obnovy otevřeného městského koupaliště. To by si ale vyžádalo investici okolo 27 milionů korun. A vzhledem k počasí, jaké tu v létě panuje, by mohl být v provozu tak nanejvýš jeden měsíc,“ argumentoval Hora.

„A co se týče koupání na Bílé vodě, tak tam každé jaro věnujeme prostředky na úpravu písčité pláže,“ dodal.