Petice, žádosti o opravu problémových míst či stížnosti na práci města. Podobné záležitosti řeší už několik měsíců radnice v Lokti. Obyvatelé totiž právě takovýmto způsobem dávají najevo svůj postoj k některým věcem, které podle nich město přehlíží.

„Jsme hrubě nespokojeni s přístupovou cestou do naší ulice kolem houpacího mostu. Je v katastrofálním stavu,“ říká iniciátor jedné z petic Lubomír Hlaváč z Revoluční ulice. „Při jednání pana starosty a ředitele firmy Služby MaSS pana Stehlíka bylo oběma stranami konstatováno, že vaše stížnost je oprávněná. Bylo dohodnuto, že v nejbližší době bude provedena běžná oprava,“ odpověděl mu koncem dubna tajemník městského úřadu Karel Horčička. Ten zároveň dodal, že po opravě bude následně položena též zámková dlažba.

„S panem Stehlíkem jsem věc prokonzultoval. Cesta se nechala posekat, upravit a také zasypat. Už by to mělo být hotové,“ vysvětlil starosta Lokte Jaroslav Hlavsa s tím, že v budoucnu není položení zámkové dlažby vyloučené.
Podle Hlaváče je dalším problémem i trasa kolem bývalého závodu Epiag směrem z Revoluční ulice. „Dojdeme-li po chodníku zhruba 50 metrů za železniční most, chodník končí. Musíme tedy přejít přes silnici na druhou stranu. Jenže tento úsek je velice nepřehledný, jelikož se nachází v zatáčce a ze svahu vyčnívá skála,“ upřesňuje Hlaváč.

I kvůli tomuto problému se pod jeho petici podepsalo zhruba dvacet lidí, kteří si na tomto místě přejí přechod. „Máme zpracovanou studii, jež kompletně řeší dopravní situaci jak Revoluční ulice, tak třeba i Tovární a Rooseveltovy. Co se týče přechodu, není vyloučené, že v budoucnu tam opravdu nějaký bude, ale nevím to jistě. Dopravní inspektorát přechody totiž jen tak někde nepovolí,“ říká Hlavsa.

Problémy s parkováním, zničený hřbitov, neudržovaný parčík v Nádražní ulici či nedávná stížnost na volný pohyb psů u dětského hřiště pod benzinovou pumpou. Na to vše si občané také v minulých měsících stěžovali.
„Máme neblahé zkušenosti s volným pohybem psů. Během jednoho měsíce se nám již počtvrté stalo, že nás a naše děti obtěžoval pes,“ vysvětluje Hlaváč spolu s dalšími lidmi, kteří rovněž mají malé děti. „Když naše dítě pes povalil na zem, důrazně jsme žádali majitele psa, ať si své zvíře vezme na vodítko. Ten se na nás obořil se slovy, že je zde volný pohyb psů dovolený,“ uvádí se ve stížnosti, kterou na městský úřad Hlaváč opět spolu s dalšími občany Lokte odeslal.

„Mezi těmi, kteří si na volný pohyb psů stěžovali, byl dokonce i místostarosta Lokte Rudolf Flaška,“ upřesňuje Hlaváč, jenž si myslí, že by se hřiště mělo kvůli psům oplotit. „Volný pohyb psů je dovolen na bezprostředně sousedícím pozemku, na hřišti ne,“ odpovídá tajemník. I přesto však psi přebíhají na hřiště, a v některých případech dokonce i útočí na děti.

„Hřiště určitě nechci oplotit, nevypadalo by to dobře, a navíc to ani Povodí Ohře nepovolí. Spíše budeme uvažovat o cedulkách, které by zdůraznily, že se na tom či onom místě pes pohybovat zkrátka nesmí,“ upřesňuje Hlavsa. Podle něj jde především o kázeň ze strany majitele. „Ten přece není zproštěn úkolu uklidit si po svém miláčkovi,“ dodává starosta.

Loket se v nynější době soustřeďuje především na získání finančních prostředků z různých programů či z evropských fondů. Zároveň se řídí rozvojovým programem a marketingovou studií. „Na všechno potřebujeme čas,“ uvedl starosta.

Den s Deníkem

Kdo se o těchto a případně dalších tématech chtěl dozvědět více, zavítal na včerejší Den s Deníkem v Lokti. Před místní občany tam předstoupil místostarosta Flaška a odpovídal na položené dotazy. „Co se týče psů, tak i mně vadí, když někdo po svém čtyřnohém příteli neuklidí. A to zvláště v místech, kde si hrají děti. Řeknu to asi takto, v silách města prostě není, aby tady byla městská policie a chodila kontrolovat chování pejskařů,“ zdůraznil Flaška.