Problémy s parkováním, sprejerství, vandalismus či rušení dětských pískovišť. To byla témata, o kterých přišli včera v rámci Dne s Deníkem diskutovat lidé v Sokolově. Na otázky jim odpovídali zástupci radnice a policie.

„Na sídlišti Michal není možné večer vůbec zaparkovat. Budete se tím nějak zabývat?“ ptal se Lukáš Dufek ze Sokolova.
„To je problém většiny měst. A musím říci, že se situace zhoršuje a zhoršovat bude. Máme ale v záloze studii, která nabízí vybudování velkého parkoviště pro tři až osm stovek automobilů, s osvětlením a závorou na čip. Ten by měli lidé za roční poplatek sto korun,“ reagoval starosta Sokolova Karel Jakobec.

Řešení má i nešvar sprejerství. „Problémem s graffiti ve městě se intenzivně zabýváme. Autora tegů v Husových sadech už máme. A není sám. Dopadli jsme i další sprejery,“ prohlásila Hana Procházková ze sokolovské policie. A kdo má čmáranice na zdech na svědomí? „Jsou to nezletilci, kteří pak brečí, když na ně přijdeme. I když jsou mladiství, jsou za tyto trestné činy postižitelní,“ pokračovala.

Co se týče bezpečí, tak lidé nejčastěji uváděli, že se v ulicích bojí v nočních hodinách. „Občanům mohu říci, že jsme posílili hlídky, a to tak, že jsme ranní a dopolední služby přesunuli právě na odpoledne a noc, kdy víme, že ty problémy tady ve městě jsou,“ zmínila Procházková.