Až šest tisíc automobilů navíc projede městem Sokolov při plánované uzavírce silnice I/6 kvůli stavbě rychlostní silnice R6. Dopravní zatížení ve městě začne v listopadu a mělo by trvat rok a půl. Zaznělo to včera při debatě akce Prima Den s Deníkem na náměstí Budovatelů, kde návštěvníci diskutovali se zástupci radnice, Ředitelství silnic a dálnic a samotného investora.

„Zatížení jsme vypočítali z čísel z roku 2005. Tehdy projelo na rychlostní silnici dvanáct tisíc aut za čtyřiadvacet hodin,“ uvedl manažer projektového týmu R6 Lukáš Hnízdil. Dále nastínil, že směr od Karlových Varů na Cheb bude nadále pokračovat přes most u bývalého Transmotelu. Řidiči cestující opačným směrem budou muset odbočit na Černý Mlýn, jet přes Citice a v lokalitě Šenvert se napojit na severní obchvat Sokolova. U mimoúrovňové křižovatky Nové Sedlo – Loučky najedou zpět na R6. „Město bude zahlceno auty asi rok a půl,“ řekl místostarosta Sokolova Zdeněk Berka.

Lidé se obávají hlavně zhuštěné dopravy u odbočky na Šenvert. Již dnes se při výjezdu na hlavní silnici řidiči potýkají s hustým provozem aut. „O tomto problému víme a požadujeme v těchto místech vybudování kruhového objezdu,“ sdělil další zástupce radnice, místostarosta Sokolova Jaromír Dvořák. Občany také zajímaly případné komplikace a kdy se začne s úpravami. „Doufáme, že komplikace nenastanou a termín stavby dodržíme. V říjnu začneme připravovat konkrétní místa na objížďce. Budeme například rozšiřovat křižovatky, řešit můstek v Tisové a další věci, tak aby se mohla silnice v listopadu uzavřít a přineslo to řidičům co nejmenší komplikace,“ uvedl zástupce zhotovitele stavby. Představitelé radnice dále uvedli, že město dalo dodavatelské podmínky, za jakých může být doprava svedena do Sokolova. „Firma chtěla termín stavby protáhnout na dva roky, ale město bylo neoblomné. Nakonec jsme se bez problémů dohodli,“ dodal Jaromír Dvořák.