Ten převzal trenérské žezlo od Milana Pariho, který vedl Sokolov v závěrečných dvou vystoupeních v podzimní části Fortuna ČFL a také zahájil s Baníkem zimní přípravu.

Tu si fotbalisté Sokolova zpestřili o víkendu přípravným duelem, ve kterém se představili na půdě Chomutova, kde nakonec vyhráli jednoznačně 6:0. O branky vítěze se podělili Martinové Olah a Fojtík, dále Lukáš Šulc, Petr Bílek a dvakrát se pak zapsal do střelecké listiny Patrik Fišer.

Vítězství 5:0 si připsala na účet Březová v souboji s mladíky v dresech Baníku Sokolov U19 a U18.
FOTO/VIDEO: Březová přejela kombinovaný výběr mladíků Sokolova

Od prvních minut bylo utkání jasně v režii sokolovského Baníku, který nakonec v zápase zvítězil 6:0. O branky se postaralo pět různých střelců, dvěma brankami se blýskl Patrik Fišer.

„V přípravném utkání s divizním Chomutovem hráli většinou hráči, kteří se na podzim potýkali v soutěži s nižší vytížeností. Pro nedostatek hráčů jsme mužstvo doplnili dvěma dorostenci a poprvé i dvěma hráči z B-týmu,“ poukazoval Pari, který v Chomutově plnil roli hlavního trenéra.

„Utkání se odehrálo ve svižném tempu. V defenzivě hráči předvedl velice dobrou práci, domácí měli během utkání pouze jednu šanci ke skórování. V ofenzivě jsme byli produktivní, trestali jsme chyby domácích a přidali i několik branek po vypracovaných kombinacích. Zaznamenali jsme zasloužené vítězství. Kluky mohu za výkon pochválit,“ přidal své hodnocení k úspěšnému startu zimní přípravy Pari.

Ten by měl tým vést ještě několik dní, posléze tým převezme Miloslav Janovský, který přichází do Sokolova se zkušenostmi ze zahraničí.

Sedmačtyřicetiletý kouč jako hráč působil zejména v německém Hofu, kde se později vypracoval na pozici hlavního trenéra A--týmu. V německém celku působil trenér dvě sezony, během kterých své svěřence vedl v 76 soutěžních utkáních. Z německého Hofu se Janovský přesunul v roce 2018 do polského Kielce, kde z pozice asistenta trenéra vedl tehdy prvoligový klub Korona.

Nyní se trenér ujímá kormidla u sokolovského A-týmu, se kterým bude mít za úkol klidnou záchranu ve třetí nejvyšší soutěži. „Jednání s Miloslavem Janovským proběhla rychle a konkrétně,“ pochvaloval si šéf sokolovského Baníku Tomáš Provazník.

Nový kouč by měl pomoci Baníku naplnit hlavní cíl, tím bude udržení třetiligové soutěže. „Popsali jsme si cíle pro jarní část, kterými jsou primárně udržení třetiligové příslušnosti pro nadcházející soutěžní ročník a zlepšování hráčů ve všech parametrech,“ dodal k nové tváři na lavičce Sokolova Provazník.


Načítám tabulku …