Na půdu posledního Baníku, který během pěti odehraných zápasů nevstřelil branku a také nebodoval, dorazí čtrnáctý Rakovník, který má ze šesti zápasů tři body.

„Samozřejmě potřebujeme udělat výsledek. Budeme chtít vyhrát, uděláme pro to maximum, je to důležitý zápas. Ale na druhou stranu fotbal v Sokolově nestojí a nepadá s tímhle zápasem,“ odmítá trenér horníků Víťa Vrtělka přílišné upírání zraku pouze na tento duel.

Svým svěřencům ordinuje klasický přípravný týden. Ve středu si tým rozebral poslední zápas na béčku pražské Slavie. „Kopali jsme tam čtrnáct standardek, ale my z nich vůbec nejsme nebezpeční, nic si z nich nevytvoříme. To musíme zlepšit,“ má jasno kouč Sokolova.

Baníkovci na odstranění nedostatku pilně pracují. „Tak jak jsme obětaví při obranných standardkách, tak musíme být ochotní i při útočných. Nějak to tam musíme dotlačit, dorvat, musíme se toho účastnit,“ upozorňuje Vrtělka.

Ten se musel v posledních zápasech obejít bez několika hráčů, včetně těch klíčových, brankáře Jakuba Dvořáka a útočníka Jiřího Procházky. „U některých je ještě otazník, ale kromě jednoho až dvou hráčů to nějak dáme dohromady,“ říká na závěr Víťa Vrtělka.