„Na utkání bylo vidět, od první až do poslední minuty, že jsme spolu poprvé v zápase. Soupeř byl fotbalovější, lepší v dovednostech. To je ale za takovéto situace normální. Nám šlo hlavně o to, aby utkání splnilo běžeckou, kondiční složku, a s tím jsme spokojeni,“ říká k duelu sokolovský trenér Víťa Vrtělka.

Baníkovci odcházeli po první půli do kabin za stavu 0:2. Po přestávce se jim ale podařilo třemi góly otočit skóre a vyhrát. „Druhý poločas byl z naší strany slušnější, vytvořili jsme si šance, i jsme je v závěru proměnili. Ale hráli jsme proti dorostu, kdyby to byl zkušenější tým, mohlo to dopadnout jinak. Výsledek je ale pozitivum, i když není tak důležitý, tak je to určitě lepší než tam prohrát,“ pokračuje kouč Baníku.

Ten měl k dispozici 17 hráčů do pole a dva brankáře. „Ze zdravotních důvodů chyběl Krlička, Kursa, Martinec…, měli jsme tam půlku loňské devatenáctky. Kromě tří hráčů odehráli všichni pouze poločas. Sestavu jsme protočili, na všechny hráče kádru se určitě podíváme ještě v dalším zápase,“ prozrazuje na závěr Víťa Vrtělka.

Příští test čeká Baník v sobotu v Blšanech proti Ústí.

FC Viktoria Plzeň U19 – FK Baník Sokolov 1948 2:3 (2:0). Branky Baníku: Dubnický, Ptáček, Holík.
Sokolov: 1. poločas/ Dvořák – Strmiska, Dotzauer, Hackl, Čermuš, Foldeš, Veverka, Body, Procházka, Frič, Horvát. 2. poločas/ Fiala – Strmiska, Stocker R. , Veverka, Stocker M., Fišer, Frič, Šulc, Ptáček, Dubnický, Holík.