SK Rakovník – FC Slavia Karlovy Vary 4:2 (1:2). Branky: 6. a 56. Červený Jan,70. Nwachukwa Great Ikechukwu, 87. Na Nbantche Mohamed Kysse Hajezy – 21. Tůma Ludvík, 36. Duchoň Petr (vlastní). Rozhodčí: Mokrusch. ŽK: 0:4. Diváci: 319.
Slavia Karlovy Vary: Chára – Dubnička, Pěkný, Tůma, Vyleta – Skala – Debellis (69. Farid), Toure (88. Prágr), Vokáč, Hudec (76. Shorný) – Červený.

„Naprosto zbytečná prohra,“ soukal ze sebe po utkání karlovarský trenér Marián Geňo. A není divu. Jeho družina na rakovnickém stadionu dokázala během první poloviny zápasu otočit skóre ve svůj prospěch.

„V první půli se nám podařilo otočit výsledek, byli jsme jasně lepší v mezihře, měli i šance na víc gólů,“ vrací se k prvnímu poločasu Geňo.

Domácím zařídil vedení již v 6. minutě Jan Červený, hosté z Karlovarského kraje však brankově odpověděli ve 21. minutě vyrovnávací trefou Ludvíka Tůmy a ve 36. minutě pak Rakovník poslal hosty do vedení po vlastní brance. „I do druhé půle jsme měli dobrý vstup,“ poukazoval karlovarský trenér.

„Vytvořili jsme si šance a místo toho, abychom soupeře dorazili, jsme inkasovali z brejku,“ narážel Geňo na vyrovnání v 56. minutě, kdy se podruhé prosadil rakovnický Jan Červený. A pro sešívané bylo ještě hůře. „Kluky to úplně rozhodilo,“ přiznává Geňo.

„Poté jsme roztáhli hřiště a soupeř hrozil z brejků, toho jsme se chtěli vyvarovat, upozorňovali jsme na to ještě o půli,“ upozorňuje trenér Slavie. A právě toho dokázal Rakovník gólově využít, když během závěrečné dvacetiminutovky vstřelil dvě branky, na které Slavie už nenašla gólovou odpověď.

„Když to shrnu, tak jsme se nechali vybrejkovat,“ zklamaně dodává Geňo k důležitému utkání, ve kterém Slavia vyšla bodově naprázdno.