Slezané, kteří zamířili do města minerálních pramenů v řádně omlazeném složení, totiž museli skousnout porážku 3:0, čímž Slavia proplula do osmifinále MOL Cupu, ve kterém se může těšit na zvučného soupeře.

Pohárový duel se odehrál ve vysokém tempu, na první šanci se čekalo do 21. minuty, kdy orazítkoval hlavou břevno opavské branky Zdeněk Skala.

Ve 30. minutě se pak již ukazatel skóre měnil, když Rostislav Vokáč vystihl nepovedenou malou domů v podání opavského Jaromíra Blažeje a tváří v tvář Digaňovi brankáře hostů prostřelil. Euforie, která pohltila po vstřelené brance drahovický stadion, postupně nabírala na obrátkách.

Fotbalisté karlovarské Slavie si drze vyšlápli na omlazený tým ligové Opavy, který porazili v poměru 3:0.Fotbalisté karlovarské Slavie si drze vyšlápli na omlazený tým ligové Opavy, který porazili v poměru 3:0.Zdroj: Deník / Daniel Seifert

Po změně ji přikořenil v 51. minutě Zdeněk Skala, který zužitkoval rychle rozehraný rohový kop Pavla Maňáka. Opava sice prostřídala a snažila se vstřelit kontaktní branku, ale obrana v čele s kapitánem Martinem Pěkným a brankářem Jiřím Chárou byla bezchybná.

Naopak opět gólově udeřilo na druhé straně. Karlovým Varům se povedl v 76. minutě rychlý přechod do útoku, po centru z levé strany zůstal před brankou hostů naprosto osamocený Rostislav Vokáč, jenž přesnou hlavičkou nedal brankáři Digaňovi šanci zasáhnout.

FC Slavia Karlovy Vary – SFC Opava 3:0 (1:0). Branky: 30. a 76. Vokáč Rostislav, 51. Skala Zdeněk. Rozhodčí: Matějček – Hurych, Váňa. ŽK: 2:1. Bez diváků.

FC Slavia Karlovy Vary: Chára – Jáša (84. Chomát), Skala, Brabec, Pěkný, Prágr, Fencl (58. Mašata), Vokáč (84. Farid), Vyleta, Maňák (84. Gondzsala), Tůma (78. Shorný).

SFC Opava: Digaňa – Jelínek, Vrána, Blažej (82. Smilek) – Janjuš, Wybraniec (63. Mičola), Koschatzký, Gorčica, Ščudla (22. Manzia) – Kramář (63. Kuča), Rataj.