Domácí otevřeli skóre v 17. minutě, kdy získali ve středu hřiště míč, který následně Aleš Nešický vyslal průnikovkou do šance Pavla Osmančíka, který nezaváhal. I u druhé branky Táborska byl kapitán Aleš Nešický, který ve 23. minutě přetaženým centrem našel na hranici malého vápna Luboše Tusjaka, který hlavou zařídil Jihočechům dvoubrankové vedení. „Bylo to od nás vyjma prvních dvaceti minut takové bezkrevné,“ zklamaně přidával k výkonu svého výběru.

V 74. minutě slávisté faulovali před svou šestnáctkou Patrika Schramhausera a následný přímý kop zahrával Aleš Nešický, když jeho střílený centr karlovarský gólman vyrazil do své tyčky, od které se míč odrazil do slávistické branky.

V 90. minutě pak přidali hráči Táborska čtvrtou branku, kdy po rohu Slavie po dlouhém nákopu na půlku Západočechů šel do souboje s karlovarským gólmanem Nikolaos Koulousias, který se zmocnil balonu a následně přichystal gólovou lahůdku pro Tomáše Drchala, který gólem do prázdné branky uzavřel účet duelu.

„I když jsme se nějak snažili snížit, tak musím říct, že soupeř si trpělivě hlídal své vedení a ke konci utkání vstřelil další dvě hodně laciné branky,“ podotkl k duelu kouč Varů.

Teď mají slávisté před sebou domácí duel, ve kterém vyzvou v sobotu 6. dubna od 18.00 Domažlice. „Musíme se rychle vrátit k poctivosti, lépe organizovat hru a zlepšit se v osobních soubojích,“ doplnil Geňo.

FC Táborsko akademie – FC Slavia Karlovy Vary 4:0 (2:0). Branky: 17. Pavel Osmančík, 23. Luboš Tusjak, 74. Aleš Nešický, 90. Tomáš Drchal. Rozhodčí: Vojtěch – Vít, Arnošt. ŽK: 1:1. Diváci: 225. Karlovy Vary: Soloha – Davidson, Antonov, Žilák, M. Markovych – Didier (74. Mašata), Alozie, Horník, Ostapenko (74. Kharebashvili) – Červený (46. Shulika), Milidrag (82. Gabriel).