Sokolovský Baník, který se krčí na posledním místě, s osmibodovou respektive devítibodovou ztrátou na týmy před sebou, čeká důležitý souboj s týmem Králova Dvora.

Fotbalovou družinu sokolovského kouče Martina Pulpita, tak čeká zápas pravdy. V něm bude Baník usilovat o teoretickou šanci na udržení v třetiligové soutěži, pokud však duel nezvládne, nejpravděpodobněji si podepíše sestupový ortel.

Králův Dvůr dorazí do Sokolova, za který tvrdí fotbalovou muziku i exsokolovský Jakub Dvořák, v roli favorita, když navíc na podzim Sokolov doma porazil 2:0. Zajímavá jarní odveta, bude na programu v sobotu 13. května od 10.15 hodin na půdě baníkovců.

Sokolov udolal na podzim Motorlet, když vyhrál 2:1. V jarní odvetě však na body nedosáhl, když s Motorletem prohrál 1:3.
Smyčka se pomalu utahuje, Baník neuspěl na Motorletu

Napilno však bude mít také karlovarská Slavia, která nezvládla středeční dohrávku s Vltavínem, kterému nakonec podlehla 1:2.

„První půli jsme směrem dopředu prospali, dozadu v pořádku, ale ztráceli jsme naprosto zbytečně lehké míče. Ve druhé půli už to byl vyrovnaný zápas, začali jsme být i nebezpeční dopředu, ale schází nám lehkost v zakončení, naopak soupeř vystřelí třikrát na bránu, a dá dva góly,“ vracel se k dohrávce trenér Slavie Marian Geňo.

V neděli 14. května se vydají slávisté na půdu předposlední Povltavské FA, kde půjde od 17.00 hodin o hodně, jelikož týmy dělí v tabulce od sebe pouhý bod.

„Uvědomujeme si, že nás čeká extrémně těžký zápas, je potřeba zregenerovat, pokusit se dát do hlav sebevědomí, zůstat jako tým pohromadě a hrát na hranici svých možností. Jiná cesta k úspěchu nevede,“ říká před důležitou bitvou Geňo.


Načítám tabulku ...