Ti ve 25. kole Fortuna ČFL šokovali na svém stadionu favorizované Domažlice, které dorazily do města hnědého uhlí i s exligisty Davidem Limberským či Egonem Vůchem. Ale nebylo jim to nic platné, když si Domažličtí odvezli prohru 0:3, čímž baníkovci potvrdili, že se jim proti Domažlicím daří, na podzim si právě z Chodska odvezli výhru 2:1.

„Věděli jsme, že když se budeme držet našeho fyzicky náročného stylu, tak bychom měli uspět,“ prozradil sokolovský recept na úspěch brankář Baníku Pavel Hrabačka.

O osudu utkání rozhodl úspěšný vstup baníkovců do zápasu, kteří během 11. minut šli do vedení 2:0. „Velice nám pomohly,“ narážel Hrabačka na dvě gólové radosti, o které se podělili Rostislav Vokáč a Dan Martinec.

„Pak už jsme se jen drželi taktických pokynů,“ poukazoval gólman Sokolova. Jeho týmu vyšel i vstup do druhého poločasu, když třetí branku přidal Roman Popovič, který tak definitivně zlomil hvězdami nabitý tým Domažlic. „Jsme rádi za nulu vzadu, ale hlavně za tři body doma,“ připomněl sokolovský Captain America domácí vítězství v třetiligové soutěži.

„Samozřejmě jsem pod dresem měl i proti Domažlicím své triko Captain America,“ říká s úsměvem. „Každý má nějaký svůj rituál a já od svých sedmnácti let nosím tohle, na pár takových věcí jsem docela pověrčivý,“ dodal závěrem urostlý brankář, který bude muset časem vzhledem ke své svalnaté postavě obměnit velikost svého oblíbeného trička.

FK Baník Sokolov – TJ Jiskra Domažlice 3:0 (2:0). Branky: 7. Rostislav Vokáč, 11. Martinec Dan, 50. Popovič Roman. Rozhodčí: Doubrava. ŽK: 2:4. Diváci: 248. Sokolov: Hrabačka – Blažek (56. Václavík), Krlička, Strmiska, Šulc – Čermuš, Hajdo (46. Kolář), Vokáč (70. Fišer), Řezáč – Popovič (70. Mlika), Martinec (79. Peška).


Načítám tabulku ...