V České fotbalové lize bude mít region dva zástupce.

V sobotu v 10.15 hodin bude mít výhodu domácího prostředí FK Baník Sokolov 1948.

Horníky zastihla v týdnu potěšující zpráva. Do sportu se vrátil zřejmě hlavní sponzor veškerých aktivit v Karlovarském kraji Sokolovská uhelná, která se transformuje do společnosti SUAS GROUP, a. s. „Návratu našeho dlouholetého majitele si velmi vážíme. Smlouvu jsme podepsali na soutěžní ročník 2021/ 2022. Podporu ze strany SUAS GROUP, a. s., vnímáme také jako ocenění naší práce na úrovni mužů a mládeže. Jsem rád, že se nově založená společnost vrátila již po roce k podpoře Baníku. Pevně věřím, že důvěru nezklameme a vzájemné propojení bude dlouhodobé,“ okomentoval návrat předseda sokolovského Baníku Tomáš Provazník.

„Probíhající transformace nám umožnila alespoň částečně obnovit podporu sportu v Karlovarském kraji, kde naše skupina měla v minulosti velmi významnou pozici. Věřím ale, že díky úspěšné restrukturalizaci i v budoucnosti naše firma bude zastávat roli významného partnera nejen v oblasti sportu, ale i rozvoje celého Karlovarského kraje,“ doplnil předseda představenstva SUAS GROUP, a. s., Zbyšek Klapka.

Baník se bude snažit napravit reputaci z nedohrané předchozí sezony, kdy se klubu nepodařil přechod ze druhé na třetí ligu.

FC Slavia Karlovy Vary
S výbornou podporou svých kotelníků. Slavia se ve Dvorech postaví Hostouň

Sokolovské řady sice opustil dlouholetý „držák“, gólman Jakub Dvořák, skončil také druhý ze zkušených odchovanců Jiří Procházka. Naopak se ale na hornický západ vrací bývalý druholigový obránce Jakub Blažek a spolu s ním další hráč z druholigových časů útočník Jiří Mlika. Navíc Sokolov povede nově jako hlavní kouč navrátilec Jiří Štěpán.

„Do prvního utkání jdeme s jednoznačným cílem uspět. Chceme tam nechat všechno a vyhrát,“ má jasno kouč Baníku. Ten tak chce navázat na kvalitní práci, kterou jeho tým odvedl v letní přípravě.

V cestě bude stát, stejně jako na začátku minulého ročníku, starý známý pražský Motorlet. Ten se na západě radoval z výhry 2:0.

Pražany má ale Jiří Štěpán dobře načtené. „Sledoval jsem Motorlet již v divizi i po po tom jeho postupu do ČFL. Byl jsem se podívat i na utkání v Sokolově. Samozřejmě tam byla nějaká obměna kádru, ale je to velmi kvalitní tým s výbornými individualitami,“ prozrazuje své poznatky sokolovský trenér.

Jiří Štěpán bude mít k dispozici kompletní kádr, včetně zmiňovaných Jakuba Blažka s Jiřím Mlikou.