Prozatím se baníkovcům záchranná mise daří. Na svůj účet si připsali během jarní poloviny soutěže již sedm bodů, naposledy to byly tři body po výhře 2:1 v Písku. „Začátek se nám opravdu povedl,“ chválil si úspěšný vstup do zápasu na půdě Jihočechů, kde si vypracovali po devíti minutách vedení 2:0.

„Poté jsme ale přestali hrát a pustili soupeře do hry,“ připojil hned. A právě toho Písek využil, když dokázal snížit v 17. minutě na 1:2. „Bohužel soupeř měl výhodu volného kopu, kterou využil,“ zklamaně připomíná Vokáč.

Do karet však baníkovcům hrálo počasí, když celý duel doprovázel déšť, který hrací plochu postupně proměnil v náročný terén.

„Dalo by se říct, že nám to šlo na ruku,“ přiznává sokolovský záložník. „Písek má dlouhodobě jedno z nejlepších hřišť ve třetí lize,“ připomíná třetí místo Jihočechů v třetiligové soutěži.

Fotbalisté domácího výběru však Sokolovu posléze zle zatápěli, ale jejich snaha končila na dobře hrajícím obranném valu Sokolova. „Je pravda, že měl Písek trochu více ze hry, ale bojovným výkonem jsme ubránili výsledek,“ chválil si cenný skalp týmu z popředí tabulky.

Sokolov tak dosáhl na plusové body, které ho v tabulce přiblížily na dohled klidnému pásmu, na které ztrácí šest bodů. „Momentálně jsou pro nás všechny body strašně důležité,“ dobře ví Vokáč, že cesta za záchranou bude ještě hodně náročná.


Načítám tabulku ...