„My jsme si v kabině řekli, že se musíme naučit vyhrávat, že to budeme potřebovat, navíc jsme chtěli neinkasovat,“ prozradil trenér Sokolova Martin Pulpit, s čím šel jeho výběr do závěrečné fáze přípravy. Sokolovští fotbalisté vstoupili do duelu aktivně, což přetavili brzy v úvodní branku, když si centr Šulce našel v šestnáctce hostů Debellis, který úspěšnou hlavičkou poslal baníkovce do vedení. „I přesto, že jsem v Baníku krátce, tak jsme dokázali přenést mnoho věcí z tréninku do zápasu,“ pochvaloval si Pulpit, který s týmem absolvoval do té doby pět tréninkových jednotek.

FK Ostrov - FK Olympie Březová 2:2 (2:1).
OBRAZEM: Sněhová vánice přinesla v Ostrově pořádné emoce, góly a dělbu bodů

I o druhou branku Sokolova se posléze zasloužil útočník Debellis, který tak svému výběru před obrátkou stran zajistil vedení 2:0. Po změně stran pak přidal Sokolov ještě Sorem třetí branku, čímž tak úspěšně zakončil generálkový duel. „Trápí nás však kvalita a šířka kádru, proto bychom chtěli tým ještě posilnit a zkvalitnit ho, ale bohužel je to pět minut po dvanácté,“ narážel Pulpit na přestupní termín v Česku, který již skončil. „Tím se tak musíme poohlédnout po posilách v zahraničí,“ poukazoval Pulpit na jedinou možnost, která Sokolovu před startem jarní části zbývá.

Po dvou výhrách však čeká jeho výběr náročné jaro, ve kterém bude usilovat o záchranu v České fotbalové lize. A není divu. Hned v úvodním kole zamíří Baník do Plzně, kde se mu postaví v neděli 5. března od 10.30 hodin v Luční ulici béčko Viktorie Plzeň.

V generálce na jarní část bojů v ČFL hostil domácí FK Baník Most - Souš celek Slavie Karlovy Vary. Utkání se hrálo na hřišti v Bečově u Mostu.
PODÍVEJTE SE: Karlovarská Slavie uhrála na závěr remízu s Mostem

Baník Sokolov – Viktoria Plzeň U19 3:0 (2:0). Branky: Debellis 2, Sory. Rozhodčí: Sieber. Diváci: 80. Sokolov: Hrabačka – Šulc, Kabancev, Toure, Bleck – Sory, Čížek, – Václavík, Júnior, Doleček – Debellis (stř. Vranovci, Peška, Martinez). Trenér: Martin Pulpit.